Jak uporządkować swoje życie

Kluczem do uporządkowania jest poczucie wewnętrznej wolności

Chaos, pośpiech i zabieganie to rzeczy, które współcześnie najbardziej nam doskwierają. Przeżywany stres sprawia, że nasze życie traci smak. Mamy poczucie, że doświadczamy świata w sposób powierzchowny. Chcielibyśmy, aby codzienność była lepiej uporządkowana, a my sami bardziej konsekwentni w działaniu. Odpowiedzi na te potrzeby szukamy w dziesiątkach poradników.

Carlo Maria Martini, jeden z największych autorytetów duchowych ostatniego półwiecza, proponuje zmianę takiego myślenia. Zachęca do podjęcia działań, które będą skuteczniejsze od tych opisanych w popularnych publikacjach. Opierając się na metodzie Ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli, daje proste wskazówki. Zamiast dążyć do żelaznej dyscypliny i samozbawienia, lepiej pozwolić pociągnąć się Bogu. Umożliwi to osiągnięcie wewnętrznej wolności od barier, które sami na siebie nakładamy.

Carlo Maria Martini SJ (1927-2012) - teolog, biblista, arcybiskup Mediolanu w latach 1979-2002, kardynał. Jego książki, wielokrotnie publikowane i wznawiane, od lat cieszą się uznaniem na całym świecie.

Jedna z najważniejszych książek kard. Carla Marii Martiniego po raz pierwszy wydana w Polsce

Informacje dodatkowe o Jak uporządkować swoje życie:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2020-02-28
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: Mettere ordine nella propria vita

Tagi: bóg Wspólnoty religijne i zakonne

Kup książkę Jak uporządkować swoje życie

Bóg ukryty
Carlo Maria Martini SJ0
Okładka ksiązki - Bóg ukryty

Żadne artystyczne przedstawienie męki Jezusa nie zdołało dotąd wywrzeć tak fascynującego wrażenia, jakie wywiera to ukazane na Całunie Turyńskim - o. Raniero...