Granatowy 44

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2020 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788366195998
Liczba stron: 400

Tom 1 cyklu Wincenty Rybski

Ocena: 0 (0 głosów)

"Granatowy 44" to wciągająca historia autorstwa Grzegorza Kalinowskiego, przenosząca Czytelnika do czasów powstania warszawskiego. Jeśli lubisz powieści historyczne - ta pozycja na pewno jest dla Ciebie!

Kiedy 1 sierpnia 1944 roku w Warszawie wybucha powstanie, po blisko pięciu latach z podziemia wychodzi jeden z funkcjonariuszy Policji Kryminalnej Generalnej Guberni - kapitan Wincenty Rybski. Do tej pory pełnił funkcję śledczego w Policji Państwowej, a w trakcie wojny brał udział w akcjach zleconych przez konspirację; teraz obejmuje stanowisko w Państwowym Korpusie Bezpieczeństwa, gdzie ma kierować jedną z jednostek albo nawet całym komisariatem. Jego przełożeni dostają jednak inne zadanie - pierwsza powierzona Rybskiemu misja obejmuje likwidację grupy mścicieli, którzy buntują się przeciwko rozkazom dowódców i dokonują samosądów.

Grzegorz Kalinowski jest polskim dziennikarzem sportowym i pisarzem. Jako dziennikarz pracował między innymi w stacji NC+, TVN czy Wizji TV, a jego kariera była bardzo zróżnicowana: komentował wydarzenia sportowe, pisał dla miesięcznika o profilu muzycznym "Tylko Rock", a także współpracował z Radiem ZET. Jego debiut literacki przypadł na 2014 rok, kiedy to opublikował książkę o tytule "Kici" - biografię legendy klubu Legia Warszawa, Lucjana Brychczego, na podstawie której Kalinowski wyprodukował również dokument filmowy, podsumowujący sześćdziesiąt lat pracy piłkarza.

W 2015 roku wydał pierwszą część z serii "Śmierć frajerom", która bardzo przypadła do gustu fanom powieści historycznych. Zaowocowało to kontynuacją cyklu: tego samego roku ukazała się druga część pt. "Złota maska", a rok później kolejna, zatytułowana "Tajemnica skarbu Ala Capone".

Kup książkę Granatowy 44

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Śmierć Frajerom. Tajemnica skarbu Ala Capone
Grzegorz Kalinowski0
Okładka ksiązki - Śmierć Frajerom. Tajemnica skarbu Ala Capone

Trzecia część cyklu "Śmierć frajerom" rozgrywa się w Chicago, dokąd Heniek Wcisło ucieka przed ścigającym go aspirantem Karolem Denhelem. Kluczowe sceny...

Kwarantanna
Grzegorz Kalinowski0
Okładka ksiązki - Kwarantanna

Polska 2020 w przeddzień lockdownu, czyli zimowe ferie jakich jeszcze nie było…Marcin i Leszek prowadzą wspólnie biuro projektowe. Łączy ich także...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
S. Kaid-Salah Ferrón
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy