Genialna przyjaciółka

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2014-06-11

Tom 1 cyklu Cykl neapolitański

,,Spośród wielu sposobów, do których uciekają się pisarze, by opowiedzieć świat, preferuję posługiwanie się narracją precyzyjną, jasną i uczciwą, która opisuje fakty z życia codziennego w sposób fascynujący."    (z wywiadu z autorką)

Sześćdziesięcioletnia Elena Greco dowiaduje się, że Lila, jej przyjaciółka z czasów dzieciństwa, zniknęła bez śladu. Elena przypuszcza, że przyjaciółka wprowadziła w życie swoje odwieczne pragnienie zniknięcia ze świata, w którym żyła, usunąwszy przedtem wszelkie ślady swego istnienia. Chcąc znaleźć wytłumaczenie dla tego gestu, Elena postanawia opowiedzieć niezwykłą historię ich przyjaźni. I tu rozpoczyna się podróż w przeszłość, która przeniesie czytelnika w lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku, na przedmieścia Neapolu.

Niezwykła opowieść o przyjaźni i dążeniu do wyrwania się z rzeczywistości zdominowanej przez biedę, ciemnotę i przemoc.

Kup książkę Genialna przyjaciółka

Opinie o książce - Genialna przyjaciółka

Avatar użytkownika - katibe
katibe
Przeczytane:2018-01-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2018, Chcę przeczytać,
20 najlepszych książek XXI wieku - według BBC
Avatar użytkownika - lady_foe
lady_foe
Przeczytane:2018-08-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki XXI wieku, 26 książek 2018,

Książka o trudnej przyjaźni, o biedzie, pogoni za nauką, pieniądzem i miłością. Pięknie napisana, aż chce się od razu sięgnąć po drugi tom.

Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2020-10-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2020, Z biblioteki,
Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2019-10-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019, Mam,
Zakłamane życie dorosłych
Elena Ferrante0
Okładka ksiązki - Zakłamane życie dorosłych

Po co dorastamy? Kim się stajemy? Do kogo się upodabniamy? Śliczna buzia dziewczynki o imieniu Giovanna uległa przemianie i zaczęła przypominać szpetną...

Historia zaginionej dziewczynki
Elena Ferrante0
Okładka ksiązki - Historia zaginionej dziewczynki

,,Czasem zdarzają się jeszcze genialni pisarze. Nigdy nie zapomnę chwili, w której odkryłem Elenę Ferrante". Jonathan Franzen Ostatni tom bestsellerowej...

Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska