Kobra

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2018-09-18
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788376726458
Liczba stron: 232

Ocena: 5 (2 głosów)

Po wypadku rodzina Tomka musi na nowo wskoczyć na tory codzienności. Kiedy wydawało mu się, że chłopiec już przyzwyczaił się do nowej sytuacji, okazuje się, że los niesie dla niego kolejną niespodziankę. Wyjeżdża na mazowiecką wieś do babci, o której do tej pory nie miał pojęcia, i tam, daleko od domu, bez wsparcia najlepszych kolegów, poznaje tajemnicę swojej rodziny i mierzy się z własnym strachem.

Mocne przygody, bezimienne groby, sekrety i zabawne odkrycia, nowi znajomi i jeden (albo nawet dwóch) tajemniczych mścicieli. Oraz łoś.

,,- Mówiłaś o jakimś potworze przy obiedzie - przypomniał sobie.

- No tak, o Kobrze - przytaknęła Lina i przestała wymachiwać nogami. - Tu ostatnio ciągle coś złego się działo, napadali ludzi, albo jeździli jak wariaci, albo kradli...

- Kto?

- Nie wiadomo. Różni - Linka z przejęciem ściszyła głos i zmrużyła swoje zezowate oczy. - A ludzie się bali, policja nic nie pomagała, aż się pojawił taki jeden i robi porządek, albo pomaga jak trzeba. Jak jakiś Superman, serio.

- Superman? - Tomaszek otworzył szeroko oczy.

- Mhm - pokiwała głową poważnie. - Tylko nie wiadomo jak wygląda. Słuchaj, bo każdy mówi co innego - Linka okręciła się na pupie, sadowiąc naprzeciw Tomaszka ze skrzyżowanymi nogami i zaczęła wyliczać. - Że jest ogromny, że nieduży, że to diabeł, że to anioł, że to UFO, albo potwór. Przyjeżdża czymś świecącym, grzmi, puszcza dym i wymachuje batem. I jeszcze o oczach gadają, że ma jak talerze, albo jak żarówki.

Tomaszek zadrżał i odruchowo rozejrzał po szumiących zaroślach wokół młyna. Może się mylił, może tu wcale nie jest tak nudno jak się wydawało."

Nowe przygody bohaterów książki Jowanka i gang spod gilotyny.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Kobra

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Kobra

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2018-11-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Jest wiele powodów, dla których warto sięgnąć po tę książkę :)
Szczegóły znajdziecie na moim blogu. Zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/kobra-katarzyna-wasilkowska/

Link do opinii
Inne książki autora
Mleczak
Katarzyna Wasilkowska0
Okładka ksiązki - Mleczak

Marcyś jest dumny ze swojego mleczaka. Gimnastykuje go, dotyka językiem i za nic w świecie nie pozwoli go sobie wyrwać! Niestety rodzice mają inne zdanie...

Królestwo jakich wiele
Katarzyna Wasilkowska0
Okładka ksiązki - Królestwo jakich wiele

Poznaj miłościwego króla i jego królewską rodzinę: królową babkę i jej mopsa Pusia, jego żonę, która pewnie miała kiedyś jakieś...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy