Lena


Tom 2 cyklu Detektyw
Ocena: 6 (3 głosów)

Lena Dąbrowska wspólnie z braćmi prowadzi renomowane biuro detektywistyczne. Po odejściu Kai nie potrafi wybaczyć Hugonowi tego, co jej zrobił. W życiu i w pracy wspiera ją Jan Podolski – intrygujący, doświadczony detektyw. Łączy ich coś więcej, czego nie chcą przed sobą przyznać.

Rozwijająca się między nimi więź zostaje poddana próbie, gdy ktoś zaczyna pozostawiać niepokojące znaki, które wydają się prowadzić do ich przeszłości. Lena i Jan muszą połączyć siły ze swoimi bliskimi, by odkryć, kto stoi za atakami i dlaczego chce zniszczyć to, co dla nich najważniejsze.

Czy Lena i Jan zdołają się dowiedzieć, kto czyha na ich życie? Czy uczucie okaże się wystarczająco silne, aby mogli przeciwstawić się niebezpiecznym siłom, które dążą do ich zguby?

Informacje dodatkowe o Lena:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-10-13
Kategoria: Romans
ISBN: 9788396847836
Liczba stron: 390
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę Lena

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Lena - opinie o książce

Większość z nas w przeszłości poznało pewnych ludzi, z którymi obecnie wolałoby już nie mieć nigdy kontaktu. Dzieje się tak dlatego, że kojarzymy z nimi nieprzyjemne lub bolesne sytuacje i to sprawia, iż gdy stają ponownie na naszej drodze reagujemy w różny sposób, najczęściej jest to obarczone stresem. Warto mieć, jak najwięcej definitywnie zamkniętych relacji, by przykrych niespodzianek było, jak najmniej.

 
Zarys fabuły

 
W książce spotykamy Lenę Dąbrowską i jej partnera Jana Podolskiego, którzy z jej braćmi prowadzą biuro detektywistyczne. Wkrótce odnajduje się partnerka Hugona i wszystko wygląda na to, że po ostatnich przykrych wydarzeniach bohaterowie wyjdą na prostą. Niestety w życiu Leny pojawia się jej były partner, który ją zdradził, a także zostają dostarczone tajemniczego pochodzenia przesyłki w tym także ze zdjęciami obu pań, dochodzi do włamania i wszystko wskazuje na to, że kobiety są śledzone. Jan również spotyka znajomego sprzed lat z czego nie jest w pełni zadowolony. Co grozi bohaterom i kto jest za to odpowiedzialny? Czego oczekuje były partner od Leny? Co się jeszcze wydarzy? O tym w książce „Lena” autorstwa Marceliny Baranowskiej.

 
Tajemnice

 
Tajemnice i nieszczerość w związkach są dość popularnym zjawiskiem w obecnych czasach, a tu mamy jeszcze dodatkowo obrażanie się osób o czyjeś sekrety, choć same wcale święte nie są. Często w takich przypadkach jedno drobne kłamstewko uwalnia lawinę wydarzeń, których można było uniknąć, tylko dzięki szczerej rozmowie W przypadkach gdy ktoś jest czymś zagrożony powinien wtedy zachowywać się wedle ustalonych zasad, a nie tworzyć wyjątki. Niestety obecnie ludzie w związkach nie ufają sobie i się nagminnie oszukują, co prowadzi do konfliktów, a nawet rozstań.

 
Podsumowanie

 
Książkę czytało mi się z przyjemnością, dzięki porywającej i nieprzewidywalnej akcji i dość sporym emocjom. Myślę, że można po nią sięgnąć na bez znajomości pierwszego tomu, ale czasem się trzeba czegoś domyślać, więc lepiej czytać po kolei. W pozycji występują pikantne sceny erotyczne, co oczywiście pasuje do tego gatunku, ale to oznacza, że jest przeznaczona dla odbiorców pełnoletnich. Okładka nawiązuje do treści pozycji, a błyszczące elementy przykuwają wzrok potencjalnego czytelnika. Gorąco polecam książkę wszystkim fanom autorki, jak i romansów erotycznych z wątkami detektywistycznymi w tle, bo oprócz wspaniałej przygody poznacie odpowiedzi na nurtujące większości nas pytania dotyczące zdrowych relacji w związkach.

 

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Link do opinii

Ostatnio u mnie marnie z czytaniem, jak jest czas to się skupić nie mogę jak już mogę to czasu brak.  Kiedy trafiła do mnie Lena i okazało się, że to tom 2 to najpierw musiałam nadrobić pierwszy. I już wiedziałam, że to będzie jedna z najlepszych serii, jakie ostatnio czytałam. Ale to, co autorka zaserwowała nam czytelnikom w tomie drugim to coś wspaniałego. Do tej pory czuje ten dreszczyk emocji wspominając te intrygi. 

Lena to młoda kobieta, która nikogo nie dopuszcza do siebie. Jedynymi osobami, jakie kocha to są jej bracia Eryk i Hugon. Kiedy w jej życiu pojawia się Kaja jakimś cudem zdobywa jej zaufanie i staje się dla niej siostrą. Wszystko się zmienia, gdy za sprawą wydarzeń, jakie miały miejsce w tomie pierwszym Lena nawiązuje romans z Janem. Nie traktuje tego poważnie i na każą sugestie ma jedno zdanie "łączy nas tylko seks". Czy aby na pewno? Co kryje się za postawa Leny? Czy pojawienie się byłego chłopaka coś zmieni? A może zagrożenie, jakie się pojawia zmieni jej nastawienie? 

Jan to młody mężczyzna, który od początku pracuje razem z Erykiem i Hugo. To on pomógł Kai, gdy zniknęła. To on wspierał ją we wszystkim. Od początku ma do niej słabość i nikt nie umie rozszyfrować czemu. Jan nawiązuje romans z Leną siostrą Eryka i Hugo. Dla niego to nie jest tylko seks, a Lena staje się dla niego kimś ważnym. Jan nie dopuszcza ludzi do siebie, skrywa tajemnice, która wychodzi na jaw w obliczu wydarzeń. Co ukrywa Jan? Co go łączy z Kają? Czy jego przeszłość zaważy na związku z Leną? Czy zaufa Erykowi i Hugonowi i powie prawdę? 

Fabuła jest genialna. Intryga goni intrygę, autorka dawkuje nam waki i tajemnicę. Od początku nakierowuje nas podejrzeniami, tak byśmy próbowali rozwikłać zagadkę, kto stoi za tym wszystkim. Intryga jest tak świetnie zbudowana, tak zagmatwana, że muszę przyznać nie spodziewałam się takiego zakończenia. W dodatku autorka tak pokierowała bohaterami, że aż było czuć te emocji. I znowu oprócz głównych postaci Leny i Jana pojawiają się ci poboczni, bez których ta historia nie byłaby tak rewelacyjna. 

Autorka świetnie wykreował postacie tym razem na pierwszym plan wysuwają się kobiece. Mamy rozbudowana postać Kai, która nieźle namiesza. Pojawia się także Zoya, siostra Jana, która jest dość nietypową postacią. Eryk i Hugo tworzą  tło choć i jednocześnie ich postacie są w pewnym sensie kluczowe w całości. Oprócz tego są klasycznie postacie negatywne. Tym razem sporo mnie te postacie zaskoczyć. Pojawiły się nowe wątki, które sprawiły, że historie czyta się jednym tchem. Co mnie zaskoczyło to połączenie intryg, dramatycznych scenek z tymi humorystycznymi i  erotycznymi. W książce jest mega gorąco i aż iskrzy. Jednocześnie to wszystko miesza się ze strachem, dramatyzmem, emocjami, ukrywaniem tajemnic i pędzącą akcją. Nie ma miejsca na nudę. 

Zakończenie wbija w fotel. Do tej pory mam ciarki i to nie dzięki facetom a właśnie dzięki dwóm szalonym kobietom. To, co zrobiła Kaja przy pomocy Leny to sztos. Ta dziewczyna kolejny raz pokazała, że ma siłę i determinacje. By bronic tych, co kochają są w stanie poświęcić własne życie. Aż się boję co autorka zaserwuje nam w tomie trzecim. Bo na bank będzie trzeci i już przerabiam nogami, by poznać historie i tajemnice Eryka. I nie tylko jego bo domyślam się z kim będzie tworzył duet. Polecam oba tomy serii detektyw. Zarówno historia Kai i Huga jak i Leny i Jana was zaskoczy i to pozytywnie. 

Link do opinii

Lubicie kryminały? Ale nie takie zwykłe i mocne, tylko troszkę lżejsze. Jestem zagorzałą fanką sensacji. Kiedy zaczynałam przygodę z z serią Detektyw Marceliny Baranowskiej, nie spodziewałam się, że będzie się tu tyle działo! To miał być romans/erotyk, a co dostałam? Owszem romans, ale ze świetnie rozbudowanym wątkiem sensacyjnym. W ,,Hugo" było go mniej, ale w ,,Lenie" jest go duuuużo więcej. Przez to książka jest jeszcze ciekawsza i w zasadzie nieodkładalna!

 

Lena jest twardą kobietą, która nie dopuszcza do siebie nikogo poza braćmi i rodzicami. To oni ją znają najlepiej. W momencie kiedy znika Kaja, Lena rozpada się na kawałki. Pokochała tą dziewczynę jak siostrę, dlatego kiedy znika cierpi. Zamyka się w sobie, a jedyną osobą, która do niej dociera to Jan. Życie toczy się dalej. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie tajemnicze przesyłki, jakie zaczyna odbierać Lena. Oprócz tego w jej życiu pojawia się nagle były facet, który chce odnowić z nią kontakty. Zaczynają się dziać dziwne rzeczy, przez które niejednokrotnie życie naszych bohaterów znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

 

Co los szykuje dla naszych bohaterów?

 

Wow!!! Co to była za książka!!! To było świetne!!! Jak już wspomniałam wcześniej, miał to być romans, a dostałam świetną sensację. Akcja książki rozpoczyna się już na początku. Nie zwalnia, bo w życiu naszych bohaterów duuuużo się dzieje. Zakończenie hmmm musiało się tak to skończyć, ale to jeszcze nie koniec! Mam nadzieję!

 

Marcelinko, musisz napisać ciąg dalszy!!! No musisz!!!!

 

Ciężko mi napisać tu cokolwiek, żeby Wam nie spojlerować pierwszego tomu. Ale od razu mówię, że trzeba to czytać w kolejności. W ,,Hugo" poznajemy wszystkich , a w ,,Lenie" nie ma przypomnień co było, tylko fabuła leci do przodu. Jeżeli nie poznacie fabuły pierwszej części, po prostu nie będziecie wszystkiego rozumieć.

 

Jestem pod wrażeniem w jaki sposób Marcelina przedstawia swoich bohaterów. Są to osoby charakterne, wyraziste, które trudno okiełznać. To dotyczy absolutnie wszystkich. Bardzo podobał mi się sposób w jaki bohaterowie rozmawiali, ten ich humor. Nie raz siedziałam i zaśmiewałam się sama do siebie. Ale były też momenty, kiedy łza zakręciła się w oku, albo złość czy niedowierzanie. Wtedy zadawałam sobie pytania SERIO?! Obok tego była też odrobina pikanterii w postaci scen erotycznych. Marcelina pisze je ze smakiem, w sposób obrazowy, ale nie przesadzony, a mimo to daje wyobraźni pole do popisu. Nie musicie się bać, że to bezmyślny erotyk bez fabuły. O nie!!!

 

Mamy tu wszystko, żeby książka była świetna!!!! Ma genialną fabułę, nietuzinkowych bohaterów, wartką akcję, świetny humor, a to wszystko okraszone jest odrobiną pikanterii. Ta książka jest po prostu świetna! Musicie to przeczytać, żeby wiedzieć o czym mówię.

 

Kończąc polecam Wam całą serię. Gwarantuję, że nie oderwiecie się tak łatwo od niej.

 

A Ty Marcelina pisz ciąg dalszy, bo został Ci jeszcze Ciasteczkowy Potwór 🤣🤣🤣

 

Oczywiście chciałabym bardzo podziękować za egzemplarz do recenzji i za zaufanie jakim obdarzyła mnie Marcelina. Dziękuję za propozycje objęcia Twojej książki patronatem. ,,Lena" jest cudowna i to dla mnie zaszczyt, że mogę ją nazwać swoim dzieckiem patronackim.

 

 

Polecam 

Link do opinii
Inne książki autora
Hugo
Marcelina Baranowska0
Okładka ksiązki - Hugo

Hugo Silva to przystojny szef biura detektywistycznego, który nie narzeka na brak pracy. Jego poukładane życie zostaje zakłócone, kiedy pojawia się ona...

Cichy wielbiciel
Marcelina Baranowska0
Okładka ksiązki - Cichy wielbiciel

Każda kobieta lubi otrzymywać prezenty, prawda? Tylko co, jeśli te prezenty stają się zbyt osobiste, a nadawca przesyłek pozostaje nieznany? Życie Luny...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy