Kwiaty od Artiego

lspa, Eleanor, Heather, Ellen, Cassandra, Allison, Liz... Imiona kobiet z notesu mojego męża. Właściwie to imiona jego kochanek. Odeszłam, gdy odkryłam, że mnie zdradza. Wróciłam, kiedy dowiedziałam się, że umiera. Wściekła (i po czterech drinkach) zadzwoniłam do każdej z nich i powiedziałam: aArtie umiera. Kiedy życzy sobie pani pełnić wartę przy łożu śmierciaa. Ku mojemu zdziwieniu przyjechały... Słodko-gorzka opowieść o prawdziwej kobiecej przyjaźni, przebaczeniu i miłości wbrew rozsądkowi.

Informacje dodatkowe o Kwiaty od Artiego:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: b.d

Kup książkę Kwiaty od Artiego

Miłość to nie demokracja. Nie można jej ustanowić dekretem ani narzucić większością głosów.

Kwiaty od Artiego - opinie o książce

Avatar użytkownika - Laurela
Laurela
Przeczytane:2018-07-22, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2018,

"Prawda dobija, ale ból przemija"

Książka "Kwiaty od Artiego" napisana jest w radosnym, swobodnym tonie. Jednakże nie brakuje w niej nuty goryczy, a nawet smutku - końcu wątkiem przewodnim jest tu zbliżająca się śmierć sprawcy zamieszania w życiu Lucy - jej męża. Pomimo tego powieść ma pozytywne przesłanie. Jakie? Przesłanie na temat przyjaźni - kobiecej przyjaźni. Między Lucy a dwiema kochankami jej męża rodzi się niezwykła więź. Stają się dla siebie bliskie, każda z nich otrzymuje coś dobrego z poznania siebie nawzajem.

Czyta się ją błyskawicznie i przyjemnie. Nie brak w treści przekazu poczucia humoru, które to tak naprawdę decyduje o wyjątkowości tej powieści. Znakomity styl sprawia, że niejednoktotnie pojawia się uśmiech na twarzy. To, co smutne spychane jest w głąb naszej podświadomości. Czuć pozytywny oddźwięk, którego nie sposób nie doświadczyć podczas czytania. Interesujący jest też wątek syna Artiego, z którym wiąże się pewna tajemnica. Jaka? Przekonajcie się sami. Ten intrygujący mężczyzna z dnia na dzień staje się coraz bliższy przyszłej wdowie. Jaki finał będą miały wycieczki Lucy i Johna po śladach męża i nieznanego dotąd ojca?

Chociaż książka była już wydana 8 lat temu to dopiero niedawno wpadła w moje ręce. Z czego bardzo się cieszę i chętnie przeczytam inne powieści autorki. Jeśli chcecie spędzić miło czas z bohaterami "Kwiatów od Artiego" i poczuć dobrą energię, a przy okazji przekonać się o sile przebaczenia i przyjaźni, koniecznie obudźcie ją z zakamarków domowych lub bibliotecznych półek, bo naprawdę warto.

Polecam!

Co należy zrobić, gdy kobieta dowiaduje się, że mąż, który przed ołtarzem obiecywał jej miłość, uczciwość i wierność małżeńską, zdradza? Czy powinna spakować się i odejść, a może trwać przy mężu i udawać niewiedzę? A , co jeśli żona odchodzi, ale dowiedziawszy się, że mąż umiera , to czy rzuca wszystko, wybacza mu i towarzyszy mu w ostatnich chwilach życia? Nie wiem , co bym zrobiła, gdyby spotkał mnie taki dyshonor. Nie wie tego także Lucy, bohaterka powieści "Kwiaty od Artiego". Lucy jest zdradzaną żoną. Artie jej mąż, starszy od niej o osiemnaście lat w swoim życiu romansował z wieloma kobietami. Ślub ze śliczną, inteligentną Lucy nie zmienił jego  przyzwyczajeń. Gdy Lucy odkrywa, że Artie zdradzał ją w trakcie ich małżeństwa odchodzi i wciąga się w wir pracy. Jednakże kobieta dowiaduje się, że małżonek umiera na serce. Pod naciskiem matki wraca do domu i zmaga się z bolesnym uczuciem samotności, zdrady i niepewności. Bohaterka pod wpływem alkoholu zaczyna wydzwaniać do kobiet, które współżyły z jej mężem i zaprasza je oto tymi słowami " Artie umiera. Kiedy życzy sobie pani pełnić wartę przy łożu śmierci?”. Ku jej zdziwieniu następnego dnia zjawia się jedna z wielu kochanek, która twierdzi, że Artie uratował jej życie. A to jeszcze nie koniec...
Jak zachowa się Lucy? Czy dzięki opowieściom kochanek dostrzeże coś więcej w mężu niż tylko zdrajce? Czy znajdzie nić porozumienie z kochankami męża? A może kobiety będą darły ze sobą przysłowiowe koty? A, czy John nieślubny syn Artiego będzie chciał go zobaczyć przed śmiercią? Czy będzie w stanie wybaczyć ojcu lata nieobecności?
Jest to powieść typowo kobieca. Za tym stwierdzeniem przemawia przede wszystkim pomysł na fabułę. Zdrada, ból, rozczarowanie, a w tym kłębku uczuć mamy Lucy. Kobietę , która w miłości pokładała wszelkie nadzieje, by nagle dostać obuchem w "łeb" . Bohaterka na łamach powieści dzieli się z czytelnikiem swoimi uczuciowymi zawirowaniami. Uczucia, które ją trapią są wszelkiego rodzaju. Lawiruje między złością, miłością, gniewem, a współczuciem dla męża.
Sam Artie nie pełni w lekturze jakieś znaczącej roli. To Lucy i jej rywalki wiodą prym. To one ukierunkowują przebieg fabuły. To za ich pośrednictwem poznajemy charakter mężczyzny.
Przyznam, że z początku nudziła mnie ta lektura i dlatego dostała czwórkę. Wahałam się pomiędzy czwórką i trójką. Jednakże postanowiłam dać jeden punkcik więcej z racji pomysłu na fabułę, bohaterkę, która wbrew pierwszemu wrażeniu nie jest taka jednoznaczna i styl, który jest czasami, aż za prosty, ale mimo to czyta się szybko i sprawnie.
Podobało mnie się również to ,że jest to lektura bardzo życiowa i odzwierciadlające wiele aspektów z życia przeciętnego człowieka. Książka o przebaczeniu, miłości, zdradzie, kłamstwie , ale i o więzach między kobietami, które na pozór łączy tylko jeden mężczyzna. Ale czy na pewno?
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2013-12-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Czy warto wybaczyć mężczyźnie zdradę? Jak czuje się kobieta, która dowiaduje się, ze nie jest tą jedyną, że jej mąż nie potrafi oprzeć się żadnej? W takiej sytuacji poznajemy naszą bohaterkę, która ucieka do swojego męża i całkowicie oddaje się pracy, ale pewnego dnia otrzymuje wiadomość, że jej niewierny, ciężko zachorował i zostało mu parę miesięcy życia. Lucy wraca do męża aby zmierzyć się z własnymi uczuciami, aby je poukładać, być może wybaczyć, zrozumieć... Na miejscu po wypiciu kilku drinków na życzenie własnego męża postanawia zadzwonić do wszystkich jego kochanek, co im mówi? ,,Artie umiera. Kiedy życzy sobie pani pełnić wartę przy łożu śmierci?" Lucy myśli, że jej telefony pod wpływem alkoholu nie zrobią wrażenia.. myli się jednak, przyjeżdżają wszystkie. "Kwiaty od Artiego" to opowieść o miłości, przyjaźni i przebaczeniu.
Avatar użytkownika - planka1981
Przeczytane:2010-11-21, Ocena: 3, Przeczytałam,
My i cała reszta
Bridget Asher0
Okładka ksiązki - My i cała reszta

Esme, Liv i Ru wychowały się bez ojca. Ich ekscentryczna matka twierdziła, że był agentem służb specjalnych i przez lata nie mógł się ujawnić. Dzieciństwo...

Prowansalski balsam na złamane serca
Bridget Asher0
Okładka ksiązki - Prowansalski balsam na złamane serca

Wzruszająca opowieść o poznawaniu na nowo smaku życia i miłości. Historia nietuzinkowych kobiet, które musiały dokonać trudnego wyboru, aby odnaleźć upragnione...

Forget Me Not
Julie Soto