Małe wielkie kino. Film animowany od narodzin do końca okresu klasycznego

Pierwsza połowa XX stulecia to ?złoty wiek? filmu animowanego, który był ważnym zjawiskiem społecznym, a nie tylko dziecięcą rozrywką, przerywanym reklamami serialem czy artystycznym laboratorium. Twórcy animacji prowadzili dialog z żywo reagującą publicznością, a nie garstką koneserów, oraz wyznaczali nowe kierunki rozwoju kina. Widzowie nie wyobrażali sobie seansu filmowego bez krótkiego dodatku. Zaradni producenci zarabiali więc na kreskówkach duże pieniądze. Artyści awangardowi, nie myśląc o

Informacje dodatkowe o Małe wielkie kino. Film animowany od narodzin do końca okresu klasycznego:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:
ISBN: 978-83-7453-934-0

Kup książkę Małe wielkie kino. Film animowany od narodzin do końca okresu klasycznego

Małe wielkie kino. Film animowany od narodzin do końca okresu klasycznego - opinie o książce

Avatar użytkownika - OKsiazkami
OKsiazkami
Przeczytane:2020-12-30, Ocena: 4, Przeczytałam,
Miki i myszy. Walt Disney i film rysunkowy w przedwojennej Polsce
Paweł Sitkiewicz0
Okładka ksiązki - Miki i myszy. Walt Disney i film rysunkowy w przedwojennej Polsce

Walt Disney dla animacji jest tym, kim Freud dla psychoanalizy, św. Paweł dla chrześcijaństwa, a Lenin dla komunizmu. Można go nie lubić, można nie cenić...

Gorączka filmowa. Kinomania w międzywojennej Polsce
Paweł Sitkiewicz0
Okładka ksiązki - Gorączka filmowa. Kinomania w międzywojennej Polsce

Wyjściu do kina w przedwojennej Polsce towarzyszyła szeroka skala emocji – od łez wzruszenia po strach o zdrowie i życie. Rytuały publiczności tworzyły...