To już siódma z kolei książka gen. Mariana Zacharskiego na temat historii walk wywiadów. Tym razem autor dzięki dostępowi do unikalnych materiałów archiwalnych opisuje dzieje wywiadu elektronicznego Niemiec w latach 1907-1945. Generał Zacharski otwiera przed swoimi Czytelnikami szczelnie dotąd zamknięte wrota wiodące do poznania prawdziwych losów kodów i szyfrów, które miały gwarantować tajność korespondencji najważniejszych organów państwowych Polski, Japonii, sowieckiej Rosji, USA czy Anglii. Szczególnie cenna jest oryginalna dokumentacja dotycząca działań polskiego wywiadu w okresie II wojny światowej, między innymi wyłowiona z jeziora Schliersee. Niemcy, rozpracowując polskie kody i szyfry, czytali treść tajnych depesz. „KODY WOJNY” wyjątkowe są także ze względu na autora, gdyż o wywiadzie pisze człowiek, który zna się na rzeczy jak mało kto. Generał Marian Zacharski to arcyszpieg z czasów Zimnej Wojny, który przez całe życie kierował się powtarzaną przez ojca, żołnierza AK, dewizą: „Polska jest jedna i jest twoja” i aktualnie realizuje ją, pisząc książki historyczne i biograficzne.

Informacje dodatkowe o Kody wojny. Niemiecki wywiad elektroniczny w latach 1907–1945 a losy polskich, sowieckich, alianckich kodów i szyfrów:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2015-09-16
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Kody wojny. Niemiecki wywiad elektroniczny w latach 1907–1945 a losy polskich, sowieckich, alianckich kodów i szyfrów

Kody wojny. Niemiecki wywiad elektroniczny w latach 1907–1945 a losy polskich, sowieckich, alianckich kodów i szyfrów - opinie o książce

Nazywam się Zacharski. Marian Zacharski: Wbrew regułom
Marian Zacharski0
Okładka ksiązki - Nazywam się Zacharski. Marian Zacharski: Wbrew regułom

To fascynująca autobiografia legendy polskiego wywiadu. Autor ujawnia w niej kulisy pracy służb wywiadowczych, metody i techniki werbunku oraz działania...

Rosyjska ruletka
Marian Zacharski0
Okładka ksiązki - Rosyjska ruletka

Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć: (...) kto przyznał sobie prawo do interpretowania pojęcia bezpieczeństwa państwa, gdzie odbyła się zasadnicza zdrada...