Kroniki lekarza sądowego

Niezwykłe opowieści kryminalne wynikłe z sekcji zwłok przeprowadzonych przez lekarza medycyny sądowej. Pod nożem doświadczonego lekarza „przemawiają” ciała zamordowanych, ofiar wypadków, samobójców, anonimowych trupów z podciętymi gardłami, topielców i wisielców.

Morderstw dokonuje się codziennie. Gazety donoszą o kolejnych zbrodniach, mnożą się seriale telewizyjne o lekarzach sądowych. Historie kryminalne, rzeczywiste lub fikcyjne, wciąż fascynują publiczność. Idąc tropem Michela Sapaneta, odkrywamy miejsca zbrodni i życie prywatne ofiar. Na stole autopsyjnym, zachowując cały należny szacunek, lekarz zadaje im ostatni gwałt, jakim jest sekcja zwłok. Zaglądanie do puszki mózgowej, krojenie martwego ciała, otwieranie serca – oto niezwykła codzienność tego człowieka. Jaką prawdę kryją te anonimowe ciała, często już nierozpoznawalne? Zadaniem lekarza sądowego jest jej odnalezienie. Upozorowane samobójstwo, podejrzany wypadek na polowaniu, niewytłumaczalne dzieciobójstwo... Doktor Sapanet relacjonuje liczne sprawy kryminalne, które badał w ostatnich latach. Ze swoistym humorem „łapiducha” proponuje nam wizytę w fascynującym świecie autopsji – sztuki sprawiania, by zmarli przemówili.

Informacje dodatkowe o Kroniki lekarza sądowego:

Wydawnictwo: Klub Dla Ciebie
Data wydania: 2010-05-01
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-258-0200-4

Kup książkę Kroniki lekarza sądowego

Kroniki lekarza sądowego - opinie o książce

Avatar użytkownika - blackolszi
blackolszi
Przeczytane:2015-01-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Mocne 5. Czemu nie 6? Mimo ciekawego języka i interesujących opisów, zdecydowanie za dużo jak na czytanie książki ciągiem. Gdy przeczytałam kolejną i kolejną opowiastkę, nie pamiętałam już szczegółów kilku, czy kilkunastu wcześniejszych przypadków. Doktor Sapanet przedstawia nam w (na ile to możliwe) humorystyczny sposób kilkadziesiąt historii, które miały miejsce w jego pracy. Ukazuje bardziej realny obraz oględzin miejsc zbrodni i autopsji, niż ma to miejsce we wszelkiej maści kryminałach i thrillerach. Podkreśla rolę rozluźniających żartów czy opowiastek, które pozwalają policjantom i osobom zaangażowanym w pracę przy zabójstwach i wypadkach, oswoić się z rzeczywistością i chociaż w małym stopniu wymazać z głowy obraz poćwiartowanych zwłok albo zwęglonych ciał ofiar karambolu na autostradzie. Bardzo ciekawa pozycja dla osób, które interesują się patologią i wiążą swoją przyszłość z medycyną.