Genialna przyjaciółka

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2014-06-11

Tom 1 cyklu Cykl neapolitański

,,Spośród wielu sposobów, do których uciekają się pisarze, by opowiedzieć świat, preferuję posługiwanie się narracją precyzyjną, jasną i uczciwą, która opisuje fakty z życia codziennego w sposób fascynujący."    (z wywiadu z autorką)

Sześćdziesięcioletnia Elena Greco dowiaduje się, że Lila, jej przyjaciółka z czasów dzieciństwa, zniknęła bez śladu. Elena przypuszcza, że przyjaciółka wprowadziła w życie swoje odwieczne pragnienie zniknięcia ze świata, w którym żyła, usunąwszy przedtem wszelkie ślady swego istnienia. Chcąc znaleźć wytłumaczenie dla tego gestu, Elena postanawia opowiedzieć niezwykłą historię ich przyjaźni. I tu rozpoczyna się podróż w przeszłość, która przeniesie czytelnika w lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku, na przedmieścia Neapolu.

Niezwykła opowieść o przyjaźni i dążeniu do wyrwania się z rzeczywistości zdominowanej przez biedę, ciemnotę i przemoc.

Kup książkę Genialna przyjaciółka

Opinie o książce - Genialna przyjaciółka

Avatar użytkownika - katibe
katibe
Przeczytane:2018-01-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2018, Chcę przeczytać,
20 najlepszych książek XXI wieku - według BBC
Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2020-10-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2020, Z biblioteki,
Avatar użytkownika - Olena
Przeczytane:2018-10-30, Ocena: 4, Przeczytałam,
Obsesyjna miłość
Elena Ferrante0
Okładka ksiązki - Obsesyjna miłość

Obsesyjna miłość - pierwsza książka Eleny Ferrante - to jedna z najważniejszych i najbardziej oryginalnych współczesnych włoskich powieści, która ujawniła...

Historia ucieczki
Elena Ferrante0
Okładka ksiązki - Historia ucieczki

Elena i Lila, przyjaciółki znane czytelnikom z Genialnej przyjaciółki i Historii nowego nazwiska, to młode kobiety. Bardzo szybko musiały...

Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska