Inni ludzie

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2020-10-14
Tytuł oryginału: The Other People

Gabe, wracając pewnej nocy do domu, tkwi w korku za pordzewiałym starym samochodem. Nagle w tylnej szybie widzi twarz dziewczynki. Z jej ust wydobywa się tylko jedno słowo: ,,Tatusiu".

To jego pięcioletnia córka, Izzy. Nigdy więcej już jej nie zobaczy.

Trzy lata po zaginięciu córki Gabe spędza dni i noce podróżując po autostradzie, szukając samochodu, w którym widział Izzy, i nie tracąc nadziei, choć większość ludzi uważa, że dziewczynka nie żyje.

Fran i jej córka Alice również przejechały wiele kilometrów autostradą. Ale nie poszukując. Uciekając. Starając się wyprzedzić ludzi, którzy chcą ich skrzywdzić. Ponieważ Fran zna prawdę. Wie, co naprawdę stało się z córką Gabe'a. Wie, kto jest odpowiedzialny. I wie, co zrobią, jeśli kiedykolwiek dogonią ją i Alice...

Autorka bestsellerowych ,,Kredziarza" i ,,Zniknięcia Anne Thorne" wciąga czytelników w nową pasjonującą intrygę.

Kup książkę Inni ludzie

Opinie o książce - Inni ludzie

Z największą przyjemnością przeczytałam książkę z gatunku kryminał autorstwa Pani C.J. Tudor pt. '' Inni ludzie'', gdyż porusza ona w nich opisywaną trudną sytuację, w której znajduje się główny bohater, a co stanowi dla mnie jako jej odbiorcy największą zagadkę, jak się dana historia zakończy.

Nie jest łatwo żyć rodzicom w momencie nieoczekiwanej utraty nagłej jedynego dziecka, które się kocha i pamięta się właściwie każdy szczegół pochodzący z jego wczesnego dzieciństwa.

Z takim to właśnie problemem musiał zetknąć się główny bohater Gabe, a poznawanie jego losów wyciskało z moich oczu łzy, które pojawiają się po dokładnym zapoznaniu z jego rodzinną sytuacją, w której się znajdował po utracie córki Izzy, przed jej utratą, co czuł i odkrywanie jego wad i zalet.

Cieszę się, że mogłam kolejny raz zetknąć się z tematyką inną niż pozostałe, które porusza zazwyczaj autorka w pozostałych swoich książkach.

Książka ta składa się z 64 rozdziałów opisanych z użyciem języka zrozumiałego.

Wprowadzone teksty dialogowe w tychże rozdziałach idealnie pasowały do wszystkich skonstruowanych przez autorkę bohaterów.

Dla samego zakończenia warto przeczytać ten kryminał, z którego możemy wyciągnąć wiele wniosków dotyczących naszego codziennego życia i zastanowić się, czy chcemy podążać tymi samymi śladami, co poniektórzy bohaterowie.

Polubiłam bardzo głównego bohatera Gabe.

Co do samego działania i pracy policji nad sprawą Gabe to mnie negatywnie zaskoczyli, gdyż nie wzbudzili we mnie zaufania. Widocznie nie zawsze efektywność jest zauważalna tak od razu.

Uważam mimo wszystko, że to była niezwykła podróż, w której to mogłam uczestniczyć, móc być świadkiem ojcowskiej miłości w odnalezieniu ukochanej córki Izzy i toczącej się wokół walki z niebezpiecznym światem związanym z rodziną kelnerki Katie.

Wydawnictwu Czarna Owca dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarza książki autorstwa Pani C.J. Tudor pt. '' Inni ludzie''.

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi

"Czasem dobrze porozmawiać z... innymi ludźmi..."

Dzięki @wydawnictwoczarnaowca miałam okazję przeczytać książkę pt. "Inni ludzie" C.J.Tudor. Było to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale jak najbardziej udane ;)

Nie będę oszukiwać kiedy napiszę, że początkowo ciężko mi się czytało tę książkę. Miałam nawet wrażenie, że nie dobrnę do jej końca.. Aż tu nagle, nawet nie wiem kiedy, przyszedł moment, w którym poleciałam z kartkami do przodu!

Historia opisana w książce jest smutna, przerażająca i mrożąca krew w żyłach! Podczas lektury zawsze brakowało jakiegoś elementu układanki, ale kiedy zaczęła składać się w całość to naprawdę się zaskoczyłam!

Gabe - główny bohater. Podczas powrotu do domu stoi w korku. W tylnej szybie samochodu stojącego przed nim widzi przerażoną twarz dziecka - SWOJEGO DZIECKA. W tym momencie wydaje mu się to niemożliwe, ale po powrocie do domu jego życie zmienia się w koszmar...

Jego córka zaginęła - jest o tym przekonany, pomimo znalezienia w swoim domu zwłok żony i córeczki... Mężczyzna uparcie dąży do prawdy, bo wierzy że to nie jest jego dziecko.

Mijają trzy lata, a Gabe ciągle szuka swojej Izzy... Rodzina i przyjaciele już dawno pogodzili się ze śmiercią dziewczynki, ale on dalej szuka tego samochodu z naklejkami...

W tym samym czasie gdy Gabe pogrążony jest w poszukiwaniach, Fran i jej córka Alice bezustannie uciekają przed ludźmi, którzy chcą im zrobić krzywdę...

Kim są Ci ludzie?
Kim są Ci "Inni ludzie..."?

Powiem Wam... Naprawdę dobra książka!

Sama byłam momentami przerażona...

Polecam!

"Czasem dobrze porozmawiać z... innymi ludźmi..."

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta

Przychodzę do Was dzisiaj z recenzją długo wyczekiwanej przeze mnie książki cjtudow.
Byłam bardzo ciekawa kunsztu pisarskiego autorki. Stalowa, mieniąca się okładka dodatkowo przyciąga wzrok.
Sam tytuł bardzo intrygujący. Otwierając książkę pragniemy jak najszybciej dowiedzieć się o jakich innych chodzi.
Książka jest pomieszaniem stylów. Znajdziemy tu mieszankę thrillera z elementami grozy, momentami horroru.
W trakcie powrotu Gabe stojąc w korku we wstecznym lusterku zauważa w obcym aucie swoją pięcioletnią córkę. Z ust dziecka wyczytuje jedno słowo.
Samochód sprytnym manewrem znika z jego pola widzenia. To ostatni raz kiedy widział córkę.
Chociaż nikt nie mu nie wierzy on próbuje dociec prawdy, że to była jego córka, że pokazywane mu zwłoki nie są ciałem jego córki.
Trzy lata po zaginięciu córki Gabe nadal się nie poddaje.
Tym czasem Fran wraz ze swoją córką ukrywa się przed ludźmi, którzy stoją za zniknięciem córki Gabe.
Pozornie obce sobie osoby. Czy coś może je łączyć?
Ciężko napisać coś więcej żeby Wam nie spoilerowac. Kim są inni?
Czy istnieje tajna sieć internetowa, której nie można odnaleźć?
Jaką rolę odgrywają w tym wszystkim kamienie?

Powieść dotyka problem bólu po stracie kogoś bliskiego. Wątki czy niektóre działania są tak nieprawdopodobne, że aż ciężko je sobie wyobrazić.
Jest kilka elementów, które są nie przemyślane, ale można puścić je w nie pamięć przy tak dobrej fabule.
Podobna tematyka miała miejsce w "Łańcuchu", ale tu została zdecydowanie lepiej poprowadzona do samego końca.

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek

"Aby ocalić córkę, musisz ich odnaleźć".

"Inni ludzie" to przerażająca lektura. Były momenty, że strasznie się bałam i kompletnie nie wiedziałam czego się spodziewać.

Gabe to ojciec i mąż, który czasami zaniedbuje swoją rodzinę. Tego dnia wraca jak co dzień do domu, ma być wcześniej, żeby chociaż raz położyć córkę do łóżka i przeczytać jej bajkę. Jednak podczas drogi, jego uwagę przykuwa samochód oklejony naklejkami z dziwnymi napisami. W pewnym momencie w samochodzie dostrzega twarz dziewczynki, jest przekonany, że to jego córka Izzy, ale przecież to niemożliwe, bo jest w domu ze swoją mamą.

Gabe przez trzy lata wraca w miejsce gdzie widział córkę ostatni raz i cały czas jej szuka. Wszyscy są przekonani, że Gabe zwariował, przecież odbył się pogrzeb jego żony i córki, ale Gabe ma wątpliwości czy to faktycznie była Izzy...

W tym samym czasie Fran i mała dziewczynka Alice uciekają przed ludźmi, którzy ich szukają. Ci ludzie to tytułowi Inni, którzy maczali palce w zniknięciu Izzy.

Strasznie podobała mi się ta książka. Cały czas trzyma w napięciu. Występuje tu bardzo dużo bohaterów, a każdy z nich ma ciekawą historię.

Avatar użytkownika - Paola35
Paola35
Przeczytane:2021-05-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 2021,

Książka mnie wciągnęła od samego początku, bardzo szybko się ją czytało dzięki temu, że autorka ma lekkie pióro. Tematem przewodnim książki jest zemsta, oraz to do czego jest zdolny człowiek, który stracił bliska osobę. Poprzez opisaną historię poznajemy ból Gabea, który stracił swoje jedyne dziecko, on wie że dziewczynka żyje ale nikt mu nie wierzy, więc sam na własną rękę zaczyna jej szukać. Co niektórzy wmawiają mężczyźnie że dziewczynka nie żyje, nawet przedstawiają mu na to dowody, lecz Gabe nie daje za wygraną i dzięki poznanemu przypadkowo mężczyźnie, który postanawia mu pomóc po mału znajduje ślady i już wie że to on ma rację i jego córka żyje. Poprzez poszukiwania córki Gabe dowiaduje się, że istnieją ludzie, którzy pod nazwą “Inni” potrafią zabić nawet małe dziecko. Zapłatą u nich nie są pieniądze lecz przysługa, którą trzeba dla nich wykonać, a nie wykonanie jej jest jednoznaczne z naruszeniem zasad i wyeliminowanie osoby, która nie wykona zadania. Oprócz odnalezienia córki Gabe musi znaleźć odpowiedź kto go tak nienawidzi, że zależy mu bardzo na jego cierpieniu. Książka jest bardzo dobrze skonstruowana, fabuła od początku jest bardzo zagadkowa. Autorka bardzo dobrze poprowadziłą akcję powieści, intryga goni intrygę i nie wiadomo kto ani dlaczego do tego doprowadził. Nie wiadomo komu można zaufać, każdy z bohaterów jest czymś ze sobą powiązany. Można uznać książkę troszkę jako złowieszczą baśń z elementami paranormalnymi i po części jako thriller z bardzo mroczną tajemnicą. “Inni ludzie” jest drugą książką autorki przeczytana przeze mnie i szczerze muszę napisać, że się nie zawiodłam.  Rozdziały są krótkie i zwięzłe bez zbędnych opisów, autorka ma swój charakterystyczny styl, który bardzo przypadł mi do gustu. Akcja powieści praktycznie nie zwalnia, lektura trzyma w napięciu do samego końca. Okładka książki niby minimalistyczna ale oddaje klimat w 100%. Wracając do “Innych”, każdy kiedyś stracił bliską osobę i jak wiemy są różne formy żałoby, jedni muszą się wygadać i wypłakać, inni duszą w sobie żal i tęsknotę a jeszcze inni szukają zemsty gdy do śmierci bliskiej osoby przyczyni się ktoś trzeci. Czasami osoby szukające zemsty zrobią wszystko by osoba odpowiedzialna za śmierć ukochanej osoby zapłaciła najwyższą karę “oko za oko” “śmierć za śmierć”. Książka wywołuje wiele emocji, tworząc zawiłą, ciekawą a zarazem trochę przerażającą historię. Bardzo dobrze wykreowana postać Gabea, pozwala wczuć się w jego beznadziejną sytuację, odczuwać razem z nim ból i bezradność. Jest to pełna intryg książka lecz również o niegasnącej do końca nadziei.

Avatar użytkownika - AniaK_ka1
AniaK_ka1
Przeczytane:2021-01-06, Ocena: 5, Przeczytałam,

[ RECENZJA ]

C.J. Tudor "Inni ludzie"
Wyd. Czarna Owca

Zemsta bywa słodka. Często jednak jej towarzyszą pewne poświęcenia. Nie ma na c za darmo, a każdy zły czyn zawsze może do nas wrócić.
Have po kilku latach od zbrodni, w której zginęła jego żona i córka, nadal nie wierzy w to, co się stało. Na własne oczy widział w obcym aucie swoją żywą córeczkę.
Niemoc, jaka go otacza i ciągle poszukiwania mają na niego destrukcyjny wpływ.
Pewnego dnia światło dzienne ukazuje fotografie rzekomo martwej Izzy, która upewnia ojca w swoim przekonaniu i na nowo wznawia śledztwo.
Zupełnie przez przypadek okazuje się, że zaginiona dziewczynka trafia w ręce znajomej Gebe'a i ta od razu poznaje w nim tatę.
Czy od tej pory będą mogli być już razem? Kim w takim razie jest dziewczynka, która zginęła i została pochowana z matką małej Izabeli.
Jakie znaczenie mają kamyki pojawiające się w rączkach dziewczynki? Czy przeszłość ma wpływ na to, co spotyka nas teraz?
Książka o chęci zemsty. Mało tego! O prawdziwej mocy i źródle umożliwiającym wymierzenie sprawiedliwości. Jednak w zamian za pomoc w wykonaniu zadania, sami musimy dać coś z siebie. I nie ma odwrotu.
Uważajmy więc, czego chcemy i czego życzymy innym. To z kim zawieramy pakty, nie zawsze wychodzi nam na dobre...

Avatar użytkownika - edytkakkk
edytkakkk
Przeczytane:2020-12-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Co to była za historia! Książka, którą dosłownie pochłonęłam, przeczołgała mnie po ziemi, sponiewierała, kilka razy obudziłam się w nocy, bo śnili mi się Inni.
Ale od początku.
Gabe wraca z pracy. Obiecał żonie, że dziś się nie spóźni. Jednak utknął w korku. Co zrobić. W żółwim tempie przesuwa się do przodu, gdy nagle w jednym z aut na autostradzie widzi swoją pięcioletnią córkę Izzy. Dlaczego, co ona tam robi? Wciska pedał gazu i zaczyna jechać za samochodem, jednak on oddala się i znika mu z pola widzenia. Komórka mu się rozładowała, zatrzymuje się zatem na poboczu i dzwoni ze stacji do domu. Odbiera jakaś obca kobieta, policjantka, która informuje go, że ma wracać do domu, bo chodzi o jego żonę i córkę. Po powrocie okazuje się, że zarówno żona, jak i córka zostały zamordowane. Nikt mu nie wierzy, że chwilę wcześniej widział Izzy całą i zdrową w jakimś obcym samochodzie. Mało tego, zostaje oskarżony o morderstwo.
Gabe postanawia odnaleźć córkę, poświęca temu całe swoje życie. Mieszka w samochodzie, którym pokonuje ową drogę, wypatrując charakterystycznego samochodu, w którym ostatni raz widział Izzy.
W między czasie poznajemy Fran i jej córkę Alice, które również przed czymś uciekają, żyją w ciągłej gotowości do pozostawienia wszystkiego i zmiany życia.
Książka jest pełna zagadek, pełna zwrotów akcji, rozdziały są doskonale napisane i na tyle krótkie, że musimy przeczytać kolejny i kolejny i jeszcze...
Nie spodziewałam się również takiego zakończenia, układałam sobie w głowie tą historię, ale żeby aż tak ją poprowadzić to chyba tylko C.J.Tudor tak potrafi.
Książka moim zdaniem jest doskonała i serdecznie ją polecam.
Dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca za możliwość przeczytania tej pozycji.

Avatar użytkownika - pierwszadamaoksi
pierwszadamaoksi
Przeczytane:2020-12-08, Ocena: 5, Przeczytałam,

Fajna!
Może nie wbiła mnie w fotel, ale wartka akcja całkowicie to rewanżowała.

Tuż po skończeniu lektury, naszło mnie skojarzenie z książkami Abbott. Jej książki również mocno polecam!

Pierwsza dama o książkach

Płonące dziewczyny
C.J. Tudor0
Okładka ksiązki - Płonące dziewczyny

Witajcie w miejscowości Chapel Croft. W tej uroczej angielskiej wiosce w XVI wieku na stosie spalono grupę wieśniaków, w tym dwie nastolatki. Trzydzieści...

Zniknięcie Annie Thorne
C.J. Tudor0
Okładka ksiązki - Zniknięcie Annie Thorne

Kiedy Joe Thorne miał piętnaście lat, jego młodsza siostra, Annie, zniknęła. Myślał wtedy, że to najgorsza rzecz, jaka może spotkać jego rodzinę. Ale...