Mity greckie 2

Kolejna część mitów greckich Nathaniela Hawthorne?a opowiada o wyprawie Perseusza do krainy Gorgon - mitycznych kobiet-potworów. Perseusz ma przynieść królowi Polidektesowi głowę jednej z nich - Meduzy, co okazuje się niezwykle niebezpiecznym zadaniem. Czy Perseuszowi uda się dotrzymać obietnicy danej królowi? Do czego posłużą mu skrzydlate trzewiki, tarcza i czapka niewidka? Wsłuchajcie się uważnie w tę historię, zamknijcie oczy i przy dźwiękach przepięknej muzyki wzbijcie się wraz z Perseuszem

Informacje dodatkowe o Mity greckie 2:

Mity greckie 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - mysilicielka
mysilicielka
Przeczytane:2023-05-25, Ocena: 3, Przeczytałam, 12 książek 2023,

Wszystkie mity w książce zostały dostosowane do młodych odbiorców. Znając "dorosłą" wersję, trochę dziwnie mi się czytało o Pandorze, która tutaj jest ciekawską małą dziewczynką, ale zdaję sobie sprawę, że dzięki temu domyślna grupa odbiorców lepiej się utożsami z całą historią.

Z książki dowiemy się co nieco m.in. o Heraklesie, Meduzie, Midasie, Ariadnie. Greckie nazewnictwo miesza się z rzymskim, często fabuła podąża inną drogą, żeby wymowa była ciekawsza dla dzieci albo po prostu łagodniejsza.   Osobiście raczej nigdy do tego tytułu nie powrócę. Nawet jak poznawałam mity w podstawówce, to miałam gdzieś z tyłu głowy świadomość, że to coś więcej niż bajki dla dzieci. Niemniej, jeśli ktoś szuka ciekawej książki dla najmłodszych, to może sięgnąć po dzieło Hawthorne'a bez oporów.
Szkarłatna litera
Nathaniel Hawthorne0
Okładka ksiązki - Szkarłatna litera

Powieść psychologiczna ukazująca historię cudzołożnicy, która w purytańskiej Nowej Anglii w XVII wieku zostaje skazana na noszenie znaku hańby: szkarłatnej...

Opowieści z zaczarowanego lasu (#11). Opowieści z zaczarowanego lasu. Pigmeje / książka + CD audio. MITY GRECKIE
Nathaniel Hawthorne0
Okładka ksiązki - Opowieści z zaczarowanego lasu (#11).  Opowieści z zaczarowanego lasu. Pigmeje / książka + CD audio. MITY GRECKIE

Opowieść o olbrzymie Anteuszu, mądrym i silnym Herkulesie i małych ludzikach zwanych Pigmejami. Czy Anteusz przyjaźnił się z Pigmejami? Co go odróżniało...