Gangsta Paradise. Reno

Byłem złym człowiekiem.

Byłem mścicielem.

Byłem mordercą.

Byłem gangsterem.

A to był mój pieprzony raj!

Galina Jegorowna Aristowa umarła w wieku osiemnastu lat, kiedy mężczyzna bez serca zamordował na jej oczach rodziców. Mija parę lat. Maria Fratecka zostaje zatrudniona jako opiekunka małego Antoniego Goli, który ma zespół Aspergera. Jego ojciec, milioner i biznesmen Leon Gola, jest bezpardonowym graczem na wrocławskiej scenie biznesu. Właśnie zakupił najwyższy budynek w mieście. Nikt nie wie, że genialny przedsiębiorca to osławiony Reno - zarządzający podziemiem gangster, którego serce zostało zniszczone ponad pięć lat temu. Teraz liczą się dla niego tylko syn, biznes i półświatek. W jego bliskim otoczeniu pojawia się Maria, która ma świetny kontakt z Antonim - i szybko się okazuje, że potrafi ona okiełznać wszelkie demony mężczyzny. Lecz czy kobieta jest tą osobą, za którą się podaje? I czy Leon w imię prawdziwej siły miłości będzie potrafił wybaczyć, zapomnieć? Bo przecież jest pozbawionym uczuć gangsterem, który zawsze pamięta o wyrządzonych mu krzywdach.

"Reno" to pierwszy tom pasjonującej nowej serii bestsellerowej autorki, łączący wątki romansowe, sensacyjne i erotyczne. Daj się porwać ciemnej stronie miasta!

Informacje dodatkowe o Gangsta Paradise. Reno:

Wydawnictwo: JakBook
Data wydania: 2022-02-11

Tagi: obyczajowe mafia gangsterzy

Kup książkę Gangsta Paradise. Reno

Gangsta Paradise. Reno - opinie o książce

Każdy ponosi konsekwencje własnych czynów. Jest orzeł i jest reszka, wschód i zachód, jest życie i śmierć, grzech i kara. Tak funkcjonuje ten świat.
Reno czyli Leon, szef klubu Prozac czy tylko? zajmujący się ciemną stroną miasta którą ma pod kontrolą i nie tylko, narkotyki, haracz, milioner i biznesmen, gangster który swoje oblicze pokazał w chwili kiedy został świadkiem śmierci żony. Ojciec Antosia który cierpi na zespół Aspergera przyjął do pracy Marię która zostaję opiekunką chłopca. Tak na prawdę dziewczyna ma cel, jeden jedyny, dokonać zemsty, gdy w wieku osiemnastu lat jej świat legł w gruzach kiedy to została anonimowym świadkiem brutalnego morderstwa jej rodziców. Wyszkolona przez wujka by rozkochać bandziora i podać go na tacy, nie wie że stanie między lojalnością a miłością. Co w danej chwili będzie się liczyć bardziej?

Agnieszka Lingas - Łoniewska w swoim pierwszym tomie ; Gangsta paradise. Reno ; przedstawia historię człowieka wypranego z wszelkich uczuć, emocji, napięć, sprawiającego wrażenie robota który żyje tylko dla syna, dla którego jest całym światem. Zimny, wyrachowany, chamski, ironiczny spostrzega świat jako zło, rządzi miastem, ustala zasady, dzięki czemu inni tańczą jak im zagra, można powiedzieć bezwzględny, kiedy pojawia się ona łamie wszelkie jego dogmaty, zasady, budzą się w nim uczucia dawno skrywane, pragnie nie tylko jej ciała ale chłonąć każdą komórką jej osobowość, charakter, styl, myśli, chronić i trwać przy niej. Kiedy na końcu rozstrzyga się prawda, kim jest i czego pragnie, prawie go to załamuje, ale pozostawmy resztę w sferze tajemnicy. Ona uzbrojona w tarczę która ma przyciągnąć rozkochuje chłopca, który otwiera się przed nią, staje się dla nie go powiernikiem, przyjaciółką i matką, pragnie Reno każdą komórką swego ciała, wie że ma plan, ale rozum nie współgra z sercem, tam dostrzegła światełko w tunelu, miłość, bezpieczeństwo, ale lojalność, zaufanie podkopał wujek...kto wygra wojnę?
Nie doszukujcie się trudnej frazy powieści, dialogów, wejścia czytania ze zrozumieniem, przekazu i morału, bo ten jest jeden - miłość wygra zawsze walkę ze złem. Przy tej powieści odleciałam na dosłownie chwile, by przekonać się że tak proste fabuły są wstanie mnie powalić, oderwać od rzeczywistości. Tempo akcji, mistycyzm scenerii, obraz jaki zobaczyłam czytając wprawiło moją fantazję w obieg, pełna napięć, emocji i pomimo że nie czytałam powieści po kolei, trafiłam na Katana czyli powieść z części drugiej to i tak uważam że można je czytać całkiem swobodnie, kobiety nie po kolei a i tak połączycie fakty, ubawicie się, rozkochacie i zostaniecie porzucone. Uf, gorączka nocy, wyobraźnia zadziała i co mi zrobicie że ta seria ma to coś? Niby prosta fabuła, jasny przekaz, a monolog zrobił swoje. Czujecie to samo co ja? Polecam.

Wydawnictwo: JakBook

Avatar użytkownika - Czytajka93
Czytajka93
Przeczytane:2022-03-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

Dzisiaj prezentuję Wam książkę pt. "Gangsta Paradise Reno" od "dilerki emocji" Pani @lingasloniewska_writer. Reno to tom pierwszy nowej serii Gangsta Paradise.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu JakBook

Autorka rozpoczyna książkę od mocnego prologu, opisującego wydarzenia sprzed 5 lat. Galina Jegorowna Aristowa, kiedy zobaczyła, gdy mężczyzna bez duszy zabił jej rodziców, umarła... Ale czy na pewno?

Maria Fratecka zostaje zatrudniona do opieki nad chorym na zespół Aspergera synem Leona Goli. Mężczyzna jest milionerem i biznesmenem, a także graczem na wrocławskiej scenie biznesu, właśnie kupił najwyższy budynek we Wrocławiu. Ale druga strona medalu jest znacznie ciemniejsza Reno to pseudonim okrutnego, bezceremonialnego, człowieka bez duszy, zarządzającego podziemiem gangstera, którego dusza oraz serce zostało zabrane, gdy jego żona Benita zamiast niego przyjęła "kulkę". Teraz liczy się dla niego syn, biznes oraz gangsterski świat. Do czasu, gdy w jego "świecie"pojawia się Maria, która ma doskonały kontakt z jego synkiem - okazuje się, że potrafi też przebić się przez demony nieczułego Reno.

Co łączy Galinę Jegorownę Aristową z Marią Fratecką? Jakie uczucia wyzwoli na nowo w Leonie Maria? Kto tak naprawdę stoi za zabójstwem Benity? Czy Reno wybaczy "zdradę" Marii? Jakiego rodzaju będzie to "zdrada"? Czy będą umieli sobie wybaczyć i być razem? Odpowiedzi znajdziecie w książce 😉.

Autorka @lingasloniewska_writer wprowadza nas od pierwszego rozdziału książki mocnym wejściem erotycznym, dalej poznajemy historię bohaterów, Leona oraz Marii. Książkę czyta się płynnie, @lingasloniewska_writer doskonale przeplata wątki sensacyjne z nutą 🔥 scen erotycznych oraz świata gangsterskiego. Wielkie 👏 dla autorki @lingasloniewska_writer za idealne ukazanie "świata dziecka z zespołem Aspergera". Pani @lingasloniewska_writer dostarczyła mi emocji podczas czytania tej książki, cały czas zastanawiałam się, czy bohaterowie będą razem? Zakończenie mnie nieznacznie zaskoczyło. Jeśli lubicie lektury sensacyjne z wątkami erotycznymi to tu ich nie będzie brakować, polecam tę książkę 😉❤️. P. S. Czekam na dalsze losy bohaterów w następnych tomach.

W normalnym świecie Leon Gola, w świecie gangsterskim – Reno. Mężczyzna, który jest zimny niczym drań, zawsze broni tego, co należy do niego. Jedyne uczucia, które ukazuje to te przeznaczone dla jego syna Antoniego, który ma zespół Aspergera. Chłopiec boi się zamkniętych przestrzeni, jest zamknięty w sobie, tylko nielicznych dopuszcza do siebie. Wśród nich znajduje się Maria Fratecka, jego szkolna opiekunka, którą Leon postanawia zatrudnić na stałe. Maria ma świetny kontakt z Antosiem, a przy tym kompletnie nie boi się swojego szefa, nawet jego mrocznej strony. Zaczyna wyzwalać w nim emocje, ale czy ta kobieta jest tym za kogo się podaje?

Twórczość Agnieszki Lingas-Łoniewskiej po prostu uwielbiam, dlatego też zawsze chętnie sięgam po każdą kolejną jej powieść. Czytając historię Reno i Marii spędziłam miło czas, ale poza tym książka nie zrobiła na mnie jakiegoś większego efektu wow. Nie oznacza to, że książka mi się nie podobała, gdyż przeczytałam ją na jednym wydechu. Jak przystało na naszą dilerkę emocji, wszelkie emocje bohaterów odczuwałam na własnej skórze. I choć w książce są powielane schematy, nie przeszkadzało mi to zbytnio, gdyż lubię wkraczać w świat gangsterki i porachunków.

„- Nie analizuj tego, Mario. Szkoda czasu i życia. Nie żałuj tego, co zrobiłaś, bo jutro możesz już nie mieć następnej okazji. Zostaw wątpliwości, bo szkoda je ze sobą targać. Jesteśmy dorośli. To nie będzie miało wpływu na nasze życie, pracę.”

Maria Fratecka to niepozorna kobieta, która potrafi się zachowywać jak prawdziwa lwica. Nie okazuje oznak słabości, twardo stąpa po ziemi. Jej podopieczny Antoni Gola staje jej się niezwykle bliski, łączy ich więź, silna więź. A i jego ojciec nie jest jej obojętny. Ona ma ewidentnie do niego słabość i wie jak zagrać mu na nerwach.

Leona Gola vel Reno to mężczyzna o dwóch twarzach, choć światu zazwyczaj pokazuje tę gorszą. Pięć lat temu wyzwolił się z wszelkich uczuć (prócz tych do syna) za sprawą pewnego wydarzenia. Dziś jest znany w całym Wrocławiu. Wprawdzie na pozór to twardy zawodnik, ale w środku skrywa ogrom emocji. Pojawienie się w jego i jego syna życiu Marii Frateckiej powoli coś w nim zmienia. Otwiera się przed nią, ale przyjdzie mu za to pomstować. Czy to, że ona uratuje mu życie, przyjmując na siebie kulkę przeznaczoną dla niego, coś zmieni?

„Od czasu, kiedy moje życie legło w gruzach, otaczałem się murami, ochroną, bronią – i tylko nielicznych dopuszczałem do siebie.”

Autorka zabiera nas w świat, w którym nie ma rzeczy niemożliwych i miejsca na jakiekolwiek skrupuły. Porachunki gangsterskie są, były i już zawsze będą. Nasi bohaterowie to twarde sztuki, które nie cofną się przed niczym. Jeśli zatem lubicie świat, w którym królują niegrzeczni faceci, koniecznie musicie przeczytać tę pozycję.
Agnieszka Lingas-Łoniewska ukazuje nam również z czym wiążą się zmagania z dzieckiem chorym na zespół Aspergera i myślę, że całkiem dobrze to przedstawiła.

Polubiłam zarówno Reno jak i Marię, ale także tajemniczego Katana, którego losy poznamy w kolejnej części tej serii na którą oczywiście już czekam.

"Reno" to świetna historia, w której miłość zostanie wystawiona na ciężką próbę. Czy ją przetrwa? Czy w imię siły prawdziwej miłości człowiek jest w stanie wybaczyć i zapomnieć? Aby się o tym przekonać, koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

" (..)Bo za­wsze je­stem dra­pież­ni­kiem groź­niej­szym i bar­dziej krwio­żer­czym niż któ­ry­kol­wiek z nich. Bo za­wsze wy­prze­dzam ich o krok i mam oczy do­oko­ła głowy. Bo je­stem prze­zor­ny i ota­czam się tylko za­ufa­ny­mi ludź­mi. Bo je­stem Reno, a to mój pie­przo­ny raj, w któ­rym pa­nu­ję nie­po­dziel­nie."

"Gangsta Paradise. Reno" to książka, która pokazuje niebezpieczny, a zarazem zmanipulowany świat, w którym siłą jest interwencja!

Leon Gola za dnia to wrocławski biznesmen, w nocy Reno rządzący brudnymi interesami podziemia. Bezwzględny drapieżnik, który nie da sobie w kaszę dmuchać, kochający tylko syna, dla którego jest w stanie dużo zrobić!

Maria Fratecka opiekunka syna Reno Antoniego! Kobiet jako jedyna jest w stanie zdobyć serce małego chłopca, który choruje na Aspergera.

Co połączy Reno z Marią? Czy bezwzględny, zaborczy Reno dopuści do swej duszy kobietę? Tego Wam nie zdradzę, ale koniecznie przeczytajcie książkę, by znaleźć odpowiedzi na pytania.

"Gangsta Paradise. Reno" to rewelacyjna książka, która umiliła mi czas przez dwa wieczory! Reno to, postać złożona, bo z jednej strony jest bezwzględny i niebezpieczny, a z drugiej strony czuły i troskliwy, właśnie te sprzeczności sprawiły, że jestem nim zauroczona! Macie tak czasem, że czytając książkę, chcielibyście poznać bohatera w realnym świecie? Tak właśnie jest Reno mimo jego twardej postawy, mimo tego, że jest bezwzględnym, to właśnie jego chciałabym spotkać na Rynku Wrocławskim, na pytanie, dlaczego akurat tam, to już śpieszę z odpowiedzią — bo tam właśnie dzieje się magia w książkach Pani Agnieszki!

Maria to zdecydowanie mocna postać książki! Wydaje się zagubioną kobietą o wielkim sercu, lecz to tylko pozory, to maska, pod którą skrywa się silna i wierząca w swoje przekonania kobieta!

Cała książka jest napisana lekkim językiem, przyjemnym dla oka, a fabuła okraszona jest sensacją z wątkiem mafijnym i jak na dilerkę emocji przystało, w książce znajdziemy życiowy rollercoaster! Ważnym punktem w tej historii jest choroba Aspergera, na którą choruje chłopiec, tutaj mamy do czynienia ze świetnym reserchem i możemy poznać bliżej zachowania osoby chorej na Aspergera i zrozumieć, że bliskość, która jest dla nas oczywista, dla osoby zmagającej się z tym schorzeniem może być traumatyczna.

Muszę koniecznie wspomnieć o postaci drugoplanowej, która swoją tajemniczością przyciąga niczym magnes-Katan! Och, co to za mężczyzna, cieszy mnie fakt, że to nie koniec, będę miała przyjemność czytać o nim w tej serii!

Agnieszka Lingas Łoniewska stworzyła dokładnie taką historię, jakiej potrzebowałam!!! Polecam Wszystkim i zapewniam, że sięgając po tę książkę, nie będziecie tego żałować!

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2022-02-06,

Recenzja przedpremierowa

„Gangsta Paradise. Reno” – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Mafijny świat w którym nie ma miejsca na żadne uczucia i emocje. Zemsta to jedyne odczucie jakie warto pielęgnować i podsycać. Czy namiastka dobra jaka weszła w życie Reno jest warta ryzyka ? Czy to tylko iluzja, od której nie ma już powrotu ?

Maria jako opiekunka małego Antosia daje się poznać jako pełna ciepła, uczucia i wrażliwości. Dba o niego jak o własne dziecko. Rozumie jego chorobę i wspiera jak tylko potrafi. Ma także ostrzejsze oblicze. Umie postawić na swoim, nie boi się wyzwań, zawsze mówi to co myśli. Zawsze troszczy się o innych i martwi, kiedy coś się dzieje. Stara się być przyjaciółką. Odnajduje prawdę w najbardziej zakłamanym świecie, potrafi dostrzec dobro nawet w najbardziej zepsutym człowieku. Sama ma wiele tajemnic, które mogą zburzyć wszystko nad czym pracowała.

Reno przez cały czas żyje zemstą. Zaślepiony patrzy tylko w czarnych barwach. Jedynym promykiem jest jego syn. To dla niego żyje i stara się zapewnić bezpieczeństwo. Jednak jest człowiekiem oschłym, zimnym i bezkompromisowym. Nie lubi sprzeciwu. Zawsze ma być tak jak chce. Pomimo, że uważa, że nie ma serca, to z całą pewnością je ma. Przy synu jest beztroski i zwyczajny. Tak samo dzieje się przy Marii. Ta krucha ale silna kobieta zmieniła jego świat. A na dodatek do gorący i niegrzeczny facet, a która kobieta nie lubi takich chłopców. Anielska twarz i ciało, kontra piekielna dusza.

Ona jest opiekunką jego syna. On nie chciał by między nimi stworzyło się coś więcej, ale chwila nieuwagi, nikłe uśmiechy i ostre wymiany zdań powodują zmiany, które żadne się nie spodziewało. Maria wspiera go i staje się oazą spokoju, której tak bardzo potrzebował. A ona wreszcie czuje, że ma dla kogo żyć.

Historia pełna mroku, niewyjaśnionych tajemnic, które cały czas mają wpływ na teraźniejszość, a także na przyszłość. Znalazłam również gangsterski świat. Pełen bólu, zemsty i strachu. Będzie niebezpiecznie i groźnie. Obok tego brutalnego świata mamy, ciepły i pełną niewinności rzeczywistość, która wszystko łagodzi i zdaje się takim małym promyczkiem.

Autorka ma genialne pióro, które powoduje porywy serca i drżenie dłoni przy przekręcaniu. Czyta się ją lekko, ale miejscami emocje dają za wygraną i nawet kilka łez wypłynie. A sceny intymne to subtelne przerywniki, pełne gorących uczuć. Samo przytulanie i spanie razem było tak uroczo opisane, że nie można się oderwać.

Jednak było mi mało sytuacji w których Reno i Antoś razem by się bawili i po prostu spędzali czas. Na zabawie czy rozmowie. Wiem, że chłopiec jest chory i może to być ciężkie, ale wtedy mogłabym poznać jeszcze bardziej jego dobrą stronę. A mały Antoś jest takim miłym i inteligentnymi dzieckiem, że mogło być go więcej.

Jednak nadejdzie moment w którym wszystkie tajemnice ujrzą światło dzienne i wtedy nic nie będzie takie same. Oj nie będzie. Przygotujcie się na prawdziwą dilerkę doznań, uczuć i emocji.

9/10

Avatar użytkownika - Margarita1980
Margarita1980
Przeczytane:2022-07-14, Ocena: 5, Przeczytałem, Storytel, 52 książki w 2022, audiobook,

Maria Fratecka dostaje propozycję pracy dla Leona Goli, wrocławskiego biznesmena i milionera. Maria miałaby zajmować się chorym na zespół Aspargera synem Leona, Antonim. Chłopiec lubi i zna Marię jeszcze ze szkoły, a Maria ma z nim dobry kontakt. Leon ukrywa przed pracownicą, że legalny biznesy są tylko fasadą dla jego drugiej działalności, w której to jako Reno zarządza wrocławskim półświatkiem. Antoni jest półsierotą, od czasu kiedy w gangsterskich porachunkach zginęła jego matka a żona Leona, który od tego czasu skupił się tylko synu i rozwijaniu swojego imperium. Między Leonem a Marią zaczyna rodzić się wzajemna fascynacja, która wkrótce przeradza się w płomienny romans. Leon nie zdaje sobie sprawy, że piękna opiekunka jego syna ma własne plany względem niego.

,,Reno. Gangsta paradise" to kolejny na polskim rynku wydawniczym romans z mafią w tle i kolejny, w którym bezwzględny gangster traci głowę dla pięknej kobiety.

Historia opowiedziana przez Agnieszkę Lingas-Łoniewską ma wszystko, co dobry romans powinien mieć: pięknych bohaterów, iskrzące uczucie i żeby nie było zbyt cukierkowo jakąś mroczną tajemnicę sprzed lat. Niezwykłym elementem było wprowadzenie do powieści wątku Antoniego chorującego na zespół Aspargera i wprowadzenie czytelnika w ten wymagający świat.

Powieść czyta się szybko, a w wersji audiobookowej jest świetnie interpretowana przez Ewę Abart i Pawła Paprockiego.

Jeśli lubicie ciekawe romanse z mafią w tle, w których aż gęsto od intryg, to powinniście dać szansę Reno. Ja chętnie przeczytam kolejny tom serii, w którym sądząc po tytule, autorka skupi się na ochroniarzu Reno, Katanie.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-04-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

"Reno" to początek cyklu opowiadającego o mężczyznach wrocławskiego półświatka. Świetnie napisana, pełna akcji oraz żaru wzniecanego między bohaterami powieść wprowadza nas do świata pełnego niebezpieczeństw i porachunków, które mogą kosztować życie. To także historia o miłości, która nie powinna mieć miejsca, gdy prowadzi się życie, które ciągle wisi na włosku ale także o miłości zupełnie innej- rodzicielskiej, silniejszej aniżeli wszystko inne, co znane. Świetnie wykreowane środowisko osławionego Reno sprawia, że nie tylko jego historia wciąga czytelnika, ale wzmaga chęć na poznanie bliżej postaci pobocznych, które aż proszą się o głos i opowiedzenie swoich historii. Wrocław jeszcze nigdy nie był tak samo mroczny jak i piękny jednocześnie.
Reno, a właściwie Leon Gola to człowiek o dwóch twarzach. Bezwzględny biznesmen, który zarządza swoim imperium i pnie się na kolejne szczyty pomnażając intratny majątek. Groźny gangster, z którym nikt o zdrowych zmysłach nie powinien zadzierać, jeśli miła mu egzystencja na tym świecie. Reno rządzi Wrocławiem, ma wpływy, pieniądze, kontakty i wszystkie jego biznesy, niezależnie od tego czy prowadzone legalnie czy też nie, idą wyśmienicie. Tak naprawdę w głębi serca to jednak człowiek złamany, który nie poddał się jedynie dzięki synowi i dla niego stara się być jak najlepszym człowiekiem, odkrywając przy nim swoją czułą i opiekuńczą stronę. Z uwagi jednak na rozliczne obowiązki nie jest w stanie dać mu tego, czego dziecko potrzebuje najbardziej- czasu i uwagi. Leon swoją samotność stara się przekuć w siłę, choć nikt nie jest niezniszczalny, a za grubymi murami, którymi się otoczył nadal znajduje się człowiek łaknący ciepła i miłości. Musi tylko pozwolić skruszyć się murom, które lata temu ustanowił wokół swojego serca, a nie będzie to łatwe zadanie, gdyż dla niego od długiego czasu liczy się tylko zemsta. To nie jest człowiek skłonny wybaczyć cokolwiek, nawet w imię miłości. A miłość przecież to dla niego jedynie mrzonka, która nie ma racji bytu w jego świecie.
Maria to młoda kobieta, która z wielkim oddaniem zajmuje się synem Reno- Antosiem. Bije z niej ciepło i tylko ona potrafi dotrzeć do chłopca. Obecnie jej życie jest związane z rezydencją Leona i w większości podporządkowane obowiązkom wynikającym z pracy. Maria sprawia wrażenie dobrej, pełnej pozytywnej energii osoby, która nie skrzywdziłaby nawet muchy. Pozory niestety potrafią mylić, a w jej sercu mieści się zadra, która obróciła lata wcześniej znany jej świat w drobny mak. To nad wyraz silna osoba, która podniosła się po najgorszych ciosach, które otrzymała od losu i nie zatraciła empatii oraz serdeczności, nawet trafiając do świata Reno. Nie boi się także wyrażać dobitnie swojego zdania, jeśli coś nie układa się po jej myśli. I choć wydawało jej się, że wszystko ma zaplanowane to życie znowu ją zaskoczyło, bo poznała stronę Leona, która sprawiła, że pojawiły się w niej uczucia, które nie powinny były się kiedykolwiek ukazać. Czy uda się jej doprowadzić swoją zemstę do końca?
Ta książka to odsłona Autorki, którą lubię najbardziej. Jest szybko i niebezpiecznie, dzieje się wiele, wzniecony jest ogień namiętności, a do tego nie brakuje sarkazmu i humoru, które dopinają ciekawie skrojoną fabułę. Jest tu także mój ukochany Wrocław, który stanowi świetne tło dla wydarzeń. Ważną kwestią poruszoną w książce jest życie z zespołem Aspergera, które zostało to przedstawione z precyzją i bez zbędnych ubarwień. Zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że trudno odłożyć lekturę, a świetnie wykreowane postaci jedynie wzmagają to odczucie. Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy serii, bowiem zarówno Katan jak i Pako już wzbudzili moją nieskrywaną sympatię. To lektura zdecydowanie godna polecenia :-)

Avatar użytkownika - kamiladebowska
kamiladebowska
Przeczytane:2022-03-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022,

To moje kolejne spotkanie z twórczością Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, i jak zwykle, nie zawiodłam się. Książka od początku do końca trzyma w napięciu. Poruszony w niej wątek dziecka Aspi jest dobrym przykładem, jakie może być trudne życie z dzieckiem obarczonym zespołem Aspergera.

Książki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej połyka się w całości na raz. Czyta się je tak ekspresowo że mogłabym czytać ich pracy kilka dziennie.

Historia Marii która zakochuje się w tejmeniczym gangsterze może uchodzić za słodki romans z nutą pikanterii gdy pojawiają się sceny seksu. Jednak pod przykryciek czai się sekret który może zniszczyć wszystkie. Zabić te miłość raz na zawsze. Czy błędy przeszłości zawarzą nad teraźniejszym życiem? Mimo upływu lat zadra w sercu nadal jest jednak miłość może przezwyciężyć złość. Czy bohaterom się to udało?

Polecam z całego serca ta lekką i wciągająca historia. Miło tak oderwać się od rzeczywistości na kilka godzin.

Molly
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Molly

Zapnijcie pasy. Agnieszka Lingas-Łoniewska zafunduje wam emocjonalną przejażdżkę, jakiej jeszcze nie znacie! Powiedzieć, że Molly - Melania Tarczyńska...

Kolacja z Tiffanym
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Kolacja z Tiffanym

Agnieszka Lingas-Łoniewska po mistrzowsku prowadzi czytelników przez zawiłą intrygę, bawi, wzrusza i oszałamia! Komedie romantyczne są do bani - twierdzi...