Emigracja

Debiutancka powieść najbardziej nieznanego autora w Polsce.

Malcolm XD w ciągu ostatnich kilku lat opublikował w internecie kilkadziesiąt krótkich opowiadań, które przyciągnęły ponad 2 miliony czytelników. To spod jego klawiatury wyszła kultowa już historia o Ojcu wędkarzu, która doczekała się nawet ekranizacji (scenariusz do Fanatyka napisał sam Malcolm XD, reżyserią zajął się Michał Tylka, a w filmie zagrali m.in. Piotr Cyrwus, Marian Dziędziel, Jan Nowicki czy Anna Radwan).

Emigracja to książka o młodym człowieku, który po ukończeniu małomiasteczkowego liceum decyduje się na wyjazd zarobkowy do Wielkiej Brytanii. W charakterystyczny ,,pastowy" sposób opowiada o jednym z najważniejszych zjawisk społecznych ostatnich dekad, które nadal nie znalazło wyrazistego odzwierciedlenia w literaturze polskiej. To opowieść o dorastaniu w powiatowej Polsce, obfitującej w przygody podróży do Londynu i o samym życiu emigranta. O tirowcach, cygańskich handlarzach kamperami, anarchistach -squattersach, recydywistach ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, rosyjskich oligarchach, zubożałej angielskiej arystokracji, stulejarzach i klubach go-go.

Beware, przed Wami legenda polskiego internetu w wersji analogowej.

Informacje dodatkowe o Emigracja:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2019-05-15

Kup książkę Emigracja

Emigracja - opinie o książce

Avatar użytkownika - mictatencuhtli
mictatencuhtli
Przeczytane:2023-08-31, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2023, Mam,

Książka, która trafiła w moje ręce dość przypadkowo. Nie spodziewałem się, że będzie tak dobra. Porządnie się uśmiałem. Dobra na poprawę humoru. Teraz obowiązkowo na celowniku kontynuacja.

Świetnie napisana książka o przygodach na emigracji. Już sama podróż do Wielkiej Brytanii głównego bohatera, Malcolma, niesamowicie mnie ubawiła. Później było tylko lepiej. Dowcipna, zabawna i prawdziwa opowieść o codzienności na emigracji. Polecam !

Zanim przeczytałam „Emigrację” nie wiedziałam kim jest Malcolm XD, ani tym bardziej czym jest „pasta”. Na naukę nigdy nie jest za późno i na poznawanie nowych gatunków także się nie zamykam. I chyba jednak ten gatunek nie jest dla mnie, albo skoczyłam od razu na głęboką wodę, bo pomimo dobrych opinii, ja się nie bawiłam tak, jak to w tych opiniach obiecywano.

„Emigracja” jest historią o młodym człowieku, który nie mając perspektyw w swoim małym mieście, zdecydował się na emigrację do Wielkiej Brytanii. I będziemy śledzić jego życie począwszy od samej podróży (szalony autobus, jazda TIR-em, jazda rikszą, kluby go-go — będzie się działo!) aż do znalezienia się u celu. W samym wyjeździe zarobkowym nie byłoby nic dziwnego i odkrywczego, w końcu nie on pierwszy i ostatni zdecydował się na opuszczenie naszego kraju, ale to, co jest oryginalne w tej książce, to właśnie sposób opowiadania. „Pastowy” sposób to bardzo lekki stylistycznie sposób opowiadania historii, nie mam tu miejsca na starannie poukładane zdania i dbałość interpunkcyjną. Przez historię się swobodnie płynie, można się wyluzować i odmóżdzyć podczas lektury. I taka forma wydała mi się szalenie interesująca i zabawna na początku książki. Im dalej to czułam się tylko zmęczona taką formą i śmiechu tutaj nie było. Przygody i spostrzeżenia dotyczące Polaków na emigracji wydały mi się lekko przerysowane, ale to tylko moje odczucia. Jeśli jednak potrzebujecie lekkiej wakacyjnej lektury, to „Emigracja” przez kilka godzin relaks Wam zapewni.

Wesołkowata, lekko napisana książka o perypetiach młodego człowieka, który zaraz po szkole wyjechał do Anglii. Różne opowiastki o tym jak z przygodami dostał się do Londynu, jak poznał środowisko tirowców, cyganów, którzy sprzedawali campery, jak jeździł rikszą, jak znalazł się na hm... "plantacji" kapusty, dodatkowo przedstawiał w żartobliwej formie społeczeństwo brytyjskie, multikulturowość itp.

Na odstresowanie na wieczór w sam raz!

Avatar użytkownika - Thund
Thund
Przeczytane:2024-01-16, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2024,
Edukacja
Malcolm XD0
Okładka ksiązki - Edukacja

KONTYNUACJA BESTSELLEROWEJ EMIGRACJI! Malcolmowi i Stomilowi udało się wyrwać ze szponów śmierci czającej się na polach kapusty i powrócić do ojczyzny...

Pastrami
Malcolm XD0
Okładka ksiązki - Pastrami

Malcolm xD jest najbardziej nieznanym człowiekiem w Polsce, a jego debiutancka powieść robi furorę na rodzimym rynku literackim. Zdobyła nie tylko uznanie...