Grobowa cisza, żałobny zgiełk

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020-11-02
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788395530081
Liczba stron: 192
Język oryginału: japoński
Tłumaczenie: Anna Karpiuk

Ocena: 5.67 (3 głosów)

Grobowa cisza, żałobny zgiełk w tłumaczeniu Anny Karpiuk to przejmujące grozą opowiadania o tęsknocie, zazdrości i śmierci. Trzynaście powiązanych ze sobą opowieści, które wciągają nas w spiralę świata, z którego trudno uciec. Historia, która zaczyna się niewinnie – od słonecznego dnia i tortu z truskawkami, zabierze nas do pracowni kaletnika, szyjącego torbę na ludzkie serce, do ogródka pełnego marchewek w kształcie ludzkich dłoni i do muzeum tortur.

Grobowa cisza, żałoby zgiełk to powieść szkatułkowa, która zachwyca tym bardziej, im głębiej zaglądamy do misternej szkatuły, w której autorka układa swoje przerażająco piękne opowieści. Wystarczy tylko uchylić wieczko…

Tagi: Japonia literatura piękna

Kup książkę Grobowa cisza, żałobny zgiełk

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Grobowa cisza, żałobny zgiełk

Avatar użytkownika - basia1234
basia1234
Przeczytane:2022-02-07, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2022,

Książka, która wprowadzi cię w stan ciągłego niepokoju. Świetnie napisany tomik opowiadań, w którym każda następna historia łączy się ze sobą w bardzo niekonwencjonalny, ale też przerażający sposób. Yoko Ogawa jest świetną pisarką,  już nie mogę się doczekać aż złapię jej świeżo wydaną książkę "Podziemia pamięć. Anna Karpiuk doskonale przetłumaczyła japońską grozę na polskie warunki. Nic tylko polecać!! 

Link do opinii

Książka delikatna i subtelna a jednocześnie makabryczna i nieprzewidywalna.

To zbiór ciepłych, nastrojowych wręcz niekiedy intymnych a zarazem pełnych grozy i mroku opowiadań o tęsknocie, zazdrości, śmierci i niezdrowej fascynacji…

Autorka zaprosiła czytelnika w niezwykle hipnotyzujący i zaskakujący świat pozornie zwyczajnych, przeciętnych, może troszeczkę ekscentrycznych bohaterów. Poznajemy ich w różnych momentach życia, sytuacjach czy miejscach.

I to właśnie ci przeciętni bohaterowie budzą grozę, to co siedzi w ich głowach i sercach, ich mroczne myśli, żądze i pragnienie zemsty. To ludzie pełni lęków, tęsknot, niespełnienia i obsesji nad którymi nie potrafią zapanować a które często prowadzą do tragedii. Uczucia zazwyczaj głęboko skrywane autorka wyciąga na światło dzienne, subtelnie wali czytelnika obuchem w głowę i zmusza do przemyśleń.

Surowy i oszczędny język tworzy doskonały klimat a ulotne i delikatne niteczki łączą poszczególne historie, sytuacje i osoby.

Książka zachwyca, przeraża i hipnotyzuje. Zaskakuje przewrotnością i czasami absurdalnością. Warto przeczytać i to nie raz, żeby zrozumieć i dostrzec więcej. Polecam:)

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Kto szuka, ten znajdzie
Dorota Wójcik ;
Kto szuka, ten znajdzie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy