Mój mąż jest z zawodu dyrektorem. czyli Jak u Barei 2

Kontynuacja świetnie przyjętej przez czytelników Jak u Barei, czyli kto to powiedział.

Po poświęconej odtwórcom ról męskich pierwszej książce, Rafał Dajbor tym razem rzuca światło na aktorki występujące w filmach Stanisława Barei. ,,Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział" czy ,,Tu jest kiosk Ruchu, ja tu mięso mam!" to kwestie, które przeszły do komediowej klasyki. Mimo że dziś są równie chętnie przytaczane przez publicystów, co twórców memów, niewiele osób kojarzy, kto wypowiedział je na ekranie.

W charakterystycznym dla siebie stylu pełnym anegdot, wspomnień znajomych i cytatów z prasy, Autor wtajemnicza nas w kulisy życia Zofii Czerwińskiej, Barbary Rylskiej, Hanny Skarżanki i innych współpracowniczek króla polskiej komedii. Niektóre już zapomniane, inne wciąż cieszące się niesłabnącą sympatią widzów, wszystkie zasługują na to, by ich sylwetki poznać bliżej.

Informacje dodatkowe o Mój mąż jest z zawodu dyrektorem. czyli Jak u Barei 2:

Mój mąż jest z zawodu dyrektorem. czyli Jak u Barei 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2022-12-14, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2022,

Aktorki i aktorzy stanowili wielką siłę filmów Stanisława Barei. Nie mam na myśli tylko kreacji pierwszoplanowych, ale również mistrzyń i mistrzów epizodu. Książki Rafała Dajbora są właśnie o tych, którzy z epizodu, jednej wypowiedzianej kwestii uczynili perełkę. Ich słowa przeszły do popkultury, do codziennych rozmów, a nawet do świata polityki.

Przypomnienie sylwetek 15 aktorów oraz licznych aktorek jest pretekstem do opowiedzenia o najważniejszych filmach Barei. Są oczywiście ciekawostki z planu,

40-latek. Kulisy kultowego serialu
Rafał Dajbor0
Okładka ksiązki - 40-latek. Kulisy kultowego serialu

Choć od premiery 40-latka minęło prawie 50 lat, wciąż uznawany jest on za jedną z najlepszych polskich produkcji telewizyjnych i cieszy się niesłabnącą...

Jak u Barei, czyli kto to powiedział
Rafał Dajbor0
Okładka ksiązki - Jak u Barei, czyli kto to powiedział

Mówimy: ,,Jak z Barei" i ,,Bareja wiecznie żywy", dialogi z Misia czy Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz weszły do potocznego języka, a kadry z tych filmów...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;