Genialna przyjaciółka. Audiobook

,,Spośród wielu sposobów, do których uciekają się pisarze, by opowiedzieć świat, preferuję posługiwanie się narracją precyzyjną, jasną i uczciwą, która opisuje fakty z życia codziennego w sposób fascynujący." (z wywiadu z autorką)

Sześćdziesięcioletnia Elena Greco dowiaduje się, że Lila, jej przyjaciółka z czasów dzieciństwa, zniknęła bez śladu. Elena przypuszcza, że przyjaciółka wprowadziła w życie swoje odwieczne pragnienie zniknięcia ze świata, w którym żyła, usunąwszy przedtem wszelkie ślady swego istnienia. Chcąc znaleźć wytłumaczenie dla tego gestu, Elena postanawia opowiedzieć niezwykłą historię ich przyjaźni. I tu rozpoczyna się podróż w przeszłość, która przeniesie czytelnika w lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku, na przedmieścia Neapolu.

Informacje dodatkowe o Genialna przyjaciółka. Audiobook:

Avatar użytkownika - Qchcia
Qchcia
Przeczytane:2023-06-08, Ocena: 6, Przeczytałam,

,,Genialna Przyjaciółka", Elena Ferrante

Historia dwóch przyjaciółek z biednej dzielnicy Neapolu w latach 50. XX wieku.
Autorka perfekcyjnie przedstawia realia Włoch tamtych lat opowiadając ją historią dwóch przyjaciółek, które spaja solidarność, ale i rywalizacja i zazdrość. Biedna, niewykształcona Lina a zdolna, wykształcona córka woźnego, Elena. Obie dziewczyny, tak bardzo podobne, a tak bardzo różne... Genialna książka, genialna przyjaciółka!

Zdecydowanie godna polecenia lektura!

Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2022-11-06, Ocena: 5, Przeczytałam,

Piekna historia o przyjazni z przed lat. Szesdziesiecioletnia Elena dowiaduje sie ,ze Lila jej przyjaciolka z dawnych lat zaginela.W tym momencie przypomina sobie rozmowe gdy mala Lila zwierza jej sie ,ze marzy o tym by przestac istniec i by nikt nie wiedzial ,ze wogole istniala.Wtedy to byly dzieciece wymysly ale teraz Elena zadjae sobie pytanie czy Lila byla by zdolna do samobojstwa ?Przenikajaca i przejmujaca historia. Poznajemy historie przyjazni dwoch dziewczynek ,ktore przyzekaja sobie ,ze beda zawsze razem. Niestety zycie wszystko weryfikuje i los je rozdziela na lata .

Avatar użytkownika - lady_foe
lady_foe
Przeczytane:2018-08-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książka o trudnej przyjaźni, o biedzie, pogoni za nauką, pieniądzem i miłością. Pięknie napisana, aż chce się od razu sięgnąć po drugi tom.

Avatar użytkownika - muszkasia
Okładka ksiązki - Genialna przyjaciółka

Obsesyjna miłość
Elena Ferrante0
Okładka ksiązki - Obsesyjna miłość

Obsesyjna miłość - pierwsza książka Eleny Ferrante - to jedna z najważniejszych i najbardziej oryginalnych współczesnych włoskich powieści, która ujawniła...