Więzienny świat. Korupcja, przemoc, seks

Więzienny świat

Korupcja, przemoc, seks

Rozmowy zza krat. Autor spędził na rozmowach ze skazanymi setki godzin. W efekcie powstał zbiór kilkudziesięciu historii osób opisujący świat za kratami. Nie jest to laurka wystawiona polskiemu więziennictwu, ani pean na cześć przodowników pracy penitencjarnej. To brutalny obraz polskich więzień i aresztów, gdzie przemoc, przemyt, gwałty, korupcja, kradzieże i wszelkie inne formy łamania prawa są niemal codziennością. Przestępcza działalność to jednak nie zawsze domena osadzonych, ale często więziennego personelu. To reportaż z miejsc, do których większość z nas raczej nie trafi. A na pewno nie chcielibyśmy tam trafić. Za kratami można kupić wszystko: narkotyki, alkohol, seks, a nawet wolność. Ale i stracić życie.

Rozmówcy Janusza Szostaka opowiadają o więziennej rzeczywistości - bez cenzury.

Informacje dodatkowe o Więzienny świat. Korupcja, przemoc, seks:

Wydawnictwo: Harde
Data wydania: 2021-11-24
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: Biografie i literatura faktu bóg

Kup książkę Więzienny świat. Korupcja, przemoc, seks

Więzienny świat. Korupcja, przemoc, seks - opinie o książce

Witajcie. Dzisiaj przychodzę do was z reportażem Janusza Szostaka ,,Więzienny świat. Korupcja, przemoc, seks."
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak wygląda od środka więziennictwo w Polsce? Dzięki Januszowi Szostakowi miałam możliwość zajrzenia w ten mroczny, niebezpieczny, brutalny i śmiertelny zakątek. Tutaj znajdziecie prawdziwe ludzkie dramaty i naiwności. Jak w każdym środowisku tak i tu nie brakuje korupcji. Tutaj nielegalnie możecie dostać narkotyki, telefony komórkowe i inne rzeczy. Nie brakuje tutaj gwałtów i ,,nielegalnych" ustawek. Tutaj rączka, rączkę myje. Które Polskie więzienie jest najgorsze? Dowiecie się z tej książki. Autor przeprowadził mnóstwo ciekawych i mrożących krew w żyłach wywiadów z osadzonymi jak i ze strażnikami.
Moje pytanie do was. Dlaczego w więzieniach nie jest przestrzegane prawo?
Reportaż ,,Więzienny świat. Korupcja, przemoc, seks." Mocno mną wstrząsnął. Nie spodziewałam się, że to będzie tak dobre dzieło. Czytając wypowiedzi osadzonych miałam wrażenie, że siedzę obok nich. Przerażają mnie skorumpowani strażnicy więzienni. To oni powinni dać dobry przykład osadzonym, a niestety dają zły. Powinni stać na straży prawa i jego przestrzegać. Łamiąc prawo czym różnią się od więźniów? Oczywiście nie każdy strażnik jest przekupny. Brawo dla tych, którzy się nie dają i nie biorą łapówek. Ci co biorą łapówki prędzej czy później wpadną. Czy warto być skorumpowanym?
Mocny reportaż. Polecam tą książkę wszystkim tym, którzy są zainteresowani więziennictwem od środka. Życzę wam, żebyście nigdy tam nie trafili.

Kto zabił Iwonę Wieczorek
Janusz Szostak0
Okładka ksiązki - Kto zabił Iwonę Wieczorek

,,Kto zabił Iwonę Wieczorek?" - to druga książka Janusza Szostaka o najgłośniejszym zaginięciu w Polsce. Dziennikarz od lat prowadzi wnikliwe śledztwo...

Otchłań grzechu
Janusz Szostak0
Okładka ksiązki - Otchłań grzechu

Fabularny debiut Janusza Szostaka! Dziennikarz śledczy Michał Rajski otrzymuje zlecenie odnalezienia sprawców napadu i uprowadzenia wielkopolskiego...