Kto jest bez grzechu

Wydawnictwo: Słowne Mroczne
Data wydania: 2021-09-15
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788380539945
Liczba stron: 360

Tom 3 cyklu Wiera Jezierska

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru Agnieszka Jeż opowiada wciągającą, duszną i nieoczywistą historię zwykłych ludzi i niezwykłych zbrodni. Znana czytelnikom ze znakomicie przyjętych Szańca i Odpłaty sierżant Wiera Jezierska, cholernie ambitna idealistka z misją, nie zawaha się odsłonić rodzinnych tajemnic. Ktoś w końcu musi to robić.

Letni, senny spokój Giżycka zostaje zburzony przez zniknięcie młodej dziewczyny, a zaraz potem - niespodziewaną śmierć. Zaginiona Ewelina to tegoroczna maturzystka, wzorowa uczennica i córka doskonała. Denatem jest Nęcki, jej ojczym - z zawodu tirowiec, barwna postać uwikłana w działalność na granicy prawa. Sierżant Wiera Jezierska jest przekonana, że te dwie sprawy ściśle się ze sobą łączą. Policjantka zrobi wiele, by to udowodnić. Po swojej stronie ma nietypowych sprzymierzeńców i intuicję. Przeciw sobie - nie tylko tego, kto zabił, ale i całą miejscową obyczajowość. W Giżycku brudy pierze się we własnym domu, a o wstydliwych odstępstwach od normy należy milczeć. Przecież dobrze jest tak, jak jest. Nawet jeżeli sprawy kończą się brutalną śmiercią na żwirowisku.

Dwie tragedie w jednej rodzinie? Los musiałby być wyjątkowo złośliwy. Albo miarka wreszcie się przebrała. Mimo oporu świadków, urwanych tropów i osobistych problemów Wiera dowie się, jak było naprawdę. Choćby miała złamać zasady.

W końcu prawda wyjdzie na jaw. I nie będzie to piękny widok.

Pulsująca stłumionymi emocjami proza Agnieszki Jeż sprawia, że tej książki nie da się odłożyć.

Tagi: bóg

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Kto jest bez grzechu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Kto jest bez grzechu

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2021-09-26,

Lubicie książki Agnieszki Jeż? Ja zostałam fanką autorki po lekturze książki „Szaniec” i „Odpłata”. Chociaż książki obyczajowe też zaliczam do bardzo udanych😊

Wiera Jezierska powraca, by po raz kolejny rozwiązać trudną zagadkę.

Akcja „Kto jest bez grzechu” kręci się wokół zaginięcia młodej dziewczyny. Matka jest zrozpaczona. Córka nigdy nie sprawiała problemów, dobrze się uczyła i była bardzo religijna. Praktycznie w tym samym czasie, w lesie, znaleziono ciało jej pasierba. Sierżant Jezierska próbuje dojść do prawdy i musi ustalić, czy te dwie sprawy jakoś się ze sobą łączą, pani sierżant ma pewne teorie na ten temat. Mogą one zbyć związane z jej mrocznymi wspomnieniami.

W książce znajdziemy same konkrety, bez zbędnych opisów.

Fabuła wciąga od samego początku. Książkę przeczytałam jednym tchem. I uważam, że to świetna pozycja.

Link do opinii
Avatar użytkownika - aniabex
aniabex
Przeczytane:2021-09-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

Miło było przyglądać się kolejnemu już śledztwu sierżant Wery Jezierskiej z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Pani Sierżant oczywiście w formie.
Tym razem przedmiotem, a raczej podmiotem śledztwa jest zaginiona młoda dziewczyna. Osiemnastoletnia Ewelina, niby wciąż dziecko, ale formalnie pełnoletnia osoba - pewnego dnia znika bez śladu. Porządna, obowiązkowa uczennica – maturzystka z planami na przyszłość. Do tego religijna i ułożona młoda kobieta.
Zaginięcie zgłasza jej matka, która choć z wyglądu przypominała kogoś, kto sam by chciał dać nogę, z biegiem czasu pokazuje swoją paniczną determinację i zaangażowanie w odnalezienie jedynego dziecka.
Niedługo po zaginięciu Eweliny, bezdomny znajduje w lesie zwłoki mężczyzny. Jak się okazuje konkubenta matki dziewczyny. A jego morderstwo można by nazwać… etapowym...
Gdy w tym samym czasie ginie dwoje z trojga ludzi zamieszkujących pod jednym dachem i powiązanych ze sobą – to nie jest przypadek.
Przed Werą nie lada zadanie, bo jakby nie łączyć nici poszlak w jedną całość – wychodził krzywy splot.
Czy intuicja i doświadczenie Wery Jezierskiej i tym razem nie zawiedzie?
Kobieta będzie musiała ważyć zyski i straty, planować chronologię, kalkulować. Być nieustępliwa, twarda i opanowana.
By poznać prawdę zmuszona będzie odwiedzić Motel Pod Grzybkiem we wsi Pieczarki, poznać ranking zakładów fryzjerskich w Giżycku, dowiedzieć się co tam słychach na miejscowym targu, gdzie najlepiej pojechać na ryby, co kierowca ciężarówki wozi w schowku, jakie jest najbardziej kameralne miejsce na morderstwo i czy w karty naprawdę można wygrać niezła kasę.
A na dodatek osobiste demony przeszłości nie dadzą jej o sobie zapomnieć.
Miałam przyjemność przeczytać „Szaniec” i „Odpłatę” - kryminały z silnym wątkiem obyczajowym i muszę przyznać, że seria z Werą Jezierską to świetna rozrywka. Za każdym razem bawiłam się przednio i mam nadzieję, że to nie koniec wyzwań pani Sierżant.
Polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - annakubera
annakubera
Przeczytane:2021-09-25, Ocena: 4, Przeczytałam,

Brak poczucia bezpieczeństwa we własnej rodzinie i własnym domu może prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji, które zupełnie zmienią nasze życie. Męczące nas natomiast od środka wyrzuty sumienia, nie pozwalają zapomnieć i zacząć od nowa, mimo że bardzo byśmy tego pragnęli. Jednak czy wyznanie prawdy poprawi naszą sytuację, czy może jednak tylko dołoży nam zmartwień?

Sierżant Wiera Jezierska otrzymuje kolejną nieoczywistą sprawę. Zaginęła osiemnastoletnia, bardzo wierząca dziewczyna Ewelina Krzysztofik. Absolutnie nikt nie przyjmuje do wiadomości, że Ewelina mogła uciec z domu, gdyż uchodziła za dobrą dziewczynę z dobrego domu z kochającą matką. Jej matka bardzo uważa w kontaktach z policją, aby nie zdradzić za wiele. Jednak, kiedy odnalezione zostają zwłoki Roberta Nęckiego – konkubenta matki zaginionej pani sierżant próbuje znaleźć jakiekolwiek punkty zaczepienia i połączyć te sprawy oraz odkryć tajemnice, jakie skrywa matka Eweliny. Przed Wierą trudne zadanie. Czy uda jej się rozwiązać tę sprawę, czy tajemnicze zaginięcie i śmierć pozostaną bez wyjaśnienia? 

Było to moje kolejne spotkanie z powieścią kryminalną autorki i muszę przyznać, że jej książki czyta mi się coraz lepiej. Tym razem autorka zainteresowała mnie fabułą i dałam się zaangażować w śledztwo. Absolutnie nic mi do siebie nie pasowało i tak jak główna bohaterka kluczyłam pomiędzy różnymi pomysłami i możliwościami. 

Bardzo polubiłam również samą panią sierżant, gdzie w pierwszej książce bardzo mnie irytowała i działała na nerwy. Zdecydowanie na plus są małe niuanse, które poza śledztwem i sprawami, którymi się zajmuje, ukazują również jej życie prywatne i przeplatają się w kolejnych częściach.

Niestety końcówka tej pozycji mocno mnie rozczarowała. Zabrakło mi powolnego wyjaśnienia sprawy i zapalonej nad głową żaróweczki z okrzykiem: „Tak. Już wiem, co się wydarzyło”. Tutaj otrzymaliśmy wszystko na tacy i cała sprawa została wyjaśniona praktycznie na kilkunastu ostatnich stronach. Nie było takiego płynnego przejścia, tylko zakończenie nastąpiło nagle, w momencie, w którym się go nie spodziewałam. 

Niemniej, jeśli ktoś zapoznał się z wcześniejszymi losami i sprawami sierżant Wiery Jezierskiej, to polecam również „Kto jest bez grzechu”. Znajdziecie tam i wyjaśnienie tytułu i kolejną zagadkową sprawę na przyzwoitym poziomie.

Link do opinii
Avatar użytkownika - ewelinafacheris
ewelinafacheris
Przeczytane:2021-10-04, Ocena: 5, Przeczytałam,

Sierżant Wiera Jezierska pracuje w Giżyckiej policji. Zgłasza się do niej kobieta, której córka zaginęła. Ewelina Krzysztofik dopiero co zdała maturę. Jest pilną uczennicą, spokojną i cichą dziewczyną. Ucieczka z domu jakoś do niej nie pasuje.

Matka dziewczyny wydaje się za spokojna i Wiera domyśla się, że coś przed nią ukrywa. Kiedy zostają znalezione zwłoki partnera kobiety, sierżant jest pewna, że to nie może być przypadek.

Co łączy śmierć Roberta Nęckiego i zaginięcie Eweliny Krzysztofik? Wiera ma szczęście do trudnych i skomplikowanych śledztw. Czy z tym również sobie poradzi?

"Kto jest bez grzechu" to już trzecią część cyklu z Wierą Jezierską. Bardzo polubiłam panią sierżant. Jest twarda, ma za sobą trudną przeszłość, o której w tej części dowiaduje się trochę więcej. Ale jest też bardzo ludzka. Czasami wątpi w siebie i swoje umiejętności. Jednak mimo wszystkich przeciwności idzie naprzód i nie poddaje się.

Intryga kryminalna w tej części jest bardzo ciekawa. Dobrze skonstruowana. Ciężko było mi domyśleć się co się wydarzyło w tej rodzinie, co stało się z nastolatką. Zaskoczyło mnie wyjaśnienie i rozwiązanie tej sprawy. Co jest oczywiście wielkim plusem.

Trochę mi tylko szkoda, że tak mało było pani prokurator, która również jest bardzo mocną i wyrazistą postacią.

Polubiłam styl autorki i klimat jej historii. Czekam na dalsze losy Wiery, jej siostry i znajomych.

Link do opinii
Inne książki autora
Dziewczyna z Woli
Agnieszka Jeż0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z Woli

JAK ŻYĆ W ŚWIECIE, W KTÓRYM PRZESTAJĄ OBOWIĄZYWAĆ DOTYCHCZASOWE PRAWA? W wakacje trzydziestego dziewiątego roku na słonecznej, nadświdrzańskiej plaży...

Miłość warta wszystkiego
Agnieszka Jeż0
Okładka ksiązki - Miłość warta wszystkiego

Upalne lato 1939 roku. Na horyzoncie wojna - nieprzewidywalna, mroczna. Ale teraz jeszcze słońce i jego spojrzenie: błękitne, gorące, jedyne. Sara Flinkierówna...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy