Metro 2034


Tom 2 cyklu Trylogia Metro
Ocena: 4.36 (22 głosów)

ŻYJĘ W ŚWIECIE, W KTÓRYM NIE MA JUTRA. NIE MA W NIM MIEJSCA NA MARZENIA, PLANY, NADZIEJE UCZUCIA USTĘPUJĄ TU MIEJSCA INSTYNKTOM, A NAJWAŻNIEJSZY Z NICH KAŻE PRZEŻYĆ. ZA WSZELKĄ CENĘ PRZEŻYĆ.

Rok 2034. Od pamiętnych wydarzeń, które początek i finał miały na stacji WOGN, minął niespełna rok. Czarni, ponoć śmiertelne zagrożenie dla tych nielicznych, którzy w czeluściach moskiewskiego metra przetrwali atomową apokalipsę, zniknęli na dobre, zgładzeni przez Artema i jego towarzyszy.

Na drugim krańcu metra mieszkańcy Sewastopolskiej toczą walkę o przetrwanie z nowymi formami życia, wdzierającymi się do tego ostatniego schronienia ludzkości. Los stacji i jej mieszkańców zależy od dostaw amunicji, a te nagle ustają. Karawany giną bez wieści, urywa się łączność.

Z zadaniem wyjaśnienia zagadki i przywrócenia dostaw wyruszają: młody Ahmed, leciwy, niespełniony kronikarz metra Homer i Hunter, który niegdyś zaginął wśród czarnych, a teraz się odnalazł, choć jego tożsamość budzi wątpliwości Do wyprawy dołącza Sasza, córka wygnanego naczelnika Awtozawodskiej.

Kim naprawdę jest Hunter? Czy odwzajemni uczucie, jakim obdarzyła go Sasza? Jaką tajemnicę skrywają mroczne tunele? I czy garstce śmiałków uda się ocalić tych nielicznych, którzy przetrwali zagładę?

Informacje dodatkowe o Metro 2034:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788361428336
Liczba stron: 488

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Metro 2034

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Metro 2034 - opinie o książce

Avatar użytkownika - vulkann
vulkann
Przeczytane:2016-05-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Druga część "Metra" Glukhovsky'ego dzieje się w tym samym miejscu (tzn. w moskiewskim metrze), ale tylko jedna postać występowała w pierwszej części - Hunter. Tym razem mieszkańcy ostatniej ostoi cywilizacji muszą zmierzyć się z epidemią, która nawiedziła Sewastopolską. Wydaję mi się, że ta książka jest mniej przygnębiająca niż jej pierwowzór, a niektóre krótkie fragmenty wydają mi się niezrozumiały.
Link do opinii
Avatar użytkownika - zlosnica
zlosnica
Przeczytane:2015-03-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
jestem ogromną fanką tematyki postapokaliptycznej. Niestety nie jest az tak dobra jak pierwsza część ale jednak trzyma poziom. Klimaty brudnego metra są świetne!
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-01-17, 52 książki 2014,
Świetna książka, dużo lepsza niż się spodziewałam po opisie. Nie wciągnęła mnie tak jak pierwsza część (która była swoistym 'zwiedzaniem' metra), a kilka scen sprawiało, że życzyłam bohaterom wszystkiego co najgorsze, ale i tak bardzo dobrze się czytało.
Link do opinii
Przyznam się, że mam słabość do powieści postapo, więc łapię wszystko o tej tematyce. Metro plasuje się gdzieś w środku stawki - dostarczyło kilku fajnych chwil, ale zbyt dużo miało scen skądś znajomych, żeby zasłużyć na piątkę. Ciut lepsza była część druga, oprócz akcji zawierająca garść rozważań o kondycji ludzkości przed kataklizmem atomowym i po nim. Można się zapoznać, choćby dla orientacji, co takiego o tej tematyce Rosjanie wymyślili. (Ocena: 4,5/6)
Link do opinii
Avatar użytkownika - sabja
sabja
Przeczytane:2013-01-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki- 2013, Mam, Na półkach, Ulubione,
Książce tej trudno jest dorównać swojej poprzedniczce, nic dziwnego skoro autor postawił poprzeczkę tak wysoko. Jednak czyta się ją świetnie, trudno jest się od niej oderwać. Akcja trzyma w napięciu, bohaterowie są jak zwykle tak niesamowicie skonstruowani że nie potrafimy o nich zapomnieć na długo po zakończeniu lektury.
Link do opinii
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2021-08-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Świetnie skonstruowana fabuła, dobrze poprowadzona akcja

Link do opinii

Druga część trylogii jest naprawdę zaskakująca. Na stacji Sewastopolskiej rozchodzą się wieści o tajemniczej epidemii na sąsiedniej przystani. Jdnocześnie znikają karawany wysyłane w to miejsce. Hunter, który wcześniej tajemniczo zaginął zgłasza się na ochotnika i razem z staruszkiem - Homerem - wyrusza na wyprawę, by dowiedzieć się prawdy. Okazuje się, że choroba jest dużo poważniejsza niż wszyscy na początku myśleli. Hunter zaś jest gotów zrobić wszystko, by uratować metro prze zarazą.

Link do opinii

Inna od poprzedniej pod wieloma względami, widać też okrojenie akcji w mniejszej ilości lokacji zresztą po części zrozumiałe gdyż wcześniejsza książka rysowała w miarę dokładnie obraz postapokaliptycznego metra. Sam fabuła nie jest jakoś wyszukana a koniec spodziewany i niezbyt oszałamijący.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Mmyszunia
Mmyszunia
Przeczytane:2018-02-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2018, Mam,

Kolejna część opowieści o życiu w postapokaliptycznym moskiewskim metrze. Opowieść, którą można czytać niezależnie od poprzedniej części. Pojawiają się nowi bohaterowie i nowe wątki. A w kanałach zaistniało nowe niebezpieczeństwo zagrażające całemu podziemnemu światowi. Polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2017-12-22, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2017,

Dmitry Glukhovsky stara się nie powielać schematów z pierwszej części. Rozwija swoją koncepcję ocalonych w moskiewskim metrze. Wychodząc naprzeciw czytelniczym oczekiwaniom tworzy kilka pierwszoplanowych postaci: powracającego z niebytu Huntera, kronikarza ludzkości Homera, poszukiwacza piękna Leonida. Do tego dodaje pierwiastek kobiecy: Saszę - u której granica między nadzieją, a naiwnością jest jeszcze bardziej cienka niż u bohatera pierwszej części Metra.   

 

Nie wszystkim spodoba się druga część. Akcja, choć brutala ginie gdzieś pod warstwą pytań: aksjologicznych i egzystencjalnych, czasem prostych i naiwnych, częściej poważnych. Najważniejsze z nich to: co czyni człowieka człowiekiem, co różni nas od zwierząt? Czy wobec nuklearnej zagłady człowiek jest w stanie pozostać człowiekiem i co po nas zostanie?

Link do opinii
Inne książki autora
Metro 2033
Dmitry Glukhovsky0
Okładka ksiązki - Metro 2033

Czy kiedykolwiek przyszło ci do głowy, że ostatni epizod historii cywilizacji człowieka rozegra się w przejmującej atmosferze moskiewskiego metra? Czy...

Outpost
Dmitry Glukhovsky0
Okładka ksiązki - Outpost

 Historia Rosji praktycznie dobiegła kresu. Choć niektórzy usiłują nieporadnie dopisywać jej kolejne rozdziały, dla większości sprawa jest...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Nigdy przenigdy...
Emilia Jachimczyk
Nigdy przenigdy...
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy