Hajmdal: Ostatnia bitwa


Tom 6 cyklu Hajmdal
Ocena: 5 (3 głosów)

Wszystko ma swój początek i koniec.

Szykuje się ostateczne starcie, które rozstrzygnie o losach „Hajmdala”, ludzkości, a także całej Galaktyki. Admirał Nathaniel Kashtaritu wybiera odpowiednie miejsce na bitwę, w której Federację Terrańską wesprze niespodziewany sojusznik.

Ale wróg nie próżnuje. Velmeński agent działający na pokładzie drednota dokonuje kolejnego sabotażu. Dochodzenie prowadzone przez śledczych przynosi niespodziewane rezultaty.

Ezra Leahy kończy akademię wojskową i uzyskuje stopień podporucznika. Od naczelnego dowództwa otrzymuje zadanie, do którego musi wybrać najlepszych z najlepszych. Żołnierzy gotowych na wszystko. Nawet na poświęcenie własnego życia w samobójczej misji. Doskonale wyszkolona jednostka komandosów ma odmienić losy bitwy.

Czy ludzkość zdoła przetrwać? Czy przeznaczenie się wypełni? Czy załoga „Hajmdala” odnajdzie bezpieczną przystań? Rozwiązanie mistycznych tajemnic, heroiczne czyny, abordaże i artyleryjskie pojedynki okrętów – to wszystko w finałowym tomie „Hajmdala”.

Podróż dobiegła końca.

Informacje dodatkowe o Hajmdal: Ostatnia bitwa:

Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Data wydania: 2022-03-03
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788367053228
Liczba stron: 368

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Hajmdal: Ostatnia bitwa

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Hajmdal: Ostatnia bitwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-06-10, Ocena: 6, Przeczytałem,

Terrańskie siły od samego początku serii miały mocno pod górę. Nikt tak naprawdę nie wie do samego końca, dlaczego ludzie znaleźli się na celowniku potężniejszych od siebie ras. Jedno jest jednak pewne, muszą oni przygotować się na ostatni pojedynek, który zdecyduje o wszystkim. Admirał Nathaniel Kashtaritu doskonale zdaje sobie sprawę z sytuacji jednostki. Wie on, że nie będzie to łatwa potyczka i wielu jego podwładnych straci w niej życie. Jest to jednak poświęcenie, które ludzie muszą podjąć, jeśli naprawdę chcą myśleć o przyszłości swojego gatunku. Mało tego, wszystko wskazuje na to, że zbliżająca się walka zaważy również o losach całej galaktyki.

Sięgając po szóstą i ostatnią część serii, można więc być pewnym, że znajdziemy tutaj treści, które nie pozwolą czytelnikowi się nudzić. Autor na przestrzeni kolejnych wydawanych tomów serwował czytelnikowi coraz to lepszą i bardziej rozbudowaną porcję dobrego sci-fi. W przypadku recenzowanej książki mamy do czynienia ze zwieńczeniem jego dzieła, w którym wszystko jest dopięte na przysłowiowy ostatni guzik.

Na temat widowiskowości opisanych tutaj walk, raczej nie ma sensu się mocniej rozpisywać. Są one bardzo dobrze przygotowane, potrafią trzymać w napięciu do samego końca i zapewniają bohaterom dużą dawkę adrenaliny, która udziela się czytelnikowi. Pochłaniając kolejne rozdziały książki, autor oferuje nam nie tylko samą „widowiskowość”. Obok niej nie zapomina on również o innych ważnych aspektach swojego dzieła.

Rozwija on między innymi wątek „tajemnicy” naszego gatunku. Obok tego pokazuje najróżniejsze emocje towarzyszące bohaterom i piętrzące się wokół nich problemy oraz kolejny raz skupia się na ciekawym wątku „szpiega”. Wszystko to jest bardzo dobrze dopracowane i sprawia, że pozycję czyta się szybko i przyjemnie.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Witwona
Witwona
Przeczytane:2024-01-23, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Hajmdal: Księżyce Monarchy
Dariusz Domagalski0
Okładka ksiązki - Hajmdal: Księżyce Monarchy

Nadzieja prysła. Rozleciała się w pył wraz ze zniszczoną planetą Aquaris, na której znajdowała się siedziba Federacji Terrańskiej. Po bitwie w systemie...

Vlad Dracula
Dariusz Domagalski0
Okładka ksiązki - Vlad Dracula

Rok Pański 1462. Imperium Osmańskie rośnie w siłę. Sułtan Mehmed II Zdobywca przekroczył Dunaj i z potężną armią stoi u wrót Europy. Lada dzień sto tysięcy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy