Eleanor & Grey

Greyson East mnie naznaczył.

Zakochałam się w nim jako młoda dziewczyna, która nie wiedziała nic o życiu.

Dni były idealne... aż wszystko się zepsuło i musieliśmy się rozstać. Pozostawiając za sobą pierwszą miłość, trzymałam się wspomnień i pragnienia, aby móc go odnaleźć.

A kiedy moje marzenie się spełniło, nic nie było takie, jak sobie wyobrażałam.

Zgłaszając się na rozmowę w sprawie posady niani, nie spodziewałam się, że moim nowym szefem będzie chłopak, którego znałam, a który był teraz zimnym, zamkniętym w sobie, samotnym mężczyzną.

Zniknął uśmiech, który tak kochałam, zbladły wspomnienia. Każdą jego cząstkę spowijał świeży ból.

Kiedy Greyson zorientował się kim jestem, wymógł na mnie obietnicę profesjonalizmu w pracy, abym nie próbowała się do niego zbliżać, nie odkurzała wspomnień.

Czasami jednak w jego burzliwych oczach dostrzegałam przebłyski dawnego chłopca. Widziałam tego, który się uśmiechał, który skradł dziewczynie serce i nie miałam wątpliwości, że warto było o niego walczyć.

Dostałam drugą szansę z tym, który mnie naznaczył, więc miałam nadzieję, że w jakiś sposób ja również odcisnę się w jego duszy.

Informacje dodatkowe o Eleanor & Grey:

Eleanor & Grey - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2023-06-04, Ocena: 6, Przeczytałam,
Ellie i Greyson to bohaterowie tej książki. Poznali się w szkole, nieco za pośrednictwem przypadku, a stanowili swoje całkowite przeciwieństwa. Eleanor była kompletnym introwertykiem, najchętniej spędzała czas w swoim pokoju, zatopiona w ukochanych lekturach. Nie była popularna, nosiła aparat na zęby i aż nazbyt dobrze znała swoje miejsce w szeregu licealnych hierarchii. Grey pochodził z bogatego domu, był świetnym koszykarzem, a jego krzywy uśmieszek sprawiał, że mógłby mieć każdą dziewczynę. Popularność nie była dla niego niczym niezwykłym, choć tak naprawdę miał tylko jednego oddanego przyjaciela. Ta dwójka teoretycznie odległych sobie osób znalazła w sobie ukojenie w najtrudniejszych momentach nastoletniego życia. Jednak nie wtedy potoczyła się ich historia. Na swój ciąg dalszy musieli zaczekać wiele lat.   Sięgając po tę książkę wiedziałam, że nie będzie to zwykły romans- w końcu mając do czynienia z Cherry trzeba się spodziewać czegoś więcej. I o wiele więcej dostałam. To powieść przede wszystkim o stracie i o tym jak zetknięcie się ze śmiercią bliskiej osoby zmienia tych, których pozostali przy życiu. Jak brak jednego człowieka potrafi zniszczyć rodziny, wykreować zupełnie odmienne osoby i zburzyć cały poukładany świat. I choć historia ma pokazać, że są takie rodzaje miłości, które tkwią uśpione przez wiele lat i nigdy nie znikną, to w mojej ocenie jest to tylko wątek poboczny tej pozycji. Bo przede wszystkim ona pokazuje siłę człowieka, moc bezinteresownego wsparcia, wiarę w to, że bliscy nigdy nie opuszczają nas na zawsze- nawet gdy nie jesteśmy w stanie już ich zobaczyć oraz magię miłości i to nie zawsze w wersji romantycznej. To kolejna pozycja Autorki, którą polecam z czystym sumieniem, bo choć złamała mi serce to także potrafiła poskładać je na nowo- tak jak życie.

Autorka po raz kolejny mnie nie zawiodła. Były łzy, była radość, czyli wszystko to, czego szukam w romansach. Oby więcej takich książek.

Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2020-02-05, Ocena: 6, Przeczytałam,

Nie trzeba chyba nikomu przedstawiać Brittainy C. Cherry. To autorka, która jak nikt potrafi grać na emocjach a jej historie zapadają głęboko w serce. „Eleanor & Grey” to kolejna powieść, która to potwierdza. Doprowadziła mnie do łez wzruszenia oraz udowodniła, że miłość jest wielowymiarowa i ponadczasowa. Ta książka to mój nowy nr.1 tej autorki.
Eleanor, kiedy była nastolatką musiała zmierzyć się z koszmarem. Jej najukochańsza mama miała raka i z dnia na dzień przegrywała z nim walkę. W tym trudnym czasie poznała Greysona Easta, wyjątkowego chłopaka, który w jej smutne życie wprowadził okruchy szczęścia. Grey sprawił, że młoda dziewczyna prawie zapomniała o tym, że jej mama umiera. Przy nim strach ją opuszczał i potrafiła się uśmiechnąć. Czy byli parą? Trudno powiedzieć. „Ona to ona, ja to ja, my to my.” To, co było między Eleanor i Greyem nie potrzebowało definicji. Było piękne i prawdziwe. Jednak, kiedy mama Elenor zaczyna naprawdę odchodzić, rodzina postanawia przeprowadzić się, aby kobieta swoje ostatnie dni spędziła w jakimś pięknym miejscu, blisko wody. Przeprowadzka zmusza Eleanor i Greya do rozstania. Młodzi ludzie w natłoku obowiązków, z dala od siebie, powolutku zaczynają o sobie zapominać. Po latach, jako dorośli ludzie spotykają się, ale nie są już tymi samymi osobami. A przynajmniej Greyson nie jest już tym beztroskim i optymistycznym chłopakiem. Teraz jest pogrążonym w żałobie mężczyzną, który samotnie wychowuje dwie córeczki. Teraz jest mężczyzną, który nosi w sobie niewyobrażalny ból i poczucie winy. Czy jest gotowy na to, aby Eleanor kolejny raz pojawiła się w jego życiu? Czy jest gotowy na jej przyjaźń?
„Eleanor & Grey” to bolesna a zarazem piękna i optymistyczna historia. Udowadnia, że miłość ma wiele barw. Pokazuje, że ból to nie słabość, bo przecież trzeba być niewyobrażalnie silnym, aby go w sobie nosić a jednak być szczęśliwym. Brittainy C. Cherry napisała książkę wyjątkową, nieprzewidywalną i pełną nadziei. Autorka wykreowała bohaterów, których kocha się już od pierwszych stron. Są idealni! Idealni w swoich marzeniach, radościach, smutku i problemach. Powiem wprost… pokochałam tę historię i mam nadzieję, że prędzej czy później trafi ona w Wasze ręce i poczujecie jej wyjątkową magię.

Więcej recenzji na www.facebook.com/LiteraturaZmyslow

Żywioły (Tom 4). Siła, która ich przyciąga
Brittainy C. Cherry0
Okładka ksiązki - Żywioły (Tom 4). Siła, która ich przyciąga

Z Grahamem Russellem nie byliśmy dla siebie stworzeni. Mną targały emocje, on pogrążony był w apatii. Ja śniłam na jawie, jego trawiły koszmary. Płakałam...

Ogień, który ich spala
Brittainy C. Cherry0
Okładka ksiązki - Ogień, który ich spala

Był sobie kiedyś chłopiec, którego pokochałam. Logan Francis Silverstone był moim zupełnym przeciwieństwem. Kiedy tańczyłam jak urzeczona, on podpierał...