Kraina Lodu. Tom 3

Trzecia część przygód bohaterów disnejowskiego przeboju filmowego „Kraina Lodu”! Akcja rozgrywa się w królestwie Arendelle, czyli tytułowej Krainie Lodu. Pewnego dnia księżniczka Anna zaprasza na zamek Heddę, dziewczynkę z sierocińca, która jest znana z opowiadania niestworzonych historii. Czasami chwali się, że była na Księżycu, innym razem, że poluje na smoki, a przede wszystkim mówi o tajemniczej Zakazanej Krainie... Nikt jej nie wierzy, a niektórzy wręcz jej nie lubią za wymyślone przechwałki. W umówiony dzień wystrojona Hedda wyrusza do królewskiej siedziby, ale do niej nie dociera. Co się stało? Na poszukiwania wyruszają księżniczka, jej starsza siostra i ich przyjaciele. Czy dziewczynce przytrafiło się coś złego? A może porwały ją mroczne siły z... Zakazanej Krainy?

Twórca albumu Joe Caramagna jest autorem scenariuszy, rysunków i oprawy literniczej do wielu amerykańskich komiksów, przede wszystkim do publikacji wydawnictwa Marvel.

Informacje dodatkowe o Kraina Lodu. Tom 3:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-06-10, Ocena: 4, Przeczytałem,

ZAKAZANA KRAINA

Z okazji premiery filmu „Kraina lodu 2”, który po sześciu latach oczekiwania trafił w końcu na kinowe ekrany, wydawnictwo Egmont wypuściło na rynek dwa tomy komiksowej serii o tym samym tytule. Oba okazały się całkiem sympatyczną, mimo iż dość prostą rozrywką dla najmłodszych. Teraz całość wraca z nową częścią i jeśli podobały się Wam poprzednie odsłony cyklu, śmiało możecie po nią sięgnąć, bo prezentuje ten sam poziom.

Poznajcie Heldę, dziewczynkę z sierocińca, która słynie z opowiadania rzeczy, w które nie ma sensu wierzyć. I nikt w nie nie wierzy. Bo jak tu uznać, że Helda mówi prawdę, kiedy opowiada o pobycie na Księżycu, walkach ze smokami czy pewnej Zakazanej Krainie? Właśnie, ale czy w tych opowieściach może jednak kryć się ziarno prawdy?
Pewnego dnia Helda zostaje zaproszona na zamek przez Annę. Problem w tym, że dziewczynka nie dociera na miejsce, znikając gdzieś po drodze. Księżniczka, jej siostra i ich przyjaciele ruszają jej na ratunek, ale co mogło się stać? Czyżby tajemnicza Zakazana Kraina jednak istniała i o dziecko upomniały się mroczne siły ją zamieszkujące? A może stało się coś zupełnie innego? I co to będzie znaczyło dla naszych bohaterów?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/06/kraina-lodu-3-ukryta-moc-joe-caramagna.html