Kłopoty Tymona to publikacja skierowana zarówno do rodziców, jak i nauczycieli oraz terapeutów pracujących z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Może być również wykorzystana na zajęciach z dziećmi prawidłowo rozwijającymi się (np. na lekcji o prawidłowym zachowaniu). Ma pomóc w dostrzeganiu błędów i wzbudzić refleksję, jak powinno się zachowywać, by ich uniknąć. Historyjki można podzielić na trzy kategorie - dom, szkołę i miasto. W każdej części znajduje się siedem opowiadań, w których tytułowy Tymon popełnił błąd mający swoje konsekwencje w reakcji otoczenia.

Zadaniem osoby zapoznającej się z tekstem jest odpowiedzenie na dwa rodzaje pytań:

sprawdzających zrozumienie tekstu sprawdzających zrozumienie sytuacji.

Pytania z pierwszej grupy mają na celu sprawdzenie, czy uczeń zapoznał się z treścią historii. Następnie dzieci odpowiadają na pytanie, jak Tymon mógł postąpić, by uniknąć kłopotów. Na koniec zapoznają się z przykładowym rozwiązaniem i porównują je ze swoją odpowiedzią.

Informacje dodatkowe o Kłopoty Tymona. Historyjki społeczne o tym, jak się zachować w różnych sytuacjach życia codziennego:

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2024-04-09
Kategoria: Pedagogika

Tagi: Materiały edukacyjne Problemy osobiste i społeczne dzieci i młodzieży - niepełnosprawność i specjalne potrzeby Educational: Personal & health education Kształcenie uczniów z problemami w nauce Pedagogika Rozwijanie kompetencji Problemy osobiste i społeczne dzieci i młodzieży - emocje Problemy osobiste i społeczne dzieci i młodzieży - samoświadomość i poczucie własnej wartości For people with learning / communication difficulties

Kup książkę Kłopoty Tymona. Historyjki społeczne o tym, jak się zachować w różnych sytuacjach życia codziennego