Gangsterskie egzekucje

Wydawnictwo: Harde
Data wydania: 2019-11-13
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788366252929
Liczba stron: 320

Ocena: 0 (0 głosów)

Książka „Gangsterskie egzekucje” Wydawnictwa Harde, jest efektem wielu lat dziennikarskiego śledztwa Janusza Szostaka. Autor przedstawia mafijne morderstwa, których zleceniodawcy i wykonawcy nigdy nie doczekali się rozliczenia. Pisze nie tylko o porachunkach między gangsterami „Pruszkowa” i „Wołomina”, ale przede wszystkim o wojnie, która na przełomie wieków rozgorzała po upadku tych grup przestępczych. Krwawą walkę o wpływy podjęli wówczas bandyci  z „Mokotowa”, „Mutanci”, gangi „Kikira” i „Szkatuły”, żołnierze „Żoliborza”, „Wyszkowa”, „Ożarowa”, gangu nowodworskiego, nierzadko wspomagani przez mafiozów z innych organizacji przestępczych działających w różnych regionach Polski.

Chłopcy z ferajny – jak na amerykańskich filmach - podkładali bomby, torturowali w leśnych ustroniach, strzelali do siebie z broni automatycznej w ciemnych uliczkach i w centrum miasta, w biały dzień na miejskiej plaży i podczas wieczornego spaceru z psem, w restauracji i w szpitalu. Ginęli winni i przypadkowi świadkowie.

Janusz Szostak relacjonuje krwawe potyczki, jakie nastąpiły po uniezależnieniu się mafiozów pod wodzą Karola S. ps. „Karol” od „Wołomina”, kierowanego przez Mariana K. ps. „Maniek”. Ich kulminacją była rzeź w restauracji Gama w Warszawie w 1999 r., kiedy to od strzałów z broni maszynowej poległo pięciu gangsterów, w tym dwóch bossów grupy wołomińskiej. Opisuje również starcie „Mutantów” z policją we wsi Parole koło Nadarzyna.

Na kartach książki „Gangsterskie egzekucje” pojawia się młody pruszkowski gangster Wojciech K. „Kiełbasa" zamordowany w 1996 r., Wiesław N. "Wariat", zastrzelony w 1998 roku przed sklepem na Płowieckiej w Warszawie, celebryta przestępczego świata Andrzej K „Pershing”, który zginął w 1999 roku w Zakopanem, Andrzej Cz. „Kikir” zastrzelony na szpitalnej sali w 2000 r. oraz wielu innych znanych bardziej i mniej ze stron gazet.

"Gangsterskie egzekucje” to kolejna reporterska książka Wydawnictwa Harde z serii "Śledztwa Szostaka” po "Byłam dziewczyną mafii”, "Bandyci i celebryci”, "Masa. Jak stałem się bestią. Od pakera do gangstera”, ,"Komando Mokotów” oraz „Urwane ślady”.

Autor Janusz Szostak jest dziennikarzem, reporterem śledczym, wydawcą prasy lokalnej i magazynu kryminalnego „Reporter”, którego jest redaktorem naczelnym. Kierował działami sensacji oraz reportażu w „Expressie Wieczornym”, gdzie zajmował się głównie przestępczością zorganizowaną w Polsce. Współpracował jako reportażysta z licznymi redakcjami w Polsce.

Tagi: Literatura faktu reportaż

Kup książkę Gangsterskie egzekucje

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Niechlubna działalność gangsterów napawa zgrozą każdego człowieka: przeciętnych obywateli, przestępców z innych gangów, a nawet stróżów prawa. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ odbezpieczona broń jest w stanie zatrzymać w pół kroku. Nakładem Wydawnictwa Harde ukazała się kolejna pozycja, będąca kontynuacją serii Śledztwa Szostaka, w której dziennikarz i reporter śledczy Janusz Szostak odkrywa przed opinią publiczną tajniki przestępczej działalności najważniejszych polskich gangów: „Pruszków”, „Wołomin”, „Mutanci”, „Mokotów”, „Wyszków”, „Ożarów”, „Żoliborz” oraz grup „Kikira” i „Szkatuły”. Lektura jest wyjątkowa: czytelnikowi przyzwyczajonemu do książek „lżejszego kalibru” skóra łatwo może ścierpnąć, a i włos zjeżyć się na głowie. Gangsterskie egzekucje bowiem przedstawiają ludzi bezwzględnych, całkowicie pozbawionych skrupułów, pozbawionych empatii i jakichkolwiek zasad moralnych, gotowych poświęcić nawet przyjaciela dla paru dolarów. Portretowani przez Szostaka przestępcy istnieją naprawdę, a to, czego się dopuszczają, zasługuje na największe potępienie. Opisy gangsterskiej działalności są szczegółowe i rzetelne: autor nie koloryzuje, pisząc o obcinaniu palców, porwaniach i wyszukanym maltretowaniu ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Gangsterskie egzekucje

Inne książki autora
Masa. Jak stałem się bestią. Od pakera do gangstera
Janusz Szostak; 0
Okładka ksiązki - Masa. Jak stałem się bestią. Od pakera do gangstera

"Masa. Jak stałem się bestią. Od pakera do gangstera" to książka, która opowiada o życiu najsłynniejszego polskiego przestępcy i świadka koronnego...

Byłam dziewczyną mafii
Janusz Szostak; 0
Okładka ksiązki - Byłam dziewczyną mafii

„Władcy Mokotowa“, „Obcięte palce. Miliony z okupów..“ to tylko niektóre nagłówki newsów. „Wojtasa“...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Łowca
Agnieszka Pruska;
Łowca
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje