Eleanor & Grey

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2020-01-22
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788380759800
Liczba stron: 472
Tytuł oryginału: Eleanor&Grey

Ocena: 5.83 (6 głosów)

Greyson East mnie naznaczył.

Zakochałam się w nim jako młoda dziewczyna, która nie wiedziała nic o życiu.

Dni były idealne... aż wszystko się zepsuło i musieliśmy się rozstać. Pozostawiając za sobą pierwszą miłość, trzymałam się wspomnień i pragnienia, aby móc go odnaleźć.

A kiedy moje marzenie się spełniło, nic nie było takie, jak sobie wyobrażałam.

Zgłaszając się na rozmowę w sprawie posady niani, nie spodziewałam się, że moim nowym szefem będzie chłopak, którego znałam, a który był teraz zimnym, zamkniętym w sobie, samotnym mężczyzną.

Zniknął uśmiech, który tak kochałam, zbladły wspomnienia. Każdą jego cząstkę spowijał świeży ból.

Kiedy Greyson zorientował się kim jestem, wymógł na mnie obietnicę profesjonalizmu w pracy, abym nie próbowała się do niego zbliżać, nie odkurzała wspomnień.

Czasami jednak w jego burzliwych oczach dostrzegałam przebłyski dawnego chłopca. Widziałam tego, który się uśmiechał, który skradł dziewczynie serce i nie miałam wątpliwości, że warto było o niego walczyć.

Dostałam drugą szansę z tym, który mnie naznaczył, więc miałam nadzieję, że w jakiś sposób ja również odcisnę się w jego duszy.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Opinie o książce - Eleanor & Grey

Avatar użytkownika - Lenka83
Lenka83
Przeczytane:2020-02-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 2020,

Brittainy C. Cherry autorka która jak dla mnie ma wielki talent. Każde jej słowo napisane, każda emocja ukazana w książce jak i sama historia jest traktowana z wielkim szacunkiem. Tu nie ma przekleństwa, tu nie ma seksu tu są wartości które wbijają w fotel.
Eleanor & Gray książka prze którą nie raz się poryczałam i nie raz poczułam tak ogromny ból aż zabrakło mi tchu.
Eleanor osoba która w wieku licealnym została uratowana przez Greya, zakochali się w sobie i stali się opoką. Ich wspólne chwile jednak nie trwało długi, wydarzenia w życiu Eleanor sprawiły iż musieli się rozstać.
Po 15 latach Eleanor spotyka ponownie Greya ale nie ma w nim nic z dawnego chłopaka. Grey jest zimny, oschły, zbudował wysoki mur wokół siebie. Czy Eleonor będzie potrafiła uratować swoją pierwszą miłość z mroku?

Link do opinii

Autorka po raz kolejny mnie nie zawiodła. Były łzy, była radość, czyli wszystko to, czego szukam w romansach. Oby więcej takich książek.

Link do opinii
Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2020-02-05, Ocena: 6, Przeczytałam,

Nie trzeba chyba nikomu przedstawiać Brittainy C. Cherry. To autorka, która jak nikt potrafi grać na emocjach a jej historie zapadają głęboko w serce. „Eleanor & Grey” to kolejna powieść, która to potwierdza. Doprowadziła mnie do łez wzruszenia oraz udowodniła, że miłość jest wielowymiarowa i ponadczasowa. Ta książka to mój nowy nr.1 tej autorki.
Eleanor, kiedy była nastolatką musiała zmierzyć się z koszmarem. Jej najukochańsza mama miała raka i z dnia na dzień przegrywała z nim walkę. W tym trudnym czasie poznała Greysona Easta, wyjątkowego chłopaka, który w jej smutne życie wprowadził okruchy szczęścia. Grey sprawił, że młoda dziewczyna prawie zapomniała o tym, że jej mama umiera. Przy nim strach ją opuszczał i potrafiła się uśmiechnąć. Czy byli parą? Trudno powiedzieć. „Ona to ona, ja to ja, my to my.” To, co było między Eleanor i Greyem nie potrzebowało definicji. Było piękne i prawdziwe. Jednak, kiedy mama Elenor zaczyna naprawdę odchodzić, rodzina postanawia przeprowadzić się, aby kobieta swoje ostatnie dni spędziła w jakimś pięknym miejscu, blisko wody. Przeprowadzka zmusza Eleanor i Greya do rozstania. Młodzi ludzie w natłoku obowiązków, z dala od siebie, powolutku zaczynają o sobie zapominać. Po latach, jako dorośli ludzie spotykają się, ale nie są już tymi samymi osobami. A przynajmniej Greyson nie jest już tym beztroskim i optymistycznym chłopakiem. Teraz jest pogrążonym w żałobie mężczyzną, który samotnie wychowuje dwie córeczki. Teraz jest mężczyzną, który nosi w sobie niewyobrażalny ból i poczucie winy. Czy jest gotowy na to, aby Eleanor kolejny raz pojawiła się w jego życiu? Czy jest gotowy na jej przyjaźń?
„Eleanor & Grey” to bolesna a zarazem piękna i optymistyczna historia. Udowadnia, że miłość ma wiele barw. Pokazuje, że ból to nie słabość, bo przecież trzeba być niewyobrażalnie silnym, aby go w sobie nosić a jednak być szczęśliwym. Brittainy C. Cherry napisała książkę wyjątkową, nieprzewidywalną i pełną nadziei. Autorka wykreowała bohaterów, których kocha się już od pierwszych stron. Są idealni! Idealni w swoich marzeniach, radościach, smutku i problemach. Powiem wprost… pokochałam tę historię i mam nadzieję, że prędzej czy później trafi ona w Wasze ręce i poczujecie jej wyjątkową magię.

 

Więcej recenzji na www.facebook.com/LiteraturaZmyslow

Link do opinii

Kup książkę Eleanor & Grey

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Poza rytmem
Brittainy C. Cherry0
Okładka ksiązki - Poza rytmem

Jasmine Greene poznałem w kroplach deszczu. Była licealną pięknością, podczas gdy ja grałem niezdarnie na ulicy. Łączyły nas jedynie muzyka i samotność...

Landon & Shay. Tom 1
Brittainy C. Cherry0
Okładka ksiązki - Landon & Shay. Tom 1

Shay Gable mnie nie znosiła. Zawsze próbowaliśmy się unikać. Rozchodziliśmy się w różne strony.Nawet na siebie nie patrzyliśmy. Wszystko się zmieniło...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Kartoteka Pitera P.
Jacek Wiśnicki
Kartoteka Pitera P.
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Monika Kowalska (I)
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Maja Orety i skarb Szkocji
Eliza Sarnacka-Mahoney
Maja Orety i skarb Szkocji
Na zawsze
Karolina Winiarska
Na zawsze
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Pokaż wszystkie recenzje