Okładka książki - Klub gorących zbrodni

Klub gorących zbrodni


Ocena: 5.5 (4 głosów)

Zapraszamy do Klubu gorących zbrodni! To zbiór trzynastu wakacyjnych opowieści autorstwa najpopularniejszych pisarek i pisarzy dla dzieci pod redakcją Sereny Patel oraz Robin Stevens.

Chwyć okulary przeciwsłoneczne, szkło powiększające i dołącz do Klubu! Daj się wciągnąć intrygującym opowiadaniom. Przenieś się na pełne wakacyjnego chaosu lotniska, do tropikalnych kurortów, na farmę i nie tylko.

Rozpocznij gorącą wakacyjną przygodę i rozwiąż wszystkie detektywistyczne zagadki.

 

Informacje dodatkowe o Klub gorących zbrodni:

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2025-04-23
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 9788381418959
Liczba stron: 440
Tytuł oryginału: The Super Sunny Murder Club

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Beletrystyka dla dzieci i młodzieży Literatura sensacyjna i przygodowa dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 9 lat

więcej

Kup książkę Klub gorących zbrodni

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Klub gorących zbrodni - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2025-05-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Przeczytane 2025 r.,

Jeśli pasjonujesz się tajemnicami, zagadkami i odrobiną dreszczyku emocji, mam dla Was książkę, od której nie będziesz w stanie się oderwać. ,,Klub gorących zbrodni", wydany przez Wydawnictwo Dwukropek, to niezwykły zbiór opowiadań, który przeniesie Was w sam środek gorących, wakacyjnych przygód z nutką kryminału. To nie jedna historia, lecz aż 13 różnorodnych opowiadań, stworzonych przez znanych i lubianych autorów literatury dziecięcej, takich jak Serena Patel, Robin Stevens, Sharna Jackson czy Benjamin Dean. Każde z nich wnosi coś wyjątkowego od dowcipnych bohaterów, przez zaskakujące zwroty akcji, aż po miejsca tak fascynujące, że pragniesz się w nie natychmiast przenieść.

 

Co znajdziesz w tej książce? Na przykład zagadkę znikających walizek na lotnisku, dziwne zdarzenia w kolonijnym domku, tajemnicze ślady na plaży, a nawet... zbrodnię wśród przyjaciół spędzających lato na wsi. Każde opowiadanie to osobna przygoda, ale łączy je wspólny motyw: wakacje i zbrodnia (czasem bardzo nietypowa!). Dzięki temu książkę można czytać po trochu, na przykład jedno opowiadanie dziennie, lub pochłonąć całość w kilka wieczorów, jeśli trudno Ci się oderwać. Po przeczytaniu pozostaje taki niedosyt i smutek że dana historia nie trwa dłużej ale to cały urok opowiadań które mają swój urok. Szczególnie urzekła mnie różnorodność bohaterów. Spotkasz tu dzieci odważne, nieśmiałe, szalone i spokojne, co sprawia, że łatwo się z nimi utożsamić. Czasem to one są detektywami, czasem przypadkiem wpadają na trop tajemnicy, a czasem same... mają coś do ukrycia! Przypomnijmy sobie nas samych w ich wieku?!

 

Autorzy nie boją się poruszać poważniejszych tematów, takich jak zaufanie, przyjaźń, kłamstwo czy radzenie sobie z samotnością, ale robią to w sposób zrozumiały i interesujący dla młodego czytelnika. Język książki jest przystępny, żywy i bardzo obrazowy. Nie brakuje w nim humoru, napięcia i nagłych zwrotów akcji. A każdy rozdział kończy się w taki sposób, że od razu masz ochotę sięgnąć po kolejny! Wydanie jest piękne - twarda oprawa, ponad 400 stron znakomitej lektury i atrakcyjna okładka jak i ilustracje, które od razu przyciągają wzrok. Książka doskonale sprawdzi się, jako lektura na wakacje - na plaży, pod namiotem, w pociągu czy po prostu w domowym zaciszu. Ale nie trzeba czekać do lata - każda pora jest dobra, aby rozwiązywać zagadki z ,,Klubem gorących zbrodni"!

 

To idealna propozycja dla dzieci i młodzieży w wieku od około 9 do 13 lat, które uwielbiają tajemnice i kryminalne zagadki, kochają wakacyjne przygody, pragną czytać coś lekkiego, ale nie nudnego, oraz cenią sobie krótkie, ale mocne historie, ale nie oszukujmy się książka spodoba się również dorosłemu czytelnikowi. Czasem i my musimy wrócić do czasów kiedy jednym z najgorszych problemów to była kiepska pogoda albo szlaban jednego znajomych :p     ,,Klub gorących zbrodni" to książka pełna emocji, tajemnic i letnich przygód. Idealna dla młodych detektywów, którzy lubią samodzielnie tropić ślady i rozwiązywać zagadki. To świetna propozycja zarówno na samotne wieczory, jak i do wspólnego czytania z rodzeństwem lub przyjaciółmi. Każda zagadka ma swoje rozwiązanie, ale droga do niego jest wyjątkowo ekscytująca! To zdecydowanie idealna pozycja do spędzenia czasu w gronie rodziny. Dla przypomnienia polecam również poznać się z ,,Klubem świątecznych zbrodni"

 

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2025-05-16, Ocena: 5, Przeczytałem,

 

?????

 

Lubicie mroczne zagadki i tajemnice? Uwielbiacie lato, słońce i wakacje? Jeśli tak, ta książka jest dla Was. 

 

,,Klub gorących zbrodni" to zbiór trzynastu opowiadań detektywistycznych dla najmłodszych czytelników, choć nie tylko. Odkryjcie, co tak naprawdę stało się z zaginioną nauczycielką, kto stoi za nagłym zgonem na lotnisku i dlaczego ktoś postanowił upuścić żyrandol na pannę młodą podczas ceremonii ślubnej. 

 

??

 

Świetnie się bawiłam, czytając te opowiadania. Oczywiście jak to w przypadku zbiorów bywa, miałam swoje mniej i bardziej ulubione. Do tych najlepszych zaliczam: Ból okienny, Powiedzmy, że to zrobiłam i Śmiertelny odlot. 

 

Oprócz ciekawych zagadek i zaskakujących rozwiązań, doceniam ten zbiór za to, że jest pełen barwnych charakterów. Autorzy wykreowali naprawdę wspaniałą galerię różnorodnych postaci, z którymi można się utożsamić i którym aż chce się kibicować. 

 

Bardzo polecam, a zimową porą zachęcam Was też do sięgnięcia po pierwszy zbiór opowiadań z tej serii - ,,Klub świątecznych zbrodni". 

 

??

 

[współpraca reklamowa z @wydawnictwo_dwukropek]

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2025-05-12, Ocena: 5, Przeczytałam,

Jeśli istnieje taka możliwość, że w wakacje dzieci mogą się nudzić, to na pewno warto mieć pod ręką dobrą książkę, która temu zaradzi! Dobrą propozycją będzie "Klub gorących zbrodni", czyli zbiór trzynastu opowiadań pod redakcją angielskich autorek kryminałów dla młodszego czytelnika Sereny Patel i Robin Stevens, który przeznaczony jest dla czytelników w wieku 9+. Punktem wspólnym wszystkich opowieści jest lato i jakaś zagadka do odkrycia, jak i fajny, lekki, w większości delikatnie zabawny styl, reszta już jest bardzo różnorodna. Są zagadki typowo kryminalne, choć oczywiście pozbawione brutalności, zbrodnie wydarzają się zakulisowo, jak to w dobrej, klasycznej powieści detektywistycznej bywa. Są kradzieże i zaginięcia, są i dwa opowiadania ukierunkowane nieco bardziej na wątki fantastyczne - jedno, ostatnie jest całkowicie inne, to historia o smokach! Każde z nich gwarantuje dobrą zabawę, wiele z nich przemyca też dobre przesłania i wartości - aprobują otwartość i akceptację drugiego człowieka takim jakim jest, przestrzegają przed ocenianiem na pierwszy rzut oka - nie tylko ludzi, ale i miejsc, bo i takie przypomnienie w wakacje na pewno jest potrzebne. Całościowo zbiór wypada przyjemnie, warto też podkreślić, że wydane jest przyjaźnie dla oka - twarda oprawa, ładna grafika i każde opowiadanie ozdobione jest ilustracją autorstwa Harry'ego Woodgate'a. Myślę, że jest to książka, która doskonale sprawdzi się w okresie wakacyjnym dla całej rodziny - można czytać razem po jednym opowiadaniu albo wręczyć książkę dziecku w jakieś nudniejsze popołudnie ;)

Link do opinii

Młodzież bywa wymagająca, zresztą czemu miałaby nie być. Na rynku czytelniczym jest naprawdę mnóstwo pozycji, od wyboru do koloru. Jest w czym wybierać, a warto wybierać te pozycje, które mają czytelnikowi wiele do zaoferowania. Dzisiaj chcę Wam pokazać książkę, która idealnie sprawdzi się dla młodzieży w okresie letnim, gdzie upały mogą zabunkrować nas w domu lub kiedy na wakacjach zdarzają się dni pełne nudy, bo i tak bywa. Relax czasami może przerodzić się w znudzenie, co jest częstym objawem u dzieci i młodzieży. Nie sądzicie?

,,Klub gorących zbrodni" pod redakcją Sereny Patel i Robina Stevens'a to książka zawierająca aż trzynaście wakacyjnych, kryminalnych opowiadań, które zainteresują swoją różnorodnością. Każda historia gwarantuje nam inne emocje, inną przygodę, a także inną zagadkę lub tajemnicę do rozwiązania. Do tego oprawa graficzna i wnętrze potrafią przyciągnąć wzrok.Książka solidnie angażuje czytelnika. Autorzy tych krótkich opowiadań stworzyli wspaniałe postaci, które zauroczą swoją osobowością. Dzięki nim i wraz z nimi przeniesiemy się w różne miejsca, które oferują zabawę w detektywów. Tak naprawdę nie potrzeba wielkiego wydarzenia, aby móc poczuć ten klimat. Życie daje nam wiele możliwości, a codzienność sprawia, że zagadkę możemy znaleźć za każdym rogiem i to właśnie pokazuje nam ta książka.

Poza tym, kto czytał zimową wersję, będzie mógł na nowo spotkać się z niektórymi bohaterami w tej oto pozycji.Stanowczo polecam, gdyż każde opowiadanie ma w sobie coś wyjątkowego i urzekającego, a także zabawnego. Rozrusza szare komórki, wywoła uśmiech na twarzy, zrelaksuje i sprawi, że wakacje będą niezapomniane. Może dzięki tym historiom sami wpadniemy w atmosferę detektywistyczną i rozwiążemy jakąś zagadkę.

Polecam serdecznie ?

Link do opinii
Inne książki autora
Zwierzęta domowe. Świat wokół nas
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Zwierzęta domowe. Świat wokół nas

Plansze z serii Świat wokół nas mają za zadanie przybliżyć dzieciom środowisko, w którym żyją, w szczególności przyrodę ożywioną i nieożywioną, oraz osiągnięcia...

Colour and learn! Jake. Koloruję i poznaję słowa. Disney English
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Colour and learn! Jake. Koloruję i poznaję słowa. Disney English

Colour and learn to nauka prostych słówek przez kolorowanie przedmiotów, zwierząt i postaci. Kolorowanie obrazków i liter to świetna...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy