Na zawsze razem. Sześciotygodniowy program dla par

Ocena: 0 (0 głosów)

To propozycja równie dobra dla początkujących par, jak i dla małżeństw – z krótszym bądź dłuższym stażem. Podzielone na kolejne tygodnie i dni teksty prowokują do refleksji i pomagają w odkryciu odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania: Dlaczego tu jestem? Czym jest miłość? Czym jest małżeństwo? W jaki sposób może przetrwać nasza miłość? Co zagraża naszej miłości? Jaki jest Boży plan dla naszej rodziny? Autorzy umiejętnie, z humorem i dowcipem, łączą osobiste doświadczenia i praktyczne porady z głębokimi przemyśleniami na temat miłości i naszego powołania: „Naszym celem jest kochać i być kochanym, stąd ludzkie serce niewielu rzeczy boi się bardziej od samotności. Mając tego świadomość, jesteśmy w stanie zrozumieć, dlaczego cierpienie Adama było tak głębokie”. I dodają: „Wszyscy ludzie na ziemi połączeni są ze sobą na wiele sposobów: wszyscy oddychamy powietrzem, wszyscy potrzebujemy wody, wszyscy uwielbiamy nachosy (większość z nas), wszyscy nosimy w sobie nienasyconą potrzebę kochania i bycia kochanym. Bez miłości życie ludzkie szybko traci swój koloryt, pełnię i sens”.

Informacje dodatkowe o Na zawsze razem. Sześciotygodniowy program dla par:

Wydawnictwo: W drodze
Data wydania: 2020 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7906-279-9
Liczba stron: 224
Tytuł oryginału: Forever: A Catholic Devotional For Your Marriage
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Elżbieta Kopocz

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Na zawsze razem. Sześciotygodniowy program dla par

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Na zawsze razem. Sześciotygodniowy program dla par - opinie o książce

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:2020-04-21,

Nie ma wątpliwości, że miłość jest wartością, o którą warto się troszczyć i zabiegać: na każdym miejscu, w każdym czasie, każdego dnia – wczoraj, dziś i jutro… zawsze. Chociaż życie ludzkie pełne jest różnorakich doświadczeń, z miłością da się pokonać wszelkie przeszkody trudnej codzienności. Nakładem Wydawnictwa W drodze ukazała się interesująca pozycja Na zawsze razem. Sześciotygodniowy program dla par. Autorzy, opierając się na teologii ciała Papieża Polaka, zapraszają pary oraz małżonków (z krótszym i dłuższym stażem) do modlitewnych refleksji, mających na celu uzmysłowienie ważności bycia razem oraz obdarowywania się miłością będącą darem z samego siebie.

Lekturę z powodzeniem można nazwać poradnikiem. Układ jego jest schematyczny. Całość podzielono na sześć części. Każdej z nich przyporządkowano jeden tydzień, a tym – z kolei – ogólny temat: Dlaczego tu jestem?, Czym jest miłość?, Czym jest małżeństwo?, W jaki sposób może przetrwać nasza miłość?, Co zagraża naszej miłości?, Jaki jest Boży plan dla naszej rodziny? Dobór tematów nie jest przypadkowy, ponieważ cel lektury skupia się na miłości, małżeństwie i rodzinie. Na poszczególne dni kolejno po sobie następujących tygodni przypadają stałe elementy: medytacja, wyzwanie na dziś oraz modlitwa, w których posłużono się fragmentami Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu (wraz z siglami), artykułami z Katechizmu Kościoła Katolickiego, passusami dokumentów papieskich (encyklik, konstytucji, adhortacji, listów apostolskich) oraz cytatami zaczerpniętymi z katechez i homilii. Nie brakuje również przemyśleń filozofów i teologów a także dogłębnych refleksji osób konsekrowanych i świeckich. W przypisach dolnych (stanowiących zarazem bibliografię), autorzy – Jackie F. Angel i Bobby Angel – wyjaśnili znaczenie pojęć i zwrotów obcojęzycznych, natomiast w zamieszczonym na końcu książki dodatku opowiedzieli o skutecznym stosowaniu metod naturalnego planowania rodziny.

Publikacja Wydawnictwa W drodze przeznaczona jest dla małżeństw z różnym stażem oraz par planujących rozpocząć wspólne życie w bliższej lub dalszej przyszłości. Na zawsze razem. Sześciotygodniowy program dla par doskonale wpisuje się w obecne czasy: czasy różnorodnej (nie zawsze właściwej) interpretacji małżeństwa, seksualności, męskości i kobiecości; czasy, gdy metody zaspokajania potrzeby miłości niekoniecznie są realizowane w sposób godny chrześcijanina. Niech oddana do rąk czytelnika lektura pomoże zrozumieć, że miłość bezwzględnie powinna być całkowita, wierna i owocna.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy