Mężczyzna i żona

Czy można dwa razy wejść do tej samej rzeki? Harry Silver, młody londyński producent telewizyjny, uważa, że tak. Żeniąc się po raz drugi, robi to nie tylko z miłości - pragnie zapewnić rodzinę swojemu sześcioletniemu synowi Patowi. W nowym układzie musi borykać się ze starymi i nowymi problemami. Musi walczyć z byłą żoną, Giną, która po wyjściu za mąż za nadętego Jankesa, chce wraz z Patem przenieść się na stałe do Nowego Jorku. Musi odnaleźć się w roli ojczyma rezolutnej Peggy. Na dodatek nowa żona zaniedbuje go, zbyt dużo energii poświęcając własnej firmie cateringowej. W pracy też pojawiają się problemy. Słowa matki, ostoi tradycyjnej rodziny, że trzeba korzystać z życia, póki to możliwe, wprawiają go w zdumienie. Skoro tak, to czy najlepszym wyjściem nie będzie dla niego romans z przyjaciółką Giny, japońską fotografiką Kazumi?

Informacje dodatkowe o Mężczyzna i żona:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2011-08-05
ISBN: 978-83-88722-52-3

Kup książkę Mężczyzna i żona

Mężczyzna i żona - opinie o książce

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2015-04-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Książka opowiada o tym, czy w dzisiejszych czasach można być prawdziwym tatą, czy możemy być prawdziwymi ojcami dla swoich dzieci, skoro nigdy nie ma nas w pobliżu (tzw. weekendowi rodzice). Na przykładzie głównego bohatera widzimy, że choć związki zaczynają się i kończą, ojcem jest się przez całe życie. Bohater dochodzi również do wniosku, że czasami musimy zerwać z rzeczami, które kochamy i nauczyć się doceniać rzeczy, których potrzebujemy. A ten końcowy fragment daje wiele do myślenia: "Ostatecznie jednak zrozumiałem, że tylko od nas zależy, czy czujemy się jak prawdziwa rodzina. Nikt inny nie ma znaczenia. Etykietki, które nam przylepiają, nic nie znaczą".
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2021-10-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

"Moment jest interesujący, bo to tylko moment."

Z początku lektura wydawaje się słaba, jednak zyskuje pod sam koniec opowieści o mężczyźnie i jego chłopcu.
Harry Silver to jeden z tych bohaterów, o których zmienia się zdanie po każdym przeczytanym rozdziale. Dostarcza mnóstwa emocji: przez współczucie dla jego trudnej sytuacji, zdziwienie wywołane podejmowanymi decyzjami, oburzenie jego amoralnym zachowaniem, wreszcie radość, gdy zrozumiał, co jest najważniejsze.
Tempo akcji podobne jak w części pierwszej. Więcej bohaterów, zmagań z chorobami, miłosnych rozterek i zadumy odnośnie przemijania.

Avatar użytkownika - Muminka789
Antosia
Przeczytane:2004-06-01, Przeczytałam,
Kroniki rodzinne.
Tony Parsons0
Okładka ksiązki - Kroniki rodzinne.

Cat, Jessica i Megan zostały w dzieciństwie porzucone przez matkę. Dzięki temu wychowały się na silne, niezależne kobiety, które dokładnie wiedzą, czego...

Za moje dziecko
Tony Parsons0
Okładka ksiązki - Za moje dziecko

Kolejna znakomita, skrząca się dowcipem powieść o miłości, rodzinie i seksie autora bestsellerowego debiutu Mężczyzna i chłopiec. Alfie Budd spotyka kobietę...