Mikrotyki

W pewnym mieście po prawej stronie rzeki wciąż stoi bar Stokrotka, w którym profesor Kruk opowiada, jak nokautować tomem Iwaszkiewicza. Anka, uczennica szkoły fryzjerskiej, wciąż żartuje, starając się nie myśleć o  swej twarzy. Nieopodal niedbale oparty o huśtawkę stoi wielki jak hala Marian, co bije swoje kobiety, ma nóż i kij bejsbolowy w bagażniku i wszyscy wiedzą, że lepiej go omijać. W tym mieście wciąż grają Modern Talking, Limahl, Shakin Stevens, Lionel Richie i cała reszta, a chłopaki ćmią sobieki.

Opowiadania Pawła Sołtysa Mikrotyki są raczej krótsze niż dłuższe, w większości realistyczne, sensacji w nich niewiele, trupów kilka, scen erotycznych nie ma prawie wcale. Są jak piosenki z naszej młodości - nie można ich zapomnieć.

Informacje dodatkowe o Mikrotyki:

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2017-10-11

Kup książkę Mikrotyki

Mikrotyki - opinie o książce

Avatar użytkownika - Maryjusz70
Maryjusz70
Przeczytane:2020-07-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

Pełne metafor i bardzo treściwe opowiadania w ludziach  z czasów dzieciństwa i młodości na grochowkim blokowisku. Bardziej przejrzyste i mniej ciężkie ni ż w "Nieradości". Każde z mniejszą lub głębszą refreksją. Część z nich brzmi jak wyrzut sumienia, że można było postąpić inaczej, ale dojrzewa się do tego dopiero teraz. Piekna, błyskotliwa, mądra i refleksyjna proza. Tylko to ciągłe wychwalanie Warszawki..., ale wybaczam po przeczytaniu krótkirj historii o kocie Lopku. Bardzo polecam.

Avatar użytkownika - marysilver
marysilver
Przeczytane:2018-11-21, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytam 52 książki w 2018 r.,
Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2018-10-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,
Nieradość
Paweł Sołtys0
Okładka ksiązki - Nieradość

Wszystko się tu pomieszało i bardziej przypomina majaczenie chorego, pijacki sen niż pamięć. Ale jest pamięcią, jest przeszłością, jest tu i teraz. Jak...