Kryptonim Romeo

Szpieg i dwie kobiety. Która okaże się miłością jego życia, a która śmiertelną pułapką?

Robert Kidd – pół Polak, pół Amerykanin – otrzymuje szokującą wiadomość. Jego żona, która rzekomo zginęła trzy lata wcześniej w wypadku, nagle pojawia się gdzieś na Półwyspie Arabskim.

Polskie służby wywiadowcze uruchamiają tajną operację, ale Kidd zaczyna działać na własną rękę. Niczym we współczesnej wersji mitu o Orfeuszu i Eurydyce rusza na poszukiwania żony. Jeśli uda mu się ją odnaleźć, będzie musiał wyplątać się z uczuciowego trójkąta… Niedawno bowiem Kidd związał się z Kaśką, żywiołową dziewczyną, która doskonale potrafi zadbać o swoje sprawy.

„Kryptonim Romeo” to pełna akcji powieść szpiegowska, a zarazem wciągający thriller o zdradzie i namiętnościach. Sceneria zmienia się jak w kalejdoskopie – Warszawa, Cypr, USA, Egipt, Izrael, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Sycylia. Tropy się mnożą… A przeciwnik cały czas działa i nadal nie wiadomo, gdzie się ukrywa ani skąd uderzy ponownie.

Informacje dodatkowe o Kryptonim Romeo:

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2021-03-31

Kup książkę Kryptonim Romeo

Kryptonim Romeo - opinie o książce

Robert Kidd były oficer wywiadu samotnie wychowujący dwóch synów pewnego dnia dowiaduje się, że jego od trzech lat nieżyjąca żona jednak żyje i mieszka gdzieś na Półwyspie Arabskim.
Robert nie czekając na działania służb, wyrusza na Wschód w poszukiwaniu ukochanej. Jednak w czasie podróży ktoś mu towarzyszy...

Zaczynając czytać "Kryptonim Romeo" nie miałam nawet pojęcia, że jest to kontynuacja "Przecięcia". I mimo nieznajomości pierwszej części książkę czytało mi się bardzo dobrze. To typowa powieść szpiegowska z wątkiem sensacyjno-obyczajowym i nutką romansu. Bardzo mile spędziłam czas z bohaterem zwiedzając z nim kraje arabskie i ani przez chwilę się nie nudziłam. Nie zabrakło ciekawych zwrotów akcji. Polecam Wam bardzo, książka idealnie pasuje na wiosenne wieczory, lekka, łatwa i przyjemna. Zakończenie pozostało otwarte, więc możemy spodziewać się kontynuacji.

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2021-04-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Kryptonim Romeo" to kontynuacja powieści "Przecięcie", która bardzo przypadła mi do gustu. Jak jest w przypadku drugiego tomu?
Uważam, że jest to kolejna świetna książka autora. Dalsze perypetie Kaśki i Kidda wcale nie są spokojniejsze, wręcz przeciwnie, los rzuca ich na Bliski Wschód, gdzie spragniony odnalezienia, jak się okazuje, żyjącej żony, mężczyzna przeprowadzi własne śledztwo. Oczywiście z pomocą temperamentnej Kaśki. Ma przed sobą potężnego przeciwnika, który bardzo dobrze się ukrywa.
Czytałam z wielkim zaciekawieniem, co wydarzy się w życiu dwójki bohaterów, do których pałam sympatią. Ona piękna, szalona. On przystojny, ze stali. Jednak w głębi duszy skrywają emocje, które są do nich zewnętrznie niepodobne. Muszą założyć maski, ale kiedyś i na nich powstaną rysy. Było mi żal Kaśki, która musiała patrzeć na ukochanego mężczyznę goniącego za tropem żony. Na szczęście jej humor wnosił do niektórych sytuacji nutkę rozbawienia.
Nie tylko Bliski Wschód jest jednym z głównych miejsc akcji, ale także Polska, gdzie odbywają się tajne operacje służb. Postać Młodego została rozwinięta, co uznaję za duży plus, ponieważ ten wątek wniósł kolejny ciekawy temat jakim jest zdrada w służbach i został dobrze wplątany w całość powieści. Jednak autor nie poprzestał na tym, co zdążyłam Wam przedstawić. Ekologia. Tak, to kolejne zaskoczenie, które mnie spotkało czytając tę książkę. Więcej nie zdradzę.
Świetna powieść szpiegowska, w której znajdziecie akcję, dramatyzm, emocje, ale i nadzieję. Nie ma czasu na nudę. Jeśli szukacie książki, w której nie brakuje pustynnego piasku, wręcz sam ciśnie się do oczu, nosa, buzi, pod odzież, gorące słońce wyciska siódme poty, zasycha w gardle nie tylko od braku wody, ale również emocji, jak w przytoczonym w książce filmie "Mr. & Mrs. Smith", to orzeźwiająco polecam. "Kryptonim Romeo" zapamiętam na długo, tak jak w przypadku poprzedniej książki. Na szczęście autor nie napisał ostatniego słowa dla Kidda i Kaśki Coś czuję, że następny tom wniesie ponownie wiele zamieszania.

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2021-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

Rozpoczynając lekturę „Kryptonimu Romeo” nie miałam świadomości, że jest to drugi tom cyklu z Robertem Kiddem. Na szczęście nie czułam jakiegokolwiek braku znajomości „Przecięcia”, z czego wnioskuję, że można je czytać niezależnie.

W momencie gdy poznajemy Roberta, jest on oficerem wywiadu w stanie spoczynku, ojcem nastoletnich bliźniaków i wdowcem. Jego żona ginie przed trzema laty w wypadku samochodowym. Robert przeżywa szok, gdy otrzymuje informację, że Julia prawdopodobnie żyje. Jej zdjęcia zrobione w Katarze nie pozostawiają wątpliwości co do tożsamości kobiety oraz jej zaawansowanej ciąży. Czy to możliwe, że w samochodzie, który spłonął znajdowała się inna kobieta?

Zostaje utworzona specjalna jednostka, która ma na celu wyjaśnienie obu spraw. Operacja otrzymuje kryptonim Romeo. Robert jednak nie pozostaje bezczynny i próbuje na własną rękę wyjaśnić zniknięcie własnej żony.

Mimo, że ciągle zadaje sobie pytania jak dobrze znał osobę, z którą dzielił życie, czy byłaby zdolna zdradzić kraj i tak bezdusznie porzucić swoją rodzinę, nie poprzestaje w wysiłkach, by ją odnaleźć. W jego perypetiach na Bliskim Wschodzie, w których nie raz otrze się o śmierć, towarzyszy mu bliska mu kobieta. Trochę szalona i będąca na bakier z prawem Katarzyna Sobańska. Te dwie postacie, ich relacja i nietuzinkowe dialogi nadają barw całej opowieści.

Równolegle śledzimy poczynania połączonych sił wywiadu i policji pracujących nad wyjaśnieniem sprawy. Efektów jednak ciągle brak. Czy ktoś torpeduje ich działania? Czy mają wewnątrz odwróconego agenta? A jeśli tak, to kto nim jest?

Połączenie wątków szpiegowskich i kryminalnych z brawurową akcją w niezbyt przyjaznych i upalnych krajach Bliskiego Wschodu sprawia, że kolejne rozdziały czytają się same. Sam Robert Kidd przywodzi na myśl rodzimego Jamesa Bonda, który z każdej opresji wyjdzie obronną ręką do tego pod rękę z zakochaną w nim, piękną kobietą. Świetna rozrywka!

Pewnego dnia Robert Kidd otrzymuje szokującą wiadomość, że jego żona, którą, notabene, uważał od 3 lat za zmarłą, żyje i pojawiła się na Półwyspie Arabskim.
Polskie służby uruchamiają więc tajną akcję, ale Kidd nie ma zamiaru czekać.
Postanawia sam odnaleźć żonę, a pomagać mu będzie Kaśka, z którą łączyła go dosyć zażyła relacja
Czy naszemu agentowi uda się odnaleźć żonę?

Nie wiedziałam, że ,,Kryptonim.." to kontynuacja książki ,,Przecięcie", ale wcale mi to nie przeszkodziło w całościowym odbiorze tej historii.
A była to bardzo dobrze skrojona powieść szpiegowska z wątkami sensacyjnymi.
Pełna dynamiki, podróży i zwrotów akcji, których nie powstydziłby się sam James Bond.

Bardzo dobrze zasysowane postaci, zwłaszcza Kaśki, której powiedzonka od razu przypadły mi do gustu i dziewczyna momentalnie skradła moje serce.
Robert zaś, niczym rasowy agent przemierza świat w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące go pytania i nie waha się stanąć oko w oko z niebezpieczeństwem.

Zakończenie otwarte, co zdaje się sugerować kolejną część.
Jeśli tak, to z pewnością będę chciała ją przeczytać.

A Was, jeśli lubicie piaski pustyni i dobrą przygodę, zapraszam do czytania.

Spisek scenarzystów
Wojciech Nerkowski0
Okładka ksiązki - Spisek scenarzystów

Zaskakująca i nieoczywista rozrywka, prawdziwa Superprodukcja!Kryminalna komedia na najwyższym poziomie! Producentka serialu kryminalnego, zwana przez...

Przecięcie
Wojciech Nerkowski0
Okładka ksiązki - Przecięcie

Kaśka to dziewczyna na życiowym zakręcie. Mąż idealny okazał się draniem, została bez grosza przy duszy. Jedyne co ma, to plan, jak zacząć od nowa. Chce...