Maja i tajemnicza szuflada

Wydawnictwo: Frajda
Data wydania: 2022-09-28
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788382802351
Liczba stron: 176
Język oryginału: polski

Tom 1 cyklu Maja i ekipa Badaczy

Ocena: 5.5 (6 głosów)

Nowa, urocza seria książek dla dzieci autorki bestsellerów - Agnieszki Krawczyk.

Poznajcie Ekipę Badaczy i rezolutną Maję.

Maja ma dziesięć lat. Jej rodzice wyjechali na Spitsbergen prowadzić badania naukowe, więc dziewczynka tymczasowo mieszka u babci Irenki, która robi najpyszniejsze konfitury na świecie, umie szyć i szydełkować, a nawet tańczy zumbę w Klubie Aktywnego Seniora. Dziewczynka mieszka w dawnym pokoju swojej mamy. Tam właśnie stoi biurko z niezwykłą szufladą...

Nagle w okolicy znikają wszystkie zegary!

Czy Maja i jej nowo poznani przyjaciele rozwikłają zagadkę?

Pełna ciepła i tajemniczych zdarzeń historia o rezolutnej Mai i jej radosnych przygodach przypomni wszystkim czytelnikom, że czasami całkiem dobrze jest nie nosić zegarka.

Kup książkę Maja i tajemnicza szuflada

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Maja i tajemnicza szuflada

Avatar użytkownika - dominikakus
dominikakus
Przeczytane:2022-11-17, Ocena: 5, Przeczytałam,

Agnieszka Krawczyk znana jest z powieści obyczajowych. Tutaj debiutuje jako autorka książki dla dzieci. 

Maja ma 10 lat. Kiedy jej rodzice wyjeżdżają na Spitsbergen robić badania naukowe, dziewczynka trafia pod opiekę babci. Pomieszkuje w dawnym pokoju swojej mamy,  w którym odkrywa tajemniczą szufladę. Maja wcale się nie nudzi. Poznaje nowych przyjaciół, wraz z którymi rozwiązuje zagadkę znikających zegarów. 

Ta książka ma wiele zalet. Między nimi przedstawia dzieciom jak ważna jest współpraca, pomaga poznawać nowe słowa. Dzięki różnorodnym postaciom książka nie jest nudna. Pokazuje, że babcie wcale nie muszą siedzieć w fotelu i robić na drutach. Mogą tańczyć zumbę, robić witraże, a przy nich wnuki odkrywają nowy świat. Oprócz tego, że czytało ją się świetnie, to dodatkowym plusem jest zagadka detektywistyczna. Chętnie przeczytam coś jeszcze dla małych czytelników spod pióra pani Agnieszki.

Link do opinii
Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2022-10-18, Ocena: 6, Przeczytałam,

"- Wiesz Majeczko, wiadomo, że każdy chciałby zawsze działać mądrze i z rozwagą. Czasami jednak, mimo że robimy coś w dobrej wierze, kierując się porywem serca, okazuje się, że się pomyliliśmy. Sęk w tym, żeby we właściwym momencie zdać sobie sprawę, że postępujemy źle, wycofać się z tego i spróbować wynagrodzić szkodę. To czasami jest niełatwe, bo trudno przyznać, że zbłądziliśmy."
"Maja i tajemnicza szuflada" to książka dla dzieci, w której królują tajemnice, ale także ważne życiowe przesłania. Maja jest uroczą dziesięciolatką i zamieszkuje u babci, ponieważ rodzice wyjeżdżają prowadzić badania naukowe. Śpi w dawnym pokoju swojej mamy, w którym stoi stare biurko i to właśnie w nim znajduje się tytułowa tajemnicza szuflada. Dziewczynka poznaje nowych przyjaciół, a w międzyczasie w okolicy znikają wszystkie zegary. Czy uda im się odkryć zagadkę?
Wraz ze starszą córką byłyśmy bardzo ciekawe, jakie to przygody czekają Maję. I zgodnie stwierdziłyśmy, że to początek bardzo fajnej serii książek dla dzieci. Co prawda jest ona skierowana do trochę starszych, ponieważ dużo w niej treści, a ilustracji nie ma za wiele, natomiast jest naprawdę interesująca i tajemnicza. Nie spodziewałyśmy się, czego może dotyczyć zagadka znikających zegarów.
Wydarzenia poznajemy z perspektywy Mai, dzięki czemu ma się wrażenie, jakby opowiadała o nich nasza koleżanka. Jestem pozytywnie zaskoczona, ponieważ bohaterka cieszy się z wyjazdu rodziców i pomieszkiwania u swojej ukochanej babci. Po poznaniu starszej pani uznaję, że nie ma się czego dziwić. Babcia do tańca i do różańca.
Historia Mai pokazuje, że wyjazdy rodziców, rozstania, nie muszą być takie straszne. Można przeżyć niesamowite przygody, czego dowodem jest historia dziewczynki. Wartościowych przesłań nie brakuje, a rozwikłanie zagadki rozczuli niejednego czytelnika, choć myślę, że bardziej rodzica. Zwraca uwagę na nasze życie w biegu i docenianiu go.
Pióro Agnieszki Krawczyk poznałam przy okazji innej książki, i to dla dorosłych, natomiast w literaturze dla dzieci radzi sobie równie wyśmienicie. Podoba mi sie styl Autorki, trafia do młodszych czytelników, a to jest ważne. Przygody, tajemnice, nowe przyjaźnie, nauka, to świetne połączenie, by stworzyć ciekawą książkę dla dzieci. Jesteśmy bardzo ciekawe kolejnych perypetii Mai i z naszej strony bardzo polecamy!

Link do opinii
Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-10-16, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Mam dla Waszych dzieci piękną historię o rezolutnej dziesięciolatce, której rodzice są naukowcami. Kiedy wyjeżdżają na Spitsbergen prowadzić badania naukowe ich córeczka przeprowadza się na ten czas do swojej ukochanej babci Irenki. Kobieta to istna petarda, bo ani chwili nie usiedzi na miejscu. Ma mnóstwo zainteresowań i znajomych. Dziewczynka zaprzyjaźnia się z innymi dziećmi, z którymi tworzy paczkę przyjaciół. W dawnym pokoju swojej mamy odkrywa tajemniczą szufladę. Od tego czasu zaczynają się dziać różne niesłychane rzeczy w życiu Majki oraz jej nowo poznanych przyjaciół i czeka ich niesamowita przygoda ze znikającymi zegarami.
Czy Maja i jej ekipa rozwikłają zagadkę?
Kto okaże się winny?
Przekonajcie się sami. Gwarantuję, że czeka Wasze dzieci niezapomniana przygoda pełna wrażeń.
Uwielbiam takie mądre i wartościowe książki. Ta uczy dzieci szacunku do starszych osób, empatii, jak nawiązywać nowe przyjaźnie oraz pokazuje jak ważna jest współpraca.
Z tej historii dzieci dowiedzą się, że warto naprawiać stare rzeczy, a nie wyrzucać je.
Pięknie pokazana sytuacja jak można naprawić wyrządzoną krzywdę.
Dorośli czytając tę książkę swoim dzieciakom nauczą się doceniać swój wolny czas, bo dzisiaj każdy żyje w pośpiechu i nie zwraca na to uwagi.

Polecam gorąco!

Link do opinii
Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2022-10-23,

Tytuł: "Maja i tajemnicza szuflada"
Autor: Agnieszka Krawczyk
Data premiery: 28.09.2022r.
Wydawnictwo: Frajda


Kiedy zobaczyłam okładkę powyższej książki to skojarzyła mi się ona z "Tajemniczym ogrodem". Oczywiście była ona o czymś innym...
.
O czym/kim?
O dziewczynce Mai, która musiała tymczasowo zamieszkać z babcią, bo jej rodzice pojechali do Spitsbergen prowadzić badania naukowe.
Tu na chwilkę się zatrzymam: wydaje mi się, że nazwa tego miasta jest trochę za trudna dla dzieci 🤷‍♀️ i w ogóle jakoś tak smutno, że rodzice zostawili taką małą dziewczynkę na czas bliżej nieokreślony, bo Maja miała po wakacjach przenieść się do szkoły u babci...
Może to tylko moje odczucia, ale jakoś tak mi to utkwiło w głowie😉
.
Ogólnie książka na duży plus, bo czytałam ją z ogromnym zaciekawieniem i myślę, że młodszym czytelnikom na pewno będzie się podobać 😄
.
Maja po przeprowadzce do babci znalazła sobie paczkę przyjaciół. Poznała sąsiadów babci i jej koleżanki z Klubu Seniora. Znalazła także tajemniczą szufladę, w której znajduje różne przedmioty... No i... pomogła mieszkańcom rozwiązać zagadkę znikających zegarów...
.
Działo się naprawdę sporo i myślę, że tej dziesięcioletniej dziewczynce na pewno się u babci nie nudziło:)
.
Jeżeli macie jakiegoś szkraba w domu albo sami chcecie poznać losy Mai to zachęcam! Bo to naprawdę przyjemna odskocznia od innych książek, które czytam na codzień;)

Link do opinii

"Każdy może mieć marzenia i chcieć coś zmienić w swoim życiu. Nie należy tylko wciąż się spieszyć i gnać naprzód, bo w takim pośpiechu można zgubić coś ważnego"

 

Maja ma dziesięć lat i musi zamieszkać u babci Irenki, bo jej rodzice wyjechali prowadzić badania naukowe na Spitsbergenie. Babcia dziewczynki nie tylko pysznie gotuje ale również uczestniczy w Klubie Aktywnego Seniora. Maja zamieszkuje dawny pokój swojej mamy. Odkrywa tam magiczną szufladę, która znajduje się w biurku. Dziewczynka znajduje też nowych przyjaciół, z którymi musi rozwiązać zagadkę znikających zegarów. 

 

"Maja i tajemnicza szuflada" to ciepła historia, która przeniosła mnie w wakacyjne klimaty. Autorka tą historią pokazuje nam jak ważny jest czas, który poświęcamy rodzinie i przyjaciołom. Historia Mai jest posiada przepiękne ilustracje wykonane przez Katarzynę Kołodziej.

Link do opinii
Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2022-11-06, Ocena: 5, Przeczytałem,
Maja i tajemnicza szuflada" Agnieszki Krawczyk to doskonała książkowa propozycja dedykowana dzieciom w wieku wczesnoszkolnym. Zapewniam, że wielu dorosłym czytelnikom także przypadnie do gustu. Główną bohaterkę poznajemy w momencie wielkich zmian w jej dotychczasowym życiu. Maja na jakiś czas musi zamieszkać z babcią. Rodzice, którzy są naukowcami, wyjeżdżają na Spitsbergen, by prowadzić badania. Dziewczynka nie rozpacza nad rozłąką. Bardzo kocha swoją babcię i lubi spędzać czas w jej towarzystwie. Babcia Irenka to prawdziwy wulkan energii! Dziewczynka zajmuje dawny pokój swojej mamy, z pięknym widokiem na zachwycający ogród. Poznaje sąsiadów, zawiera pierwsze przyjaźnie i odkrywa tajemniczą szufladę starego biurka. Tymczasem z babcinego domu znika zegar. Szybko okazuje się, że zegary giną także innym mieszkańcom. Maja, wraz z nowymi znajomymi, postanawia przyjrzeć się bliżej tej sprawie. Książka przepełniona niespodziewanymi zdarzeniami, uczy szacunku i empatii. Autorka przełamuje pewien stereotyp dotyczący różnic międzypokoleniowych. Przykład Mai i babci Irenki pokazuje, że starsze pokolenie może dobrze opiekować się tym dużo młodszym, świetnie się przy tym dogadując. Z książki płynie również bardzo ważna lekcja "... dla własnego dobra trzeba trochę zwolnić. Bo inaczej nie ma się nawet chwilki, żeby cieszyć się życiem." Lektura przyjemna i bardzo tajemnicza. Polecamy i czekamy na więcej!
Link do opinii
"Maja i tajemnicza szuflada" to znakomita pozycja nie tylko dla dzieci. Dorośli, czytając swoim pociechom, też się dobrze przy niej bawią. Czytałam ją razem z moim sześcioletnim synkiem. Główna bohaterka Maja zadawała pytania, a moje dziecko odpowiadało. Synek był zdziwiony, kiedy dowiedział się, że Maja odpowiadała dosłownie tak samo jak on. To była dla niego świetna zabawa. Fajnie jest zobaczyć uśmiech swojego dziecka podczas czytania. Był pod ogromnym wrażeniem, że Maja zna jego ulubiony smak lodów. Słuchając, jak czytałam, bardzo dobrze się bawił. Każdy kolejny rozdział przynosił nam niezapomnianą frajdę. Mój synek był bardzo ciekawy, co znajdzie Maja w tajemniczej szufladzie. Czy też jesteście tego ciekawi? Mamy nadzieję, że za jakiś czas usłyszymy o kolejnych przygodach naszej ulubionej małej bohaterki Mai i jej przyjaciół. Czy chcecie poznać dwie sympatyczne świnki morskie, wróć dwie idealne kawie: Bezę i Piankę? A może wolicie poznać kanarka Pepe lub tajemniczego kotka Rumianka? Razem z dziesięcioletnią Mają, Leonem i ich znajomymi będziecie tropić porywacza zegarów. Kim jest ten, co zabiera czasomierze? Dlaczego to robi? Będziecie mieli okazję poznać cudowną babcię Irenkę. Ta kobieta to wulkan pełen energii. Nigdy się nie nudzi. Zawsze ma świetne pomysły. W swoim warsztacie tworzy cudowne dzieła. Wkrótce się o tym przekonacie. A co się stało z rodzicami Mai? O tym opowie wam ich córka Maja. Koniecznie przeczytajcie tę książeczkę waszym dzieciom. Jesteśmy zachwyceni z historii ukrytej na kartkach opowieści "Maja i tajemnicza szuflada". Czytaliśmy ją przed snem. Dzięki temu mój synek miał kolorowe sny. Moje dziecko jest zachwycony z ilustracji, które znalazł w tej książce. Stworzyła je Katarzyna Kołodziej. Wielkie brawa za nie. Książka jest przepięknie wydana. Sama okładka kusi do przeczytania. Idealnie nadaje się na prezent dla dzieci. Z całego serca polecamy tę książkę, mommy_and_books i syn.
Link do opinii
Inne książki autora
Morderstwo niedoskonałe
Agnieszka Krawczyk0
Okładka ksiązki - Morderstwo niedoskonałe

Jak odróżnić morderstwo doskonałe od niedoskonałego? Oczywiście po ingerencji Wścibskiej Sąsiadki. Ale jeśli mordercą jest polska Gina Lollobrigida, która...

Czary codzienności (Tom 4). Magiczny wieczór
Agnieszka Krawczyk0
Okładka ksiązki - Czary codzienności (Tom 4). Magiczny wieczór

Świąteczna kontynuacja bestsellerowej serii ,,Czary Codzienności" Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W małym miasteczku, Zmysłowie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
S. Kaid-Salah Ferrón
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy