Klub fanek W.M. Oliwia

Data wydania: 2019-10-16
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 978-83-954431-1-4

Tom 1 cyklu Klub fanek W.M.

Ta powieść jest genialna. Tak po prostu. W życiu nie powiedziałabym, że ja, normalna nastolatka, spędzająca pół życia na insta, a drugie pół na fejsie, tak całkowicie i zupełnie odlecę czytając historię trzech zwariowanych, przefajnych dziewczyn i zakocham się – jak one – w „facecie z plakatu”, Wiktorze Markosie. Oliwka, kujonica o złotym sercu, wrednie wykorzystywana przez szkolną elitę, Alicja, „zawsze ta druga” w kolejce do serca rodziców, dla których liczy się tylko jej starsza siostra i na koniec Milka, zakupoholiczka, ale to na pozór, a tak naprawdę cholernie zdolna projektantka – byłam z nimi przez te kilkaset stron, podkochiwałam się w serialowym Patryku, śmiałam i płakałam, mocno, mocno trzymając kciuki za te dziewczyny, które stały mi się po prostu bliskie. I chcę jeszcze, czy pani słyszy, pani Majko-Autorko?! Natychmiast, tu i teraz chcę c.d. historii trzech przyjaciółek i jednej Wielkiej Miłości!

Natalia z 5T

Tagi: dla młodzieży obyczajowe

Kup książkę Klub fanek W.M. Oliwia

Być nastolatką to zadanie pełne wyzwań. Doskonale zdają sobie z tego sprawę bohaterki kierowanej do młodych czytelniczek powieści Majki Milejko Klub fanek W.M. Oliwia. Jest zabawnie, ale znalazło się też miejsce na refleksję i na to, by się zakochać… z wzajemnością! Klub fanek W.M. to trylogia, która opowiada o perypetiach trzech przyjaciółek, zapatrzonych w ukochanego aktora, Wiktora Markosa. Tom pierwszy przybliża przygody Oliwii, nastolatki, uczennicy drugiej klasy liceum, która pozostając pod silną presją dorosłych, stara się spełnić ich oczekiwania. Dziewczyna ma bowiem dostać się na studia medyczne, by później przejąć klinikę swoich rodziców. Oliwia bez przerwy uczy się i uczęszcza na zajęcia pozalekcyjne, ale tak naprawdę chciałaby spędzać czas jak zwyczajna nastolatka. Popołudniami wymyka się więc na spotkania z Alą i Milką, podczas których na ostatnim piętrze jednego z wieżowców, w suszarni, gdzie dziewczyny urządziły swoją tajną bazę, ogląda odcinki ukochanego serialu z Wiktorem Markosem w roli głównej. Oliwia i jej przyjaciółki marzą o wielkiej i prawdziwej miłości, dlatego pewnego wieczora zakładają konta na portalu randkowym. I tak zaczyna się szalona przygoda Oliwii i jej korespondencja z intrygującym 01greenapple01. To jednak nie wszystko! Na horyzoncie pojawi się też Wiktor Markos we własnej osobie, a dziewczyny zadebiutują na pokazie mody ...

Opinie o książce - Klub fanek W.M. Oliwia

Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2019-11-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Główną bohaterką jest Oliwia, lecz jej dwie koleżanki Ala i Milena nie pozostają w tyle. Te trzy dziewczyny to przyjaciółki, które poznały się na forum ich ulubionego serialu "Wielka miłość". Pisanie o losach bohaterów serialu po pewnym czasie w nieoczekiwanych okolicznościach przeniosło się do życia prywatnego tak bardzo, że dziewczyny każdą wolną chwilę spędzały razem. Oliwia robiła to ukradkiem, tak aby jej rodzice o niczym się nie dowiedzieli. Byli oni bowiem bardzo surowi i nadopiekuńczy. Jedyną rzeczą, na którą jej pozwalali, a w sumie kazali jej była nauka. Zaraz po szkole nie mogła mieć swoich zajęć, czy też chwili odpoczynku. Czy chciała czy też nie musiała uczyć się tak dobrze, aby była najlepsza w klasie a nawet i szkole. Przez takie zachowanie rodziców Oliwia nie ma znajomych a kontakty z rówieśnikami są w opłakanym stanie. Nie potrafi się z nimi porozumieć, nie zna języka młodzieżowego, nikt za nią nie przepada. Wszystko zmienia się za sprawą forum. Po zapoznaniu się z dziewczynami zaczyna rozumieć słowo 'przyjaźń'. Wie, że na Ale i Milenę może liczyć w każdej sytuacji. Czasami potajemnie zaprasza je do swojego mieszkania, tak by rodzice o niczym  nie wiedzieli. Pewnego dnia przyjaciółki zaczynają zastanawiać się nad tym czym jest prawdziwa miłość i jak to jest mieć chłopaka. W związku z tym postanawiają założyć konto na portalu randkowym. Do Oliwii zaczyna pisać pewien chłopak o imieniu Patryk. Ich rozmowy są bardzo nieśmiałe, takie niewinne, pierwsze... Nagle niespodziewanie poznaje głównego bohatera ulubionego serialu. Od tego czasu życie naszej bohaterki będzie całkiem inne. Chciałabym zdradzić coś więcej lecz niestety nie mogę. Chcecie wiedzieć czy Oliwia zakocha się? Czy rodzice popuszczą troszkę córce i będzie mogła 'legalnie' spotykać się z przyjaciółkami? Musicie przeczytać książkę!

"Klub fanek W.M" to książka dla nastolatek jak i rodziców. Z niej każdy wyniesie coś dobrego. Rodzice przekonają się, że nie tylko nauka jest ważna, lecz także kontakty z rówieśnikami oraz własne zainteresowania. Natomiast każda nastolatka zobaczy czym jest prawdziwa przyjaźń, relacja z innymi, zauroczenie a także jak to jest mieć pasje i móc na kimś polegać.

Standardowo są trzy tomy książki. Pierwszy znacie, kolejne dwa to "Klub fanek W.M - Alicja" oraz "Klub fanek W.M - Milka"

Avatar użytkownika - Danka_Kot
Danka_Kot