Mój pierwszy bal

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2018-02-15
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7686-652-9
Liczba stron: 320
Tytuł oryginału: 21 proms
Tłumaczenie: Małgorzata Żbikowska
Dodał/a książkę: Magdalena Galiczek-Krempa

Ocena: 4 (3 głosów)

Cudowne i straszne wspomnienia pierwszego dorosłego balu autorstwa uwielbianych przez młodzież pisarzy!

Wspaniałe kreacje, niezapomniane przeżycia, wielkie nadzieje – pierwsze dorosłe szkolne bale zawsze budzą wiele emocji. Jednak dla niektórych bywają także rozczarowaniem lub nawet katastrofą. 
Dwudziestu popularnych amerykańskich pisarzy na czele z kochanym przez nastolatki Johnem Greenem opisuje to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Jest to niezwykły zbiór opowiadań, z których każde zaskoczy, wzruszy, a nawet przerazi czytelnika. 
Być może dla niejednej z czytelniczek książka stanie się inspiracją, może dla niektórych będzie przestrogą przed popełnieniem nieodwracalnych w skutkach błędów.

Kup książkę Mój pierwszy bal

Zobacz także

Polecana recenzja

Studniówka to zazwyczaj dla uczniów ostatnich klas liceów jeden z pierwszych eleganckich balów, ale jednocześnie początek wielkiego odliczania przed najważniejszym w życiu egzaminem – maturą. Przygotowywanie pięknych strojów, szukanie wieczorowych sukni i eleganckich garniturów oraz spędzenie całej nocy w niebanalnie ozdobionej sali gimnastycznej, auli czy wynajętej restauracji na szalonych tańcach do białego rana to, podobnie jak u amerykańskich rówieśników, symboliczny rytuał wchodzenia w dorosłość. Ten moment przejścia jest jednak dla Amerykanów świętością. Wielu młodych ludzi nie wyobraża sobie życia bez balu do rana. Ale czy wszyscy tak tęsknie spoglądają na to wydarzenie? Mój pierwszy bal to zbiór dwudziestu opowiadań najbardziej znanych autorów książek młodzieżowych – w tym Johna Greena, Melissy de la Cruz czy Holly Black – którzy w najbardziej nieoczekiwany i niebanalny sposób opowiadają o magii balowej nocy. Na bal można iść z niechęcią. Na bal można nie pójść, gdy szkoła z różnych względów po prostu go nie organizuje. Bal może okazać się wymykającą się spod wszelkiej kontroli szaloną orgią. Do pójścia na bal może skłonić chęć wywołania zazdrości u byłego chłopaka. Można też zorganizować alternatywny „antybal” u siebie w domu. To tylko kilka pomysłów, wokół ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Mój pierwszy bal

Nie zawsze zbieranina przypadkowych autorów piszących na jeden temat jest dobrym pomysłem. Większość opowiadań zamieszczoych w książce była nudna, męcząca bądź dziwna. Autorzy, których znałam wcześniej też się jakoś bardzo nie popisali. Melissa De La Cruz poczęstowała nas krótką powiastką mocno w stylu "Błękitnokrwistych" (bohaterka to ewidentnie kalka z Shyluer), Holly Brown zaszalała z kompletnym absurdem, David Levithan dał kolejny popis swojej nieograniczonej tolerancji dla związków homoseksualnych (ludzie, ile można?), a jakże uwielbiany przez nastolatki John Green, mimo niewątpliwego lekkiego pióra bardzo się nie wysilił. Może nie mam dobrego odniesienia, na co dzień nie stykam się tak często z opowiadaniami, ale zdarza mi się czytać dużo lepsze dzieła osób w moim wieku, a nawet młodszych.

Moim zdaniem pozycja jest delikatnie niedopracowana i po prosyu męcząca. Nie byłam nią bardzo zachwycona i raczej nie polecę jej znajomym. Coś tu nie zagrało na linii autor - czytelnik. Zero chemii.

Link do opinii
Inne książki autora
Francuski dla dzieci - Słownik ilustrowany 4 - 6
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Francuski dla dzieci - Słownik ilustrowany 4 - 6

Francuski dla dzieci Słownik ilustrowany dla dzieci w wieku 4-6 lat Nauka 150, starannie wybranych i pogrupowanych tematycznie, słów i zwrotów francuskich...

Danie z jednego garnka
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Danie z jednego garnka

Książka kulinarna z przepisami na najlepsze dania z jednego garnka - zapiekanki, zupy, gulasze i potrawki. Gulasz, potrawka, zapiekanka, risotto,...

Recenzje miesiąca
Escape book
Ivan Tapia
Escape book
Post scriptum
Milena Wójtowicz
Post scriptum
Takeshi. Taniec tygrysa. Tom 2
Maja Lidia Kossakowska
Takeshi. Taniec tygrysa. Tom 2
O Chinach
Henry Kissinger
O Chinach
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy