Koreański masaż twarzy i ciała. Domowy lifting bez skalpela

Opanuj techniki koreańskiego masażu twarzy i ciała, zapewniając swojej skórze doskonałą formę.

Proste metody masowania, które pomagają wyszczuplić owal twarzy, pozbyć się bruzd nosowych, lwiej zmarszczki czy też uwydatnić kości policzkowe lub zniwelować drugi podbródek w naturalny, nieinwazyjny sposób! W ciągu całego naszego życia twarz i ciało ulegają nieustannym modyfikacjom: tkanki się przesuwają, zmieniają kształt i położenie. Zmiany te zachodzą w sposób naturalny i chociaż nie możemy ich zatrzymać, jesteśmy w stanie nadać im kierunek.

,,Koreański masaż twarzy i ciała" prezentuje różne formy masażu. Znajdziesz tu 20 masaży pozwalających osiągnąć przeróżne efekty, na przykład masaże kości pomagające uformować twarz i ciało czy masaże tkanek miękkich pomagających uporać się z podwójnym podbródkiem, opuchlizną twarzy lub opadającymi policzkami.

Informacje dodatkowe o Koreański masaż twarzy i ciała. Domowy lifting bez skalpela:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2022-07-27
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: Hand Plastic Surgery

Tagi: Rodzina i zdrowie

Kup książkę Koreański masaż twarzy i ciała. Domowy lifting bez skalpela

Koreański masaż twarzy i ciała. Domowy lifting bez skalpela - opinie o książce

Każdy ma swoje sposoby, by dbać o twarz i utrzymać jędrność skóry. Jednym ze sposobów jest masaż. Jak dobrze wykonać samemu taki domowy zabieg? Wystarczy sięgnąć po koreański poradnik.

Zostałam zaskoczona już w pierwszym zdaniu. Terapia kostno-mięśniowa! Zabrzmiało nieco groźnie. Terapia ta opiera się na znajomości anatomii i fizjologii ludzkiego ciała. Jej skuteczność udowodniono, a zadowolonych klientek w salonach WeBeauty przybywa. Ich opinie znajdują się na końcu książki, lecz wcześniej warto zapoznać się z praktycznym zastosowaniem tej terapii. Pięć różnych przypadków to pięć opisów problemów opatrzonych zdjęciami. Ich autorkami są panie po cyklu zabiegów. Na końcu poradnika znajdują się odpowiedzi na popularne pytania.

Wee Soo Young krok po kroku wprowadza czytelniczkę w krainę masażu twarzy i ciała. Pokrótce przedstawia zasady terapii i jej wpływu na organizm. Autorka omawia anatomię twarzy, podstawowe techniki masowania, czyli jak nie obciążać palców i nadgarstka, lecz używać odpowiedniego natężenia siły we właściwym tempie. Udziela wskazówki. Punktuje złe nawyki. Wymienia rzeczy potrzebne do wykonania masażu w domu. Praktycznie wszystkie je mamy, może poza odpowiednim olejkiem aromaterapeutycznym.

Kolejne rozdziały to już praktyka. Dwa pierwsze dotyczą twarzy i różnych jej problemów, m.in. zmniejszenia kości policzkowych, zlikwidowania podwójnego podbródka, pozbycia się bruzd nosowo-wargowych, usunięcia drobnych zmarszczek wokół oczu. Znalazłam tu coś dla siebie - masaż dla pociągłej twarzy. Następny rozdział skupia się na ciele. Tu znajdziemy informacje na przykład o wyszczupleniu karku, pozbywaniu się tłuszczu z ramion czy o spuchniętych stopach i wrażeniu ciężkich nóg. Zaintrygował mnie cykl masaży ,,Jak wypięknieć pod prysznicem". Mycie można zamienić w świadomą pielęgnację ciała za pomocą właściwego masażu. Autorka najpierw pochyla się nad demakijażem. Następnie skupia się na myciu twarzy, głowy, brzucha, ramion, dolnych partii ciała.

Poradnik jest dobrze przemyślany i zaprojektowany graficznie, wydany w twardej oprawie. Na zdjęciach lub rysunkach za pomocą strzałeczek pokazane są ruchy palców, dłoni. W krótkich i zwięzłych opisach prostym i komunikatywnym językiem omówiono techniki masażu. Podana jest ilość powtórzeń i wymagany czas masażu. Dodatkowe wskazówki o tym, jak sobie pomóc, znajdują się na różowych polach. Ważna jest konsekwencja i regularność wykonywania masaży, gdyż ciało i twarz w ciągu całego naszego życia ciągle ulegają modyfikacjom. Jednym słowem - to chirurgia plastyczna bez skalpela. Co ważne - systematyczny masaż twarzy przynosi same korzyści, m.in. usprawnia krążenie, uśmierza ból, odblokowuje przepływ energii.

,,Koreański masaż twarzy i ciała" to przydatny poradnik, omawiający różne formy masażu. Przejrzysty i konkretny. Przystępnie napisany. Dobrze zilustrowany. Wśród dwudziestu masaży, pozwalających osiągnąć różne efekty, każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Mężczyzna również.