Drogi do wolności. Jesienny poniedziałek

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2018-09-05
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-240-5440-4
Liczba stron: 400

Tom 2 cyklu Drogi do wolności

Ocena: 6 (2 głosów)

Ciąg dalszy losów bohaterek Iskry.

Pierwsze miesiące 1918 roku. Siostry Biernackie w cieniu wielkiej polityki i polskich starań o odzyskanie niepodległości toczą własne bitwy o niezależność. Z każdym kolejnym listem z Wiednia sekretny romans Lali nabiera rumieńców. Marynia, czekając na weselne dzwony, sprawdza się w prowadzeniu czasopisma, natomiast Alina pod okiem doświadczonego reportera Katznera odkryje w sobie nie tylko doskonałą dziennikarkę, ale też kobietę godną pożądania. Dziewczęta, nieświadome przeciwności i zbierających się nad ich głowami czarnych chmur, planują przyszłość, którą może zmienić kilka listopadowych dni.

W cyklu Drogi do wolności historia odzyskiwania niepodległości przez Polskę przenika się z opowieścią o wzlotach i upadkach, sukcesach i rozczarowaniach, radościach i dramatach kilku pokoleń kobiet. Losy bohaterów śledzić można także w serialu TVP Drogi wolności.

Stanisław Krzemiński – siedemdziesięcioletni debiutant, współautor sukcesu seriali Plebania i Londyńczycy. Impulsem do stworzenia historii rodziny Biernackich było dla niego odnalezienie zapisków, które przez ćwierć wieku prowadziła jego matka.

Kup książkę Drogi do wolności. Jesienny poniedziałek

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Drogi do wolności. Jesienny poniedziałek

Siostry Biernackie zakasały rękawy i starają się utworzyć gazetę. Marynia stara się zdobyć papier, Lala rysuje, a Alina pisze. Tymczasem Lala kontynuuje swój romas z Ludwigiem, ucieka do niego do Wiednia. Alina nawiazuje ciekawą znajomość z Rudolfem Katznerem. Czy coś z tego będzie? Na to się zapowiada. Anna, matka dziewcząt nawiazuje romans z kolegą narzeczonego Maryni. 

Link do opinii
Inne książki autora
Drogi do wolności. Iskra
Stanisław Krzemiński; 0
Okładka ksiązki - Drogi do wolności. Iskra

Lato 1914. Siostry Biernackie wracają z Lanckorony do Krakowa. W powietrzu wiszą zmiany, mówi się o wojnie. Tymczasem Lala nie może przestać fantazjować...

Drogi do wolności. Zawierucha
Stanisław Krzemiński; 0
Okładka ksiązki - Drogi do wolności. Zawierucha

Koniec 1918 roku, pierwsze chwile odradzającej się niepodległej Polski. Siostry Biernackie stają w obliczu nowej, nieznanej sytuacji, zarówno w...

Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje