Ludzie

Jest ich trójka: Maria, Polka z pochodzenia, młoda dziewczyna z przeszłością, która przybywa z Kalifornii do Paryża wraz z ambasadorem Stanów Zjednoczonych; Caroline, trzydziestolatka o skomplikowanym życiu uczuciowym oraz Marcus Marcus, zadufany w sobie... telewizyjny prezenter, który traktuje swoich gości niczym mięso armatnie rzucone na pastwę sondaży i wyciąga korzyści ze swojej złośliwości. Kiedy ich drogi tych trzech się krzyżują, wychodzi na jaw ich prawdziwa natura. Poruszając temat samotności emocjonalnej szalejącej wsród miejskiego tłumu, Philippe Labro stworzył coś w rodzaju komedii ludzkiej XXI wieku, gdzie nie potrzeba kodów, by rozszyfrować królestwo kłamstwa, dominację pozorów i tyranię egoizmu.

Informacje dodatkowe o Ludzie:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2011-02-16

Kup książkę Ludzie

Ludzie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2023-03-06, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2023,

"Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają. Każdy tam aktor niejedną gra rolę" - William Shakespeare

Trochę mnie ta książka rozczarowała, a nie nastawiałam się na nic specjalnego, ponieważ autor był mi zupełnie nieznany, nawet "ze słyszenia". Książka wpadła mi w ręce przypadkiem i szczerze mówiąc, nawet nie wiem, skąd wzięła się na mojej półce.

A zaczyna się całkiem obiecująco. Oto z paki ciężarówki zostaje wyrzucona młoda dziewczyna. Niesamowicie piękna szesnastoletnia Maria Wazarzaski. Maria z pochodzenia wydaje się być Polką, chociaż kiedy ją poznajemy, podróżuje po Stanach, pracując tu i ówdzie. No i to nazwisko, niby polskie? Ale sama musiałam sobie je kilka razy powtórzyć na głos, zanim udało  mi się je poprawnie wymówić.

Poznajemy jeszcze Caroline, o jak napisano na tyle okładki "skomplikowanym życiu uczuciowym", oraz Marcusa Marcusa, próżnego, narcystycznego furiata, który jest charyzmatycznym prezenterem telewizyjnym. Drogi tych trzech osób w pewnym momencie przecinają się i tutaj liczyłam na jakieś bum, może nie największe w dziejach, ale jakieś dość głośne i widoczne. A dostałam, właściwie nie wiem co. Powietrze, które zeszło z nadmuchanego balonika z mysim piskiem.

Owszem, to nie jest zła książka, jest nawet kilka ciekawych myśli do wynotowania czy zapamiętania, jak na przykład taka

"Człowiek udaje głupca, żeby podobać się głupcom: potem niepostrzeżenie staje się głupcem"

Ale to naprawdę niewiele jak na ponad pięćset stron. Więc ode mnie tylko trzy gwiazdki

Niedogasłe ognie
Philippe Labro0
Okładka ksiązki - Niedogasłe ognie

"Niedogasłe ognie" są jednocześnie autobiografią i portretem pokolenia Francuzów, przeniesionych z beztroskiego studenckiego środowiska do Algierii...

Manuella
Philippe Labro0
Okładka ksiązki - Manuella

Manuella jest dziewczyną niezwykle wrażliwą i skłonną do refleksji. Mimo że obserwacja zachowania dorosłych nie napawa jej zbytnim optymizmem, dostrzega...