Jednostka liniowa

Tom 2 cyklu Szkoła Podchorążych Rezerwy

Nauka w SPR dobiega końca. W głowach wiedza, na naramiennikach belki. Czas na weryfikację teorii z praktyką. Pora na samodzielność. Przed absolwentami nowe wyzwania w nowym otoczeniu.

Kancelaria samochodowa. Stanowisko oficera sekcji technicznej. Ludzie i papiery. Przełożeni, interesanci, stosy dokumentów. Przywileje, swoboda, ale i odpowiedzialność.

Pododdział. Nadzory nad kompanią. Służba alarmowa. Podwładni. Smak dowodzenia. Akcja bojowa. Decyzje. Pierwsza krew.

Fajrant. Chwile relaksu. Przepustki stałe. Miasto garnizonowe i jego uroki. Wino, kobiety i śpiew.

Dwa pokoje podchorążych. Wspólna dola, odmienne creda, zawiłe relacje. Jeden cel: byle do cywila.

Starszy kapral podchorąży Konrad Wysocki w jednostce liniowej – drugi tom kultowej opowieści o przeszkoleniu wojskowym inżynierów i magistrów!

Informacje dodatkowe o Jednostka liniowa:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2018-10-26
ISBN: 978-83-925041-2-2

Kup książkę Jednostka liniowa

Jednostka liniowa - opinie o książce

Urywki rzeczywistości
Rafał Socha0
Okładka ksiązki - Urywki rzeczywistości

Prowincjonalne miasteczko Absurdów, prowincjonalny pisarz... W przededniu wizyty prezydenta zjawiają się dawno zapomniani koledzy z ogólniaka i przedstawiają...

Abubaka
Rafał Socha0
Okładka ksiązki - Abubaka

Kiedy rzeczywistość przestaje być znajoma. Zakopane, Krupówki. W biały dzień dochodzi do rabunkowego ataku na mima. Napadniętemu artyście z pomocą spieszy...