Joga dla najmłodszych. Baw się i rośnij zdrowo i szczęśliwie!

Pogoda ducha, spokój wewnętrzny, pewność siebie i rozwijanie umiejętności koncentracji to najważniejsze korzyści, jakie odnoszą dzieci z uprawiania jogi od najmłodszych lat. Książka wieloletniej instruktorki jogi, przygotowana we współpracy z Włoskim Towarzystwem Jogi dla Dzieci, prezentuje krok po kroku dwadzieścia prostych ćwiczeń i pomaga najmłodszym skojarzyć je z zachowaniem dobrze im znanych zwierząt. Pomóż swojemu dziecku poczuć się odważnym jak lew, szybkim jak zając, bystrym jak orzeł, radosnym jak delfin i mądrze niespiesznym jak żółw!

Patroni medialni:

miastodzieci.pl, sportowarodzina.pl, Interentowe Studio PortalYogi, ww.egaga.pl

Informacje dodatkowe o Joga dla najmłodszych. Baw się i rośnij zdrowo i szczęśliwie!:

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 2018-08-15
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Play Yoga Have Fun and Grow Healthy and Happy!

Kup książkę Joga dla najmłodszych. Baw się i rośnij zdrowo i szczęśliwie!

Joga dla najmłodszych. Baw się i rośnij zdrowo i szczęśliwie! - opinie o książce

O tym, że wszelka aktywność fizyczna jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania nie trzeba nikomu mówić. Ale żeby zachować wewnętrzną harmonię równie ważne są także ćwiczenia duchowe. Joga łączy obie te sfery, więc dla potrzebujących jednoczesnej stymulacji ciała i duszy – jest idealnym rozwiązaniem.

Wśród nowości Wydawnictwa Arkady znalazłam „Jogę dla najmłodszych” – przepięknie zilustrowany przez Annę Láng przewodnik dla naszych pociech. Autorka, Lorena V. Pajalunga, dostrzegła edukacyjny i – jak pisze we wstępie – międzykulturowy potencjał jogi. Pragnie podtrzymać dziecięcą zdolność bycia. Jej książka to swoisty przewodnik dla maluchów oraz ich opiekunów.

Pajalunga zwraca uwagę na zasady, m.in. niestosowania przemocy, szacunku dla siebie i innych, poczucie zadowolenia. Zapoznaje dzieci z podstawowymi pozycjami (asanami) jogicznymi oraz językiem charakterystycznej dla tej formy aktywności. Skupia się przede wszystkim na technice (obrazki instruktażowe), wyjaśniając, iż joga ściśle wiąże się z medytacją, kontrolą oddechu.

Oczywiście ćwiczenia dla najmłodszych są pewną formą „zabawy w jogę”, służą poznaniu kluczowych zasad, pokazaniu różnorodnych form aktywności. Autorka podkreśla, jak dzięki jodze możemy wpływać na rozwój emocjonalny dzieci, stymulować ich wyobraźnię, pobudzać kreatywność.

Książka zawiera szesnaście asan, m.in. Orzeł, Delfin, Ryba. Każda notatka zawiera instrukcję, jak krok po krok wejść w odpowiednią pozycję oraz wskazówkę do ćwiczenia mentalnego, np. od orła naucz się patrzeć bystrym wzrokiemod żółwia naucz się mądrej niespieszności.  Wspaniała zabawa zarówno dla dzieci, jak i rodziców – znakomity sposób spędzania wspólnego czasu!

Pajalunga to pedagog z dyplomem (a nawet dwoma), na co dzień uczy jogi na mediolańskim uniwersytecie Bicocca. Została "namaszczona" przez mistrza Satyanandę do praktykowania jogi wśród najmłodszych. Jest założycielką Włoskiego Towarzystwa Jogi dla Dzieci.