Klub fanek W.M. Oliwia

Data wydania: 2019-10-16
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 978-83-954431-1-4

Tom 1 cyklu Klub fanek W.M.

Ta powieść jest genialna. Tak po prostu. W życiu nie powiedziałabym, że ja, normalna nastolatka, spędzająca pół życia na insta, a drugie pół na fejsie, tak całkowicie i zupełnie odlecę czytając historię trzech zwariowanych, przefajnych dziewczyn i zakocham się – jak one – w „facecie z plakatu”, Wiktorze Markosie. Oliwka, kujonica o złotym sercu, wrednie wykorzystywana przez szkolną elitę, Alicja, „zawsze ta druga” w kolejce do serca rodziców, dla których liczy się tylko jej starsza siostra i na koniec Milka, zakupoholiczka, ale to na pozór, a tak naprawdę cholernie zdolna projektantka – byłam z nimi przez te kilkaset stron, podkochiwałam się w serialowym Patryku, śmiałam i płakałam, mocno, mocno trzymając kciuki za te dziewczyny, które stały mi się po prostu bliskie. I chcę jeszcze, czy pani słyszy, pani Majko-Autorko?! Natychmiast, tu i teraz chcę c.d. historii trzech przyjaciółek i jednej Wielkiej Miłości!

Natalia z 5T

Tagi: dla młodzieży obyczajowe

Kup książkę Klub fanek W.M. Oliwia

Być nastolatką to zadanie pełne wyzwań. Doskonale zdają sobie z tego sprawę bohaterki kierowanej do młodych czytelniczek powieści Majki Milejko Klub fanek W.M. Oliwia. Jest zabawnie, ale znalazło się też miejsce na refleksję i na to, by się zakochać… z wzajemnością! Klub fanek W.M. to trylogia, która opowiada o perypetiach trzech przyjaciółek, zapatrzonych w ukochanego aktora, Wiktora Markosa. Tom pierwszy przybliża przygody Oliwii, nastolatki, uczennicy drugiej klasy liceum, która pozostając pod silną presją dorosłych, stara się spełnić ich oczekiwania. Dziewczyna ma bowiem dostać się na studia medyczne, by później przejąć klinikę swoich rodziców. Oliwia bez przerwy uczy się i uczęszcza na zajęcia pozalekcyjne, ale tak naprawdę chciałaby spędzać czas jak zwyczajna nastolatka. Popołudniami wymyka się więc na spotkania z Alą i Milką, podczas których na ostatnim piętrze jednego z wieżowców, w suszarni, gdzie dziewczyny urządziły swoją tajną bazę, ogląda odcinki ukochanego serialu z Wiktorem Markosem w roli głównej. Oliwia i jej przyjaciółki marzą o wielkiej i prawdziwej miłości, dlatego pewnego wieczora zakładają konta na portalu randkowym. I tak zaczyna się szalona przygoda Oliwii i jej korespondencja z intrygującym 01greenapple01. To jednak nie wszystko! Na horyzoncie pojawi się też Wiktor Markos we własnej osobie, a dziewczyny zadebiutują na pokazie mody ...

Opinie o książce - Klub fanek W.M. Oliwia

Książka napisana z przeznaczeniem dla młodzieży, niemniej jednak sama ostatnio bardzo chętnie sięgam po takie tytuły i co najdziwniejsze, to naprawdę świetnie się przy nich bawię. Historia Oliwii, to opowieść skupiająca się na życiu siedemnastolatki, która poznaje różne aspekty życia. Młoda dziewczyna, która pod naporem rodziców skupia swoje życie głównie na nauce i swoim rozwoju, niemniej jednak nadchodzi czas, gdy i ona chce posmakować życia.
Książka, którą czyta się bardzo szybko i przyjemnie, spodoba się zarówno młodym i starszym czytelnikom.

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Powieści dla nastolatek mają w sobie coś fascynującego, pierwsze miłości i randki często w tajemnicy przed rodzicami, ale również pierwsze rozczarowania i złamane serca.
Oliwia, Ala i Milka chociaż chodzą do różnych szkół są najlepszymi przyjaciółkami, a połączyła ich miłość do serialu w którym głównym bohaterem jest Wiktor Markos. W każdy piątek spotykają się razem żeby obejrzeć najnowsze odcinki serialu i dokładnie je obgadać. Niespodziewanie pewnego dnia Oliwia gubi książkę do historii którą znajduje właśnie Wiktor Markos, pisze do niej że chętnie ją jej odda i w tym celu spotykają się tego samego dnia w parku, po krótkiej rozmowie chłopak proponuje jej kolejne spotkanie. Dziewczyna z jednej strony jest podekscytowana a z drugiej smutna bo musi oszukiwać przyjaciółki, niestety nie może powiedzieć nikomu o Wiktorze. Czy ich znajomość przerodzi się we wzajemne uczucie?
Przyznam że z początku nie byłam dobrze nastawiona do książki, co prawda lubię czasami przeczytać historię o nastolatkach ale ten etap mam już dawno za sobą, szczególnie wzdychanie do gwiazd telewizyjnych. Do książki przekonałam się wtedy kiedy Oliwia poznała Wiktora, od początku zaczęło między nimi iskrzyć i wiedziałam że będzie tu wiele romantycznych scen, przy okazji okazało się że bycie sławnym to nie taka fajna sprawa jakby się wydawało.
Pierwsza miłość, pierwszy pocałunek, pierwszy chłopak, to chyba pamięta się zawsze, nawet jeżeli to wszystko było nieudane i nie mamy z tego okresu za miłych wspomnień. Dla wielu nastolatek pierwszą miłością jest aktor, piosenkarz albo jakiś celebryta, dziewczyny wzdychają za każdym razem gdy widzą go w telewizji i marzą że kiedyś będzie ich mężem, niestety życie weryfikuje wszystko i z czasem kiedy znajdują tego jedynego, same z tego się śmieją że marzyły kiedyś o gwieździe telewizji.
Cała otoczka miłości jest piękna i powinniśmy to celebrować i szanować, nie ważne ile mamy lat, wiele dziewczyn marzy o księciu z bajki ale zakochuje się w prostym chłopaku z sąsiedztwa, który z czasem okazuje się o wiele lepszy od tego nierealnego księcia. Książkę odebrałam z portalu Czytam Pierwszy.

Avatar użytkownika - olasoltys
olasoltys

To pierwsza powieść z cyklu ,,klub fanek w.m" czyli serialowej ,,Wielkiej miłości". Muszę przyznać, że książkę się przyjemnie czytało, bo już od pierwszych stron wciąga na maksa, ale może po kolei.

W tej części poznajemy Oliwię, która jak się okazuje nie lubi swojego życia, a dodatkowo kocha serial i podkochuje się w głównym aktorze. Poznaje tu również dwie dziewczyny w dziwnych okolicznościach i tak się rozwija ich przyjaźń. Pomimo różnic, wszystkie trzy uwielbiają ten sam serial, że postanawiają go oglądać wspólnie. Pod wpływem zakładają konto na portalu randkowym, aby przekonać się czym jest zakochanie. Czy ta decyzja sprawi, że tak się stanie?

Nie chcę zdradzać wiele, dlatego uważam, że należy samemu przeczytać, bo ja mimo wszystko ją polecam, szczególnie nastolatkom. Książkę otrzymałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Avatar użytkownika - NaWidelcu
NaWidelcu

Wszystko, co dzieje się pierwszy raz jest tak intensywne, tak fascynująco nieznane. Młodość rządzi się swoimi prawami. Kocha się wtedy jakoś tak inaczej, całym serce, bez zastanowienia. Zauroczenia piosenkarzami, czy aktorami to chleb powszedni. Ah ta młodość!

Trzy różne nastolatki i jeden idol. Oliwia jest sympatyczną i spokojną kujonicą. Alicja gubi się w cieniu własnej siostry i ma zaniżone poczucie własnej wartości. Z kolei Milka to szalona zakupoholiczka, która skrywa w sobie bardzo zdolną projektantkę. Łączy je kilka rzeczy, chcą młode, interesują ich chłopcy i kochają aktora pewnego popularnego serialu. Wszystko nabiera tempa od zainstalowania pewnej aplikacji randkowej...

To opowieść o nastolatkach, dla nastolatek. Klimatem książka podobna jest do „Wędrujących jeansów”. Uwielbiam powieści młodzieżowe, bardzo często po nie sięgam, chociaż teoretycznie to już nie mój przedział wiekowy. Tym razem warto zaznaczyć, że jest to tytuł adresowany do młodego odbiorcy, i mam tutaj na myśli wczesne naście lat. Czemu?

"Jestem przekonana, że to była bardzo ważna scena,jak zresztą zawsze. (...) Zadam Ci tylko jedno pytanie: lekcje odrobione?".

Przede wszystkim prosty, bardzo młodzieżowy język. Chociaż bohaterki nie sypią slangiem, jak z rękawa, to jednak da się wyczuć współczesne podejście do wielu spraw. Ich styl wypowiedzi jest typowy dla nastolatek i momentami maiłam wrażenie, że młodszych, niż to wynika z fabuły. Chociaż dziewczyny teoretycznie mają po 17 lat, kilka razy zachowują się dość trywialnie.

Avatar użytkownika - Wiiki_books
Wiiki_books

"Klub fanek W.M." to przeurocza powieść dla młodzieży, która wciąga od pierwszych stron.
Jest to w pewnym stopniu retteling kopciuszka, ukazany w dzisiejszych czasach w świecie nastolatków.

Książka opowiada o trzech dziewczynach, które w sekrecie oglądają razem serial i jak to nastolatki, zakochują się w aktorze filmowym- Wiktorze Markosie.
Podczas maratonu filmowego, z tymże serialem, bohaterki postanawiają założyć konto na portalu randkowym.
Oliwia zaczyna pisać z nieznajomym chłopakiem, który ją zaintrygował.

Historia jest zachwycająca i ja jako nastolatka, mogę potwierdzić, iż książa idealnie wpasowuje się w moją grupę wiekową.
Oliwia, Majka i Ala są cudownymi postaciami. W pewnym stopniu utożsamiałam się z każdą z nich.
Akcja książki jest całkiem szybka, opisy nie są za długie.
Pomysł na powieść był przegenialny, a co dopiero wykonanie.

Z pewnością mogę polecić tę książkę każdemu nastolatkowi, a także starszym, gdyż nigdy nie jest za wiele lat na lekie i urocze młodzieżowe lektury <3

Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2019-11-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Główną bohaterką jest Oliwia, lecz jej dwie koleżanki Ala i Milena nie pozostają w tyle. Te trzy dziewczyny to przyjaciółki, które poznały się na forum ich ulubionego serialu "Wielka miłość". Pisanie o losach bohaterów serialu po pewnym czasie w nieoczekiwanych okolicznościach przeniosło się do życia prywatnego tak bardzo, że dziewczyny każdą wolną chwilę spędzały razem. Oliwia robiła to ukradkiem, tak aby jej rodzice o niczym się nie dowiedzieli. Byli oni bowiem bardzo surowi i nadopiekuńczy. Jedyną rzeczą, na którą jej pozwalali, a w sumie kazali jej była nauka. Zaraz po szkole nie mogła mieć swoich zajęć, czy też chwili odpoczynku. Czy chciała czy też nie musiała uczyć się tak dobrze, aby była najlepsza w klasie a nawet i szkole. Przez takie zachowanie rodziców Oliwia nie ma znajomych a kontakty z rówieśnikami są w opłakanym stanie. Nie potrafi się z nimi porozumieć, nie zna języka młodzieżowego, nikt za nią nie przepada. Wszystko zmienia się za sprawą forum. Po zapoznaniu się z dziewczynami zaczyna rozumieć słowo 'przyjaźń'. Wie, że na Ale i Milenę może liczyć w każdej sytuacji. Czasami potajemnie zaprasza je do swojego mieszkania, tak by rodzice o niczym  nie wiedzieli. Pewnego dnia przyjaciółki zaczynają zastanawiać się nad tym czym jest prawdziwa miłość i jak to jest mieć chłopaka. W związku z tym postanawiają założyć konto na portalu randkowym. Do Oliwii zaczyna pisać pewien chłopak o imieniu Patryk. Ich rozmowy są bardzo nieśmiałe, takie niewinne, pierwsze... Nagle niespodziewanie poznaje głównego bohatera ulubionego serialu. Od tego czasu życie naszej bohaterki będzie całkiem inne. Chciałabym zdradzić coś więcej lecz niestety nie mogę. Chcecie wiedzieć czy Oliwia zakocha się? Czy rodzice popuszczą troszkę córce i będzie mogła 'legalnie' spotykać się z przyjaciółkami? Musicie przeczytać książkę!

"Klub fanek W.M" to książka dla nastolatek jak i rodziców. Z niej każdy wyniesie coś dobrego. Rodzice przekonają się, że nie tylko nauka jest ważna, lecz także kontakty z rówieśnikami oraz własne zainteresowania. Natomiast każda nastolatka zobaczy czym jest prawdziwa przyjaźń, relacja z innymi, zauroczenie a także jak to jest mieć pasje i móc na kimś polegać.

Standardowo są trzy tomy książki. Pierwszy znacie, kolejne dwa to "Klub fanek W.M - Alicja" oraz "Klub fanek W.M - Milka"

Avatar użytkownika - Ela2000
Ela2000
Przeczytane:2020-01-23, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Super młodzieżówka. Ciekawe bohaterki, historia i dużo humoru. Poznajemy Oliwię- typową nastolatką, która sama siebie określa „przeciętną”. Dużo się uczy by sprawić rodzicom przyjemność i by byli z niej dumni. A tak naprawdę, swoje marzenia trzyma w tajemnicy, dostępne jedynie dla nielicznych. O chłopakach, pierwszym całusie i ogólnych rozterkach miłosnych u niej tez nie ma prawa być mowy, no bo w końcu ma DOPIERO siedemnaście lat, prawda? ? Wraz z Milką i Alą tworzy fajną i zgraną ekipę fanek młodego, przystojnego i oczywiście niedostępnego aktora Wiktora M. Ale co się stanie, jeśli ten niedostępny oraz ulubiony aktor niespodziewanie stanie na Twojej drodze i zechce utrzymywać z Tobą kontakt? Wow, no to się porobiło...
Autorka, w moim odczuciu, znakomicie pokazuje rozterki Oliwii, jej niską samoocenę oraz to niedoświadczenie w kontaktach damsko-męskich.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Zdecydowanie polecam. No i oczywiście czekam na kontynuację.
Książkę odebrałam za punkty ISBN na portalu Czytam Pierwszy.

Książka przeczytana w ramach wyzwania "Olimpiada czytelnicza 2020" org.przez Pośredniczkę książek.

Siedemnastolatki Oli, Ala i Milka znają się z forum fanów serialu „Wielka Miłość”. Tworzą Klub fanek W.M., bo łączy je miłość do aktora Wiktora Markosa. Pewnego dnia ściągnęły aplikację portalu randkowego TimeToLove. Efekty porażają Milkę i Alę, a Oli nikt się nie interesuje. Z czasem zaczyna pisać z internetowym amantem. Jednak rozmowy i uczucia wirtualne to nie to samo co realne. Ale i te mają miejsce pewnego wieczoru, gdy staje przed nią Wiktor. Komu odda serce? Temu idealnemu czy swemu idolowi?

Od emocji wiruje uczuciowy świat Oli. Zachłystuje się ona pierwszymi kontaktami z dwoma chłopakami, którzy fundują jej uczuciowy rollercoaster. Zauroczenie, pierwsza miłość, pierwsze rozterki miłosne. Sama też go sobie funduje, okłamuje przyjaciółki i mamę.

Autorka poruszyła wiele tematów typowo nastoletnich i ogólnych, przenikają się one, ale nie przytłaczają. Oli zmaga się z presją wywieraną przez rodziców i odrzuceniem przez kolegów z klasy; Ala dorasta w cieniu lepszej siostry, konkuruje o uwagę rodziców; Milka to zakupoholiczka. Inne problemy to samotność, nadmiar zajęć polekcyjnych, narzucanie dziecku własnych aspiracji, szukanie miłości na portalach randkowych.

Uwagę przykuła kolorowa, nieco zwariowana okładka, treść zaciekawiła i pozytywnie zaskoczyła. Spodobał mi się pomysł na fabułę z aplikacją portalu randkowego. Mimo różnicy wieku łatwo odnalazłam się w świecie nastolatek dzięki kreacji świata przedstawionego, dobrze scharakteryzowanym postaciom, choć Oli z rzadka wydawała mi się młodsza, lekko egzaltowana. Świetne dialogi z humorem, przekomarzaniem się, sarkazmem, uczuciami. Komunikatywny język to głównie slang młodzieżowy, choć znalazłam kilka błędów. Zakończenie emocjonalno-emocjonujące zostawia czytelnika w niepewności.

Każdy z nas jest wspaniały i tę prawdę na nowo „odkrywa” autorka. Zbyt krytycznie patrzymy na samych siebie, nie doceniamy swoich zalet i talentów. Każdy z nas jest inny i nie musi nikogo udawać. Warto być sobą. To uniwersalne przesłanie ciekawej i zabawnej książki dla nastolatek. Dołączcie do Klubu fanek W.M. i na nowo zakochajcie się, przeżyjcie pierwszą miłość. Naprawdę… nie tylko nastolatki TO czytają!

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Avatar użytkownika - Danka_Kot
Danka_Kot