Logika. Daj się uwieść!

Kolejna książka z bestsellerowej serii Christopha Drössera, w której ukazały się: Matematyka. Daj się uwieść!, Fizyka. Daj się uwieść! i Muzyka. Daj się uwieść!

,,Komisarz Behnke przesłuchuje trzech opryszków podejrzanych o dokonanie napadu na bank, którzy oczywiście do niczego nie chcą się przyznać. Asystentowi komisarza dzięki czystej logice udaje się wywnioskować ze sprzecznych zeznań rabusiów, kim byli sprawcy".

Czy człowiek może stale kłamać? Czy ,,być albo nie być" to rzeczywiście pytanie? Logika, to narzędzie, które może nam pomóc jaśniej myśleć. Łączy dwie potężne dziedziny matematykę i filozofię. Christoph Drösser wprowadza czytelnika w świat poprawnego wnioskowania. W zajmujących opowiadaniach jasno przekazuje podstawy, osobliwości i zasadzki logiki. Dowodzi, że znajomość podstaw tej dziedziny uczy swoistej ,,higieny umysłowej" i precyzyjnego formułowania myśli. Zabawnym opisom towarzyszy wybór sprytnych łamigłówek logicznych.

Christoph Drösser, urodzony w 1958 roku, jest redaktorem działu naukowego tygodnika ,,Die Zeit", dla którego w roku 1997 powołał do życia kolumnę ,,Zgadza się?". W roku 2005, przez czasopismo fachowe dla dziennikarzy ,,Medium-Magazin", został wybrany Dziennikarzem naukowym roku". Oprócz w sumie sześciu książek z serii ,,Zgadza się?" (w języku polskim Wydawnictwo Naukowe PWN wydało jedną z nich, pod tytułem Czy to prawda, że...), Christoph Drösser opublikował w wydawnictwie rororo następujące bestsellery: Der Mathematikverführer (Matematyka. Daj się uwieść!), Der Physikverführer (Fizyka. Daj się uwieść!) oraz Der Musikverführer (Muzyka. Daj się uwieść!), które ukazały się również w języku polskim w Wydawnictwie Naukowym PWN.

Informacje dodatkowe o Logika. Daj się uwieść!:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2013-04-22
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Logika. Daj się uwieść!

Matematyka Daj się uwieść!
Christoph Drosser0
Okładka ksiązki - Matematyka Daj się uwieść!

[...] 55 000 euro w niskich nominałach na tylnym siedzeniu kradzionego bmw - i koniec jazdy. Radio podaje już policyjny opis samochodu, a kasiarze stoją...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;