Kuszenie

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2011-10-19
ISBN: 978-83-7515-186-2

Najlepsza książka na jesień 2011 - kategoria: romans paranormalny - wybór Internautów

Toby O’Dare wyrusza z kolejną misją zleconą przez anioła. Tym razem przenosi się do fascynującego świata Rzymu epoki renesansu. Musi także zmierzyć się z trawiącymi go wątpliwościami i palącym pożądaniem.

Kuszenie to przejmująca opowieść o trudnych wyborach, zgubnej namiętności i walce z demonami.

Sequel Pokuty jest zachwycający – fani Rice nie będą zawiedzeni.

Bookreporter.com

Strzał w dziesiątkę.

"Kirkus Reviews”

Prawdziwy mistyczny zachwyt.

„The Washington Post”

Kuszenie to świetna rozrywka, na dodatek z rewelacyjnym dramatycznym zakończeniem.

„The Boston Globe”

Anne Rice to autorka bestsellerowych powieści, między innymi Wywiadu z wampirem. Kiedy nawróciła się na wiarę katolicką, porzuciła wampiry na rzecz aniołów. Kuszenie jest drugą książką z serii „Czas Aniołów”, będącej owocem tej duchowej przemiany.

Kup książkę Kuszenie

Opinie o książce - Kuszenie

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2016-01-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Kuszenie A. Rice jest kontynuacją Pokuty. Podobnie jak w Kronikach Wampirów kolejny tom sprawia, że chce się jeszcze więcej. Po prostu urzeka swoim klimatem. Toby O'Dare po wypełnieniu misji powierzonej mu przez anioła odczuwa wielką duchową przemianę. Miłość do Boga przepełnia cała jego duszę. W swej wizji słyszy anielski śpiew. Od tej pory wie, że Malachiasz a także jego anioł stróż będą zawsze mu towarzyszyć. Plusy i minusy dostrzega kiedy po wielu latach spotyka swoją dawną miłość. Dowiaduje się, że owocem tej miłości jest syn. Wracają wyrzuty sumienia z wcześniejszego życia, niepokój, czy można wybaczyć te wszystkie okrutne czyny? Jak teraz zapanować nad rosnącą namiętnością. Te wszystkie problemy nasz bohater musi jednak zostawić ponieważ czego go kolejna misja. Znów pojawia się wątek prześladowania żydów. Ciężka choroba i duch nawiedzający posiadłość stają się zagadką do rozstrzygnięcia. Odczuwam, że autorka wyraża w tej książce całe swoje nawrócenie. Walka z demonem, wątpliwościami w wierze, chyba każdy chrześcijanin musiał w swoim życiu przez taką przejść. Książka pokazuje nam jak ważne są rozmowy z Bogiem i jak wielka może być siła modlitwy. To wszystko przeplata się w pięknych i wzruszających historiach. Choć sama nie jestem tak bardzo wierząca czytałam z zachwytem. A Rice jest dla mnie prawdziwa artystką. Zakończenie, które intryguje i prosi o dalszą część.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-03-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, Anne Rice, Mam,
W tomie drugim Toby przenosi się do renesansowego Rzymu, by zapobiec otruciu człowieka oraz by uwolnić dom od nawiedzającego go ducha. Tam też jest kuszony przez szatana. Spotyka się też ze swoją dziewczyną z czasów liceum, z tym, że ona nie przyjeżdża sama. Tym razem większość akcji dzieje się w przeszłości. A wszystko kończy się tak, jakby miała być część druga. Czy Anne Rice postanowi dopisać kontynuację? Na to liczę, bo chociaż książka wydała mi się nieco słabsza niż poprzedniczka, jednak zakończenie wielce mnie zaintrygowało.
Avatar użytkownika - megami91
megami91
Przeczytane:2017-05-28, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2017,

Pomimo, iż pierwszy tom mnie nie zachwycił, postanowiłam sięgnąć po drugą część. Muszę przyznać, że w dalszym ciągu nawrócona Rice mnie nie przekonuje. Tym razem anioł Malachiasz przenosi Tobyego do renesansowego Rzymu. Znów musi uratować pewnego Żyda, tym razem też stoczyć walkę z demonami, które kusić będą go usilnie.

Mam wrażenie, że powieść jest jedynie pretekstem, by przemycić teologiczne czy może metafizyczne wątki, bo kto wie, może pisarka zdoła kogoś w ten sposób nawrócić? :P

Avatar użytkownika - monweg

Kup książkę Kuszenie

Godzina czarownic 3
Anne Rice0
Okładka ksiązki - Godzina czarownic 3

Dzieje ostatnich pokoleń czarownic z rodu Mayfair przybierają tragiczny obrót. Antha traci męża, zapada na chorobę psychiczną i krótko po urodzeniu dziecka...

Lasher 2
Anne Rice0
Okładka ksiązki - Lasher 2

Mayfairowie żyją w strachu o kobiety swego rodu. Wiele z nich umiera niespodziewanie w wyniku silnych krwotoków. Rodzina zwiera szyki wobec takiego...

Kudłata
Hwang Sun-mi