Emigracja

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2019-05-15
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788328066373
Liczba stron: 304

Ocena: 3.25 (4 głosów)

Debiutancka powieść najbardziej nieznanego autora w Polsce.

Malcolm XD w ciągu ostatnich kilku lat opublikował w internecie kilkadziesiąt krótkich opowiadań, które przyciągnęły ponad 2 miliony czytelników. To spod jego klawiatury wyszła kultowa już historia o Ojcu wędkarzu, która doczekała się nawet ekranizacji (scenariusz do Fanatyka napisał sam Malcolm XD, reżyserią zajął się Michał Tylka, a w filmie zagrali m.in. Piotr Cyrwus, Marian Dziędziel, Jan Nowicki czy Anna Radwan).

Emigracja to książka o młodym człowieku, który po ukończeniu małomiasteczkowego liceum decyduje się na wyjazd zarobkowy do Wielkiej Brytanii. W charakterystyczny ,,pastowy" sposób opowiada o jednym z najważniejszych zjawisk społecznych ostatnich dekad, które nadal nie znalazło wyrazistego odzwierciedlenia w literaturze polskiej. To opowieść o dorastaniu w powiatowej Polsce, obfitującej w przygody podróży do Londynu i o samym życiu emigranta. O tirowcach, cygańskich handlarzach kamperami, anarchistach -squattersach, recydywistach ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, rosyjskich oligarchach, zubożałej angielskiej arystokracji, stulejarzach i klubach go-go.

Beware, przed Wami legenda polskiego internetu w wersji analogowej.

Tagi:

Kup książkę Emigracja

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Emigracja

Avatar użytkownika - Magda_Lena_Anna
Magda_Lena_Anna
Przeczytane:2020-03-24, Ocena: 3, Przeczytałam,

Zanim przeczytałam „Emigrację” nie wiedziałam kim jest Malcolm XD, ani tym bardziej czym jest „pasta”. Na naukę nigdy nie jest za późno i na poznawanie nowych gatunków także się nie zamykam. I chyba jednak ten gatunek nie jest dla mnie, albo skoczyłam od razu na głęboką wodę, bo pomimo dobrych opinii, ja się nie bawiłam tak, jak to w tych opiniach obiecywano.

„Emigracja” jest historią o młodym człowieku, który nie mając perspektyw w swoim małym mieście, zdecydował się na emigrację do Wielkiej Brytanii. I będziemy śledzić jego życie począwszy od samej podróży (szalony autobus, jazda TIR-em, jazda rikszą, kluby go-go — będzie się działo!) aż do znalezienia się u celu. W samym wyjeździe zarobkowym nie byłoby nic dziwnego i odkrywczego, w końcu nie on pierwszy i ostatni zdecydował się na opuszczenie naszego kraju, ale to, co jest oryginalne w tej książce, to właśnie sposób opowiadania. „Pastowy” sposób to bardzo lekki stylistycznie sposób opowiadania historii, nie mam tu miejsca na starannie poukładane zdania i dbałość interpunkcyjną. Przez historię się swobodnie płynie, można się wyluzować i odmóżdzyć podczas lektury. I taka forma wydała mi się szalenie interesująca i zabawna na początku książki. Im dalej to czułam się tylko zmęczona taką formą i śmiechu tutaj nie było. Przygody i spostrzeżenia dotyczące Polaków na emigracji wydały mi się lekko przerysowane, ale to tylko moje odczucia. Jeśli jednak potrzebujecie lekkiej wakacyjnej lektury, to „Emigracja” przez kilka godzin relaks Wam zapewni.

Link do opinii

Wesołkowata, lekko napisana książka o perypetiach młodego człowieka, który zaraz po szkole wyjechał do Anglii. Różne opowiastki o tym jak z przygodami dostał się do Londynu, jak poznał środowisko tirowców, cyganów, którzy sprzedawali campery, jak jeździł rikszą, jak znalazł się na hm... "plantacji" kapusty, dodatkowo przedstawiał w żartobliwej formie społeczeństwo brytyjskie, multikulturowość itp. 

Na odstresowanie na wieczór w sam raz!

Link do opinii
Avatar użytkownika - ewia101
ewia101
Przeczytane:2019-06-26, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Inne książki autora
Pastrami
Malcolm XD0
Okładka ksiązki - Pastrami

Malcolm xD jest najbardziej nieznanym człowiekiem w Polsce, a jego debiutancka powieść robi furorę na rodzimym rynku literackim. Zdobyła nie tylko uznanie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje