Kulisy kryzysu

KRYZYS - to słowo, które nie schodzi z ust polityków, dziennikarzy czy przeciętnego Polaka od kilku lat. Stało się już tak „popularne”, że wiele osób przestaje traktować na serio kolejne doniesienia o spadku PKB, rosnącej inflacji, zwiększającym się zadłużeniu publicznym. Ale kryzys dopiero nabiera siły, jego skutki odczujemy w najbliższej przyszłości.

Autor – Artur Dmochowski – w rozmowach z 10 uznanymi i niezależnymi ekspertami z zakresu ekonomii, stara się ustalić, co jest przyczyną postępującej recesji, poznać opinie rozmówców na temat współczesnej polityki gospodarczej Polski i UE, a przede wszystkim znaleźć rozwiązania, które pomogą złagodzić, a niekiedy uchronić się przed skutkami kryzysu zarówno w skali globalnej, jak w przypadku indywidualnego obywatela.

Wywiadów udzielili:
Marian Szołucha, Paweł Szałamacha, Cezary Mech, Tomasz Teluk, Janusz Szewczak, Krzysztof Rybińki, Przemysław Wipler, Andrzej Sadowski, Jerzy Żyrzyński. Ryszard Bugaj.

Książka przynosi m.in. odpowiedzi na pytania:
- dlaczego prywatyzacja niekoniecznie jest receptą na oddłużenie państwa?
- czym jest i czy w Polsce mamy do czynienia z bankokracją?
- jak innowacyjna jest nasza gospodarka?
- czy eurostrefa przetrwa, a może powstanie nord-euro?
- jak podatek bankowy, reformy systemu ochrony zdrowia i polska przedsiębiorczość mogą pomóc w walce z kryzysem?
- dlaczego polityka społeczna jest tak istotna w rozwoju gospodarczym?

Książka dla wszystkich, którzy poszukują niezależnych opinii, interesują się współczesną polityką gospodarczą i jej przyszłością oraz poszukają faktów, a nie kolejnych sensacji.

Informacje dodatkowe o Kulisy kryzysu:

Wydawnictwo: Słowa i Myśli
Data wydania: 2013-02-06
Kategoria: Publicystyka
ISBN: b.d.

Kup książkę Kulisy kryzysu

Kulisy kryzysu - opinie o książce

List z Polski
Artur Dmochowski0
Okładka ksiązki - List z Polski

"Myślę, że jesteśmy w bardzo niebezpiecznej sytuacji międzynarodowej. A ona jest tym bardziej niebezpieczna, że nie zdajemy sobie  z tego sprawy....

Między Unią a Rosją
Artur Dmochowski0
Okładka ksiązki - Między Unią a Rosją

Kolejna książka z serii Rozmowy o Polsce, tym razem poświęcona polskiej polityce zagranicznej. Autor wraz ze swoimi rozmówcami stara się naświetlić obraz...