Królestwo zwierząt. Książka do kolorowania

Rysowniczka Millie Marotta dorastała na wsi w Walii wśród ogrodów, łąk i wszelkich stworzeń. Ma pracownię nad brzegiem morza i czerpie natchnienie z cudownej dzikiej przyrody, która ją otacza. Teraz Ty możesz nadać własny charakter jej pięknym ilustracjom i stworzyć swoje królestwo zwierząt. Od chrząszcza, który chciałby mieć kolorowy, mieniący się pancerz do wieloryba czekającego na wspaniały dom w oceanie, cały świat flory i fauny masz na wyciągnięcie ręki. Wystarczą tylko kredki, ołówki i odrobina wyobraźni.

Ta książka to kolekcja zachwycających ryb, ptaków, ssaków, gadów... Chociaż jest to w końcu książka o zwierzętach, znajdziecie na jej stronach rośliny, drzewa i kwiaty, a nieraz ukrytego wśród nich dziwnego owada. Są w niej też słowa, które mają służyć pomocą przy pracy, sugerować, jak i co moglibyście dodać. Jest to przygoda w królestwie zwierząt i jednocześnie album do kolorowania i mazania, który czeka, żebyście dodali mu barw. Moje ilustracje zwykle zaczynają się jako całkiem proste, choć realistyczne portrety stworzeń. Zachowuję ogólny kształt zwierzęcia względnie wiernie, ale następnie zaczynam je uzupełniać mnóstwem skomplikowanych wzorów i szczegółów. Wszystkie rysunki w książce powstały w czerni i bieli. Niektóre mogą takie pozostać, natomiast inne zapewne wypełnicie kolorem. Jeszcze inne zaproszą Was, żebyście się ośmielili i dodali własne wzory i fakturę. To zależy od Was.

Na końcu książki znajdziecie kilka pustych stron, które czekają, żebyście je ożywili. Możecie skopiować swoją ulubioną ilustrację z tego albumu albo - jeśli czujecie się na siłach - zrobić całkowicie własny rysunek. Cokolwiek postanowicie umieścić na tych stronach, one są tam dla Was, żebyście je wypełnili swoim królestwem zwierząt. Ważne jest to, że na początku może to być książka z moimi rysunkami, ale zanim ją skończycie, będzie już wyłącznie Wasza.

fragmet Wprowadzenia

Królestwo zwierząt. Książka do kolorowania - opinie o książce

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2015-07-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moją recenzją pod adresem: http://magicznyswiatksiazki.pl/?p=19626
Świat tropików
Millie Marotta0
Okładka ksiązki - Świat tropików

Świat tropików to następna wspaniała kolorowanka Mille Marotty, autorki chyba najbardziej spektakularnego sukcesu rynkowego ostatniego roku. Jej książka...

Znikające królestwo. Przewodnik po świecie zagrożonych zwierząt
Millie Marotta0
Okładka ksiązki - Znikające królestwo. Przewodnik po świecie zagrożonych zwierząt

Królestwo zwierząt znika na naszych oczach. Samotny trzewikodziób, maleńki szop karłowaty, kotek cętkowany z lasów namorzynowych czy poczciwa żyrafa...