Kluczowe decyzje

Bestsellerowa autobiografia byłego prezydenta USA George’a W. Busha. W swojej zaskakująco szczerej relacji Bush opisuje najważniejsze podjęte przez siebie decyzje i analizuje krytyczne momenty, które miały decydujący wpływ zarówno na jego prezydenturę, jak i na życie osobiste.

Kluczowe decyzje pokazują George'a W. Busha w przeddzień wyborów 2000 roku, w jego teksańskiej rezydencji, gdy był jeszcze gubernatorem stanu, na pokładzie prezydenckiego samolotu Air Force One podczas wstrząsających wydarzeń pamiętnego 11 września 2001 r., w jego centrum dowodzenia przed rozpoczęciem ofensywy w Iraku, a także „za kulisami”, w Białym Domu, podczas podejmowania różnych ważkich decyzji. Z książki dowiadujemy się m.in., co spowodowało, że przestał pić, i jak odnalazł swoją drogę do wiary chrześcijańskiej, jak wyglądały jego relacje z żoną, córkami i rodzicami, jak udawało mu się przełamywać lody w kontaktach z przywódcami innych państw i dlaczego najgorsze chwile jego prezydentury to te, gdy oskarżano go o uprzedzenia rasowe podczas walki ze skutkami huraganu „Katrina”. W swojej autobiografii Bush przyznaje się do błędów popełnionych podczas prowadzenia wojny w Iraku, opowiada o swoich obawach, że Irak może stać się drugim Wietnamem, ale pociągającym za sobą o wiele większe koszty, i o tym, jak wielkim jego marzeniem było postawienie Osamy bin Ladena przed sądem.

Kluczowe decyzje zaskoczą zarówno zwolenników, jak i krytyków George’a W. Busha. Zmieniają bowiem ocenę jednego z najbardziej brzemiennych w skutki okresów Ameryki oraz człowieka będącego w centrum tych wydarzeń. Książka, która w USA ukazała się 9 listopada 2010 roku, natychmiast stała się bestsellerem. Na szczycie zestawienia „New York Timesa” pozostawała pięć tygodni, osiągając sprzedaż 2,6 mln egzemplarzy.

Informacje dodatkowe o Kluczowe decyzje:

Wydawnictwo: Akcent
Data wydania: 2011-12-16
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-62180-53-0

Kup książkę Kluczowe decyzje

Kluczowe decyzje - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-05-05, Ocena: 6, Przeczytałam,
nigdy bym nie pomyślała, że G.W. Busch ma taki talent pisarski... obrazy przedswiane są w tak wiarygodny i właśnie obrazowy sposób... a poza tym wspaniale się czyta o rzeczach tak trudnych i niewyobrażalnych dla nas... poniekąd "maluczkich", którym do głowy nawet nie przyjdzie jakie decyzje, jaki system komplikacji z pozoru prostego zadania... fantastyczne ujęcie decyzji o których nie wiemy... lekko się czyta, polecam