Jasnowidz w salonie, czyli spirytyzm i paranormalność w Polsce międzywojennej

Dwudziestolecie międzywojenne ma też swoje tajemnicze, metafizyczne nurty, których najsławniejszym przedstawicielem był Stefan Ossowiecki. Przywoływanie duchów, przepowiadanie przyszłości, wróżby przyciągały zarówno polityków, artystów i uczonych, jak i ludzi prostych. Jasnowidz w salonie pozwala przemówić epoce językiem namiętnej, bogatej duchowości. Prześwietlając salony niegdysiejszych elit intelektualnych, przywraca należny szacunek dawnym spirytystom i fascynatom zjawisk nadprzyrodzonych.

Informacje dodatkowe o Jasnowidz w salonie, czyli spirytyzm i paranormalność w Polsce międzywojennej:

Wydawnictwo: Iskry
Data wydania: 2014-04-15
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-244-0358-5

Kup książkę Jasnowidz w salonie, czyli spirytyzm i paranormalność w Polsce międzywojennej

Jasnowidz w salonie, czyli spirytyzm i paranormalność w Polsce międzywojennej - opinie o książce

Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2014-04-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek -2014,
Lubię czytać o duchach, bardzo lubię czytać o dwudziestoleciu międzywojennym. Książki o duchach w dwudziestoleciu przegapić nie mogłam i oczywiście o rozczarowaniu lekturą w tym wypadku mowy być nie może. Rzetelnie napisana, z bogatą dozą ciekawostek, choćby na temat samego Marszałka i jego rozwiniętych para-zdolności, przepełniona duchami - i tymi wywoływanymi i (z perspektywy czasu) wywołującymi. Niebanalna, historycznie udokumentowana rzecz o wybujałą fascynacją zjawiskami paranormalnymi.
Jaka piękna mitomanka. O Izabeli Czajce-Stachowicz
Paulina Sołowianiuk0
Okładka ksiązki - Jaka piękna mitomanka. O Izabeli Czajce-Stachowicz

Biografia Izabeli Czajki-Stachowicz, gwiazdy przedwojennych kawiarni literackich i salonów warszawskich, muzy pisarzy i malarzy, zaprzyjaźnionej z bohemą...