Ksiądz Rafał

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2010
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-240-1327-2
Liczba stron: 364
Dodał/a książkę: Madaleno

Ocena: 5.33 (6 głosów)

Gródek to wieś pachnąca rozgrzanymi przez słońce ziołami. Miejsce małych radości i niewielkich smutków, spokojne i harmonijne, gdzie czas odmierzają msze w kościele i wieczorne dysputy w barze. Ludzie żyją z dnia na dzień, a ksiądz może więcej niż wójt. Ten trwający od lat porządek burzy śmierć starego proboszcza. Do Gródka musi przyjść ktoś nowy! Gdy na plebanii pojawia się ksiądz Rafał, cała wieś huczy od plotek. Młody i przystojny proboszcz to w Gródku prawdziwa sensacja! Zdania parafian są podzielone, a na biurku biskupa ląduje coraz więcej donosów. Jednak mieszkańcy z zaskoczeniem zauważają, że od przybycia księdza Rafała coś się zmienia. Godzą się wrogowie, ludzie uznawani za przegranych odzyskują sens życia. Gdy dodać do tego nabożeństwo w intencji Elvisa Presleya - wniosek jest jasny. Nastają nowe czasy, które nie każdemu mogą się podobać.

Kup książkę Ksiądz Rafał

Opinie o książce - Ksiądz Rafał

Avatar użytkownika - barbara211
barbara211
Przeczytane:2015-08-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Z ogromna przyjemnością sięgnęłam po tę książkę, której lektura przywróciła wiarę w istnienie ludzi, których sensem życia jest miłość drugiego człowieka, uczciwość i dobro
Link do opinii
Avatar użytkownika - MoniaP
MoniaP
Przeczytane:2010-06-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Super świetna książka. Czytałam bez odrywania się. W bardzo prosty i humorystyczny sposób opisuje życie księdza - niby fikcyjne ale bardzo realistyczne. Myślę że taki ksiądz Rafał gdzieś mieszka... Przeczytała ją cała moja rodzina.
Link do opinii
Avatar użytkownika - owuwu
owuwu
Przeczytane:2013-04-20, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Książka typowo przygodowa. Opowiada ona o nowym proboszczu, który przybył do małego miasteczka- Gródek. W tej powieści ksiądz w pełni realizuje swoje powołanie, które nakazuje mu być razem z ludźmi, pomagać im i żyć dla nich. Rozwijające się akcje wciągają, tak że książkę tę czyta się jednym tchem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - myszaj
myszaj
Przeczytane:2013-07-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki,
Bardzo dobrze napisana książka o księdzu inaczej. Z odcieniami szarości, problemami księży, ludzi, dylematami i ... paplaniu tego "co ślina przyniesie". Pozycja niejednoznaczna, ciekawa, z bohaterami do których nie sposób się nie uśmiechnąć. Mnie rozbroił specyficzny kot :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - serenada
serenada
Ocena: 6, Czytam,
Jestem właśnie w trakcie czytania.Podoba mi się ta książka o księdzu Rafale.Jest taka świeża i dobra.Super
Link do opinii
Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2015-12-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki-2015,
Avatar użytkownika - Inka
Inka
Przeczytane:2014-10-22, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2014-09-04, Przeczytałam, Z biblioteki,
Może byc bardzo ciekawa i mądrą pozycją
Inne książki autora
Ksiądz Rafał. Niespokojne czasy
Maciej Grabski0
Okładka ksiązki - Ksiądz Rafał. Niespokojne czasy

Ksiądz Rafał stawia czoło nowym wyzwaniom. Kontynuacja przygód księdza Rafała Nowiny, nieszablonowego proboszcza z Gródka. Zostaje wplątany...

Reklamy