Quantcast

Droga Zoe

Wydawnictwo: Nowa Baśń
Data wydania: 2022-11-09
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 9788382031928
Liczba stron: 220
Tytuł oryginału: Dear Zoe

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Opowieść o wielkich emocjach, które rozdzierają serce.

Oraz miłości, która uzdrawia...

Przygotowanie się na odejście najbliższych jest bardzo trudne, zwłaszcza na takie, które przychodzi znienacka. Wie o tym piętnastoletnia Tess DeNunzio, której siostra ginie potrącona przez samochód. Droga Zoe to poruszający list, który Tess pisze do zmarłej siostry. To szczere i intymne wyznanie układa się w niezwykłą opowieść o niej samej, przeżywaniu straty i samotności, odkrywaniu na nowo wspomnień, a przede wszystkim o tym, co tak naprawdę jest ważne.

Jedna z najlepszych powieści 2005 roku według ,,Booklist"!

Główną rolę w filmie na podstawie książki zagrała Sadie Sink, która podbiła serca widzów jako Max w kultowym serialu Stranger Things.

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Droga Zoe

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Droga Zoe

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2022-12-06, Ocena: 5, Przeczytałem,

 

11 września 2001 roku to data znana chyba każdemu. Dla piętnastoletniej Tess jest ona jednak przede wszystkim dniem, w którym straciła swoją ukochaną młodszą siostrę Zoe. 

Pogrążona w żałobie dziewczyna spisuje swoje przemyślenia w formie pamiętnika, który adresuje do siostry. 

 

??

 

,,Droga Zoe" to szczere i poruszające wyznanie nastolatki, której rodzina zmaga się z żałobą. Historia wprost przepełniona jest emocjami. 

 

Tess opowiada o swoim niełatwym życiu po stracie, o poczuciu winy, problemach rodzinnych, a także o zauroczeniu, które czasem przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie. Choć wątek romantyczny nie do końca mnie przekonał, z wielkim zaangażowaniem śledziłam relacje rodzinne głównej bohaterki. 

 

Książka napisana jest przystępnym językiem i w formie krótkich rozdziałów. Można w niej znaleźć wiele pięknych, ale też rozdzierających serce cytatów opisujących ból towarzyszący stracie jednej z najbliższych osób. 

 

Mnie ta historia bardzo poruszyła i mogę ją Wam z czystym sumieniem polecić ?

 

Link do opinii

"Mój przypadek jest prosty - ciebie już nie ma, a ja nigdy nie będę taka sama. Nigdy. Mogę mówić, mogę się "dzielić" wszystkim, aż nie pozostanie mi żaden sekret. Ale to ciebie nie przywróci do życia, a ja nadal będę smutna"

 

Młodsza siostra Tess ginie w wypadku samochodowym. Dziewczyna nie może sobie z tym poradzić, właśnie dlatego pisze do zmarłej siostry długi list. To właśnie jest "Droga Zoe". To książka, którą zrozumieją wszyscy,którzy kiedykolwiek kogoś stracili. List Tess jest przepełniony bólem, wspomnieniami i tym co najtrudniejsze czyli poukładaniem sobie życia na nowo po stracie najbliższej osoby. "Droga Zoe" jest historią dla młodzieży, ale uważam, że każdy coś z niej wyciągnie.

Po przeczytaniu trochę nie mogłam się pozbierać, ciągle w głowie miałam małą Zoe. W Tess odnalazłam zagubioną siebie sprzed kilku lat, kiedy zmarł mój dziadek. Znów przeżyłam ten ogrom emocji.

 

Widziałam, że jest też film na podstawie tej książki, ale niestety nie podejmuje się kolejnego emocjonalnego rollercoastera.

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy