Wiedza, jako uzasadniony zbiór przekonań, stanowi przedmiot wielu refleksji badawczych. Tworzy to mozaikę analiz i syntez, które pozwalają zrozumieć jej naturę. Istotnym punktem dorobku studiów nad wiedzą jest jej analiza w kontekście życia społecznego. Ma ona bowiem charakter społeczny, chociażby jako wolność tworzenia, przekazywania i odbierania jej treści. Wolności musi towarzyszyć odpowiedzialność za prawdę. Niniejsza książka ma charakter interdyscyplinarny, zawiera treści socjologi

Informacje dodatkowe o Między unifikacją a dezintegracją Kondycja wiedzy we współczesnym społeczeństwie:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:
ISBN: 83-7363-730-6

Kup książkę Między unifikacją a dezintegracją Kondycja wiedzy we współczesnym społeczeństwie

Między unifikacją a dezintegracją Kondycja wiedzy we współczesnym społeczeństwie - opinie o książce

Europa. Mapa samochodowa
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Europa. Mapa samochodowa

Mapa samochodowa Europy w skali 1:4500000. Zawiera: skrócone przepisy ruchu drogowego, tabelę odległości, podział polityczny oraz wyraźnie zaznaczoną strefę Euro....

Norweski. Kurs podstawowy. Audio Kurs
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Norweski. Kurs podstawowy. Audio Kurs

Norweski Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących, zaczynających naukę oraz wszystkich, którzy chcą nauczyć się podstaw tego języka. Kurs...