Fantastyczne zwierzęta i cuda natury

Przedstawiamy niesamowitą książkę towarzyszącą oficjalnej wystawie ,,Fantastyczne zwierzęta. Cuda natury", która łączy świat magicznych stworzeń wykreowanych przez J.K. Rowling z naukowym spojrzeniem ekspertów Muzeum Historii Naturalnej. Zapraszamy do obejrzenia rewelacyjnej wystawy poświęconej naturze, nauce i przygodzie!

Ta niezwykła podróż, zainspirowana pracą magizoologa Newta Skamandera, odkrywa związki między fantastycznymi zwierzętami, które powstały w wyobraźni J.K. Rowling, a nadzwyczajnymi stworzeniami z realnego świata - tymi żyjącymi i tymi wymarłymi - panującymi na lądzie, wodzie i niebie naszej planety.

Tajemnicze morskie potwory, groźne dinozaury, zdumiewające owady i przepiękne egzotyczne ptaki - okazy muzealne i rekwizyty z planu filmowego - oto prawdziwy hołd złożony naszemu wspaniałemu światu przyrody.

Informacje dodatkowe o Fantastyczne zwierzęta i cuda natury:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2021-09-29
Tytuł oryginału: The Wonder of Nature: Amazing Animals and the Magical Creatures of Harry Potter and Fantastic Beasts

Kup książkę Fantastyczne zwierzęta i cuda natury

Fantastyczne zwierzęta i cuda natury - opinie o książce

Avatar użytkownika - annrecenzuje
annrecenzuje
Przeczytane:2021-11-09, Przeczytałam, Posiadam, Zagraniczne ,

MAGIA WŚRÓD NAS

"Niektóre istniejące zwierzęta stanowią dowód na to, że prastare legendy mówią prawdę."

Ta książka to połączenie zwierzęcego świata magii z tym realnym. I szczerze? Patrząc na niektóre zwierzęta z mugolskiego świata ciężko uwierzyć, że nie zostały przeniesione z kart powieści autorstwa J. K. Rowling.

Na początek zacznę od szaty graficznej. Istna uczta dla oczu. Rysunki Olivii Lomenech Gill, którymi można się zachwycać przemierzając strony "Cudów natury..." to istne dzieła sztuki.

Co do treści. Książka została wydana w związku z wystawą, którą można podziwiać w Muzeum Historii Narodowej. Można się z niej dowiedzieć m.in.:
Jak wygląda dzień konserwatora zabytków.
Którym zwierzętom grozi wyginiecie i... Których gatunków niestety nie zdołało się uratować.
O różnych perspektywach pracy w Muzeum Historii Narodowej.
Jak wyglądają niektóre tamtejsze eksponaty.

I... Wiele, wiele innych ciekawych informacji związanych z królestwem zwierząt. A wszystko to ukazane w symbiozie z cytatami oraz grafikami związanymi z "Fantastycznymi zwierzętami".

"W świecie, w którym naukowcy ostrzegają, że nawet milion gatunków zwierząt i roślin może wymrzeć w ciągu najbliższego dziesięciolecia, kluczową sprawą jest prezentowanie najbardziej dramatycznych, poruszających i inspirujących opowieści o zagrożonych zwierzętach."

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-11-14,

Książka towarzyszy oficjalnej wystawie"Fantastyczne zwierzęta. Cuda natury", łączącej świat magicznych stworzeń wykreowanych przez J. K. Rowling z naukowym spojrzeniem ekspertów Muzeum Historii Naturalnej.
Muzeum znajduje się w Londynie i jest ogromną skarbnicą świata przyrody.
Świetne połączenie zagadkowych istot z realnymi.
Książka zawiera słowa wstępu różnych osób biorących udział w tym "projekcie", które przybliżają nam sam zamysł, słowa wstępu czy opis na czym polega ich praca.
Kustosz, konserwator, autor, podróżnik i wiele innych osób, które służyły swoją pomocą.
Dzięki nim dowiadujemy się jak praca w Muzeum wygląda w praktyce, opisy zwierząt, szczegóły dotyczące ich życia, pełny opis i historia. Ciekawostki dla młodych fanów.
Ogromnym plusem jest cała masa kolorowych ilustracji. Czytamy i oglądamy. Wszystko jest realne i namacalne.
Wydanie jest przepiękne, a szata graficzna to ogromny plus tej książki.
Do tego duży format , wszystko wyraźne, czytelne. Mały czytelnik, a raczej oglądacz też będzie zainteresowany.
Książka będzie idealnym prezentem dla fanów "Fantastycznych zwierząt", ale także do osób które interesują się stworzeniami z realnego świata. Tymi żyjącymi i tymi wymarlymi.
Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki i gratuluję @mediarodzina tak wspaniałej produkcji wydawniczej