Mit urody

Bestseller i klasyczna pozycja z zakresu myśli feministycznej, która redefiniuje nasze spojrzenie na relacje między pięknem a kobiecą tożsamością.

W dzisiejszym świecie kobiety mają więcej władzy, cieszą się prawnym uznaniem i sukcesami zawodowymi jak nigdy wcześniej. Dzieje się to wraz z oczywistym rozwojem ruchu kobiecego. Mimo to jednak, Naomi Wolf, pisarka i dziennikarka, jest zaniepokojona nowym rodzajem społecznej kontroli, który, jak wskazuje autorka, może się okazać równie ograniczający jak tradycyjny wizerunek kobiety jako gospodyni domowej i żony. To mit piękna, obsesja cielesnej perfekcji, więzi współczesną kobietę w nieskończonej spirali nadziei, samoświadomości i nienawiści do samej siebie, gdy stara się ona spełnić to, co niemożliwe: społeczną definicję ,,nieskazitelnego piękna".

,,Mocne... żadna inna książka nie przedstawiła w tak bezpośredni sposób dezorientacji świetnie wykształconych kobiet, które czują się emocjonalnie i fizycznie torturowane przez konieczność wyglądania jak gwiazda filmowa". - New York Times.

Informacje dodatkowe o Mit urody:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2014-04-30
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Mit urody

Mit urody - opinie o książce

Wagina. Nowa biografia
Naomi Wolf0
Okładka ksiązki - Wagina. Nowa biografia

Wagina to lektura podstawowa dla każdej kobiety, która chce zrozumieć swoje ciało, swój umysł oraz kulturę, które je definiują. Niezwykła...

Forget Me Not
Julie Soto