James Joyce to jeden z najwybitniejszych pisarzy XX wieku. ,,Dublińczycy" to 15 opowiadań, w których zaprezentował świat ówczesnej Irlandii, przedstawił obraz Dublina i życie codzienne mieszkańców. Opowieści pełne są emocji i rozważań o dzieciństwie, młodości i dojrzewaniu. W zbiorze znajduje się uważane za arcydzieło gatunku - opowiadanie ,,Zmarli". Mówi się, że wydanie ,,Dublińczyków" było dla autora rozgrzewką do powstania ,,Ulissesa".

Angielski. The Dubliners to niekonwencjonalny sposób nauki, który łączy lekturę wciągającej historii z solidnym treningiem językowym. Podczas czytania powieści w naturalny sposób przyswoisz słownictwo i konstrukcje leksykalno-gramatyczne oraz poćwiczysz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Na końcu książki znajdziesz klucz odpowiedzi i praktyczny słowniczek angielsko-polski.

Czytaj adaptację i...

wciągnij się w opowiadania o Dublinie z początku XX wieku,

sprawdzaj znaczenie słówek, nie odrywając się od książki dzięki tłumaczeniom na marginesach,

poznaj angielskie słownictwo na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym (B2-C1),

ćwicz umiejętność czytania ze zrozumieniem,

rozwiązuj ponad 60 urozmaiconych ćwiczeń leksykalnych i gramatycznych.

Adaptacja klasyki gatunku ze słowniczkiem i ćwiczeniami!

Informacje dodatkowe o James Joyce:The Dubliners/Dublińczycy. Adaptacja klasyki literatury z ćwiczeniami:

Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2019-06-10
Kategoria: Języki obce

Tagi: bóg Angielski

Kup książkę James Joyce:The Dubliners/Dublińczycy. Adaptacja klasyki literatury z ćwiczeniami

James Joyce:The Dubliners/Dublińczycy. Adaptacja klasyki literatury z ćwiczeniami - opinie o książce

Ulysses
James Joyce0
Okładka ksiązki - Ulysses

Literature, as Joyce tells us through the character of Stephen Dedalus, `is the eternal affirmation of the spirit of man`. Written over a seven-year period...

Hotel Finna
James Joyce0
Okładka ksiązki - Hotel Finna

Ponad 80 lat po śmierci pisarza niezależny badacz Danis Rose odnalazł i uporządkował dziesięć wyjątkowych historii - Hotel Finna. Ten zbiór literackich...