Na zawsze razem. Sześciotygodniowy program dla par

To propozycja równie dobra dla początkujących par, jak i dla małżeństw – z krótszym bądź dłuższym stażem. Podzielone na kolejne tygodnie i dni teksty prowokują do refleksji i pomagają w odkryciu odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania: Dlaczego tu jestem? Czym jest miłość? Czym jest małżeństwo? W jaki sposób może przetrwać nasza miłość? Co zagraża naszej miłości? Jaki jest Boży plan dla naszej rodziny? Autorzy umiejętnie, z humorem i dowcipem, łączą osobiste doświadczenia i praktyczne porady z głębokimi przemyśleniami na temat miłości i naszego powołania: „Naszym celem jest kochać i być kochanym, stąd ludzkie serce niewielu rzeczy boi się bardziej od samotności. Mając tego świadomość, jesteśmy w stanie zrozumieć, dlaczego cierpienie Adama było tak głębokie”. I dodają: „Wszyscy ludzie na ziemi połączeni są ze sobą na wiele sposobów: wszyscy oddychamy powietrzem, wszyscy potrzebujemy wody, wszyscy uwielbiamy nachosy (większość z nas), wszyscy nosimy w sobie nienasyconą potrzebę kochania i bycia kochanym. Bez miłości życie ludzkie szybko traci swój koloryt, pełnię i sens”.

Informacje dodatkowe o Na zawsze razem. Sześciotygodniowy program dla par:

Wydawnictwo: W drodze
Data wydania: 2020 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7906-279-9
Tytuł oryginału: Forever: A Catholic Devotional For Your Marriage
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Elżbieta Kopocz

Kup książkę Na zawsze razem. Sześciotygodniowy program dla par

Na zawsze razem. Sześciotygodniowy program dla par - opinie o książce

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:2020-04-21,

Nie ma wątpliwości, że miłość jest wartością, o którą warto się troszczyć i zabiegać: na każdym miejscu, w każdym czasie, każdego dnia – wczoraj, dziś i jutro… zawsze. Chociaż życie ludzkie pełne jest różnorakich doświadczeń, z miłością da się pokonać wszelkie przeszkody trudnej codzienności. Nakładem Wydawnictwa W drodze ukazała się interesująca pozycja Na zawsze razem. Sześciotygodniowy program dla par. Autorzy, opierając się na teologii ciała Papieża Polaka, zapraszają pary oraz małżonków (z krótszym i dłuższym stażem) do modlitewnych refleksji, mających na celu uzmysłowienie ważności bycia razem oraz obdarowywania się miłością będącą darem z samego siebie.

Lekturę z powodzeniem można nazwać poradnikiem. Układ jego jest schematyczny. Całość podzielono na sześć części. Każdej z nich przyporządkowano jeden tydzień, a tym – z kolei – ogólny temat: Dlaczego tu jestem?, Czym jest miłość?, Czym jest małżeństwo?, W jaki sposób może przetrwać nasza miłość?, Co zagraża naszej miłości?, Jaki jest Boży plan dla naszej rodziny? Dobór tematów nie jest przypadkowy, ponieważ cel lektury skupia się na miłości, małżeństwie i rodzinie. Na poszczególne dni kolejno po sobie następujących tygodni przypadają stałe elementy: medytacja, wyzwanie na dziś oraz modlitwa, w których posłużono się fragmentami Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu (wraz z siglami), artykułami z Katechizmu Kościoła Katolickiego, passusami dokumentów papieskich (encyklik, konstytucji, adhortacji, listów apostolskich) oraz cytatami zaczerpniętymi z katechez i homilii. Nie brakuje również przemyśleń filozofów i teologów a także dogłębnych refleksji osób konsekrowanych i świeckich. W przypisach dolnych (stanowiących zarazem bibliografię), autorzy – Jackie F. Angel i Bobby Angel – wyjaśnili znaczenie pojęć i zwrotów obcojęzycznych, natomiast w zamieszczonym na końcu książki dodatku opowiedzieli o skutecznym stosowaniu metod naturalnego planowania rodziny.

Publikacja Wydawnictwa W drodze przeznaczona jest dla małżeństw z różnym stażem oraz par planujących rozpocząć wspólne życie w bliższej lub dalszej przyszłości. Na zawsze razem. Sześciotygodniowy program dla par doskonale wpisuje się w obecne czasy: czasy różnorodnej (nie zawsze właściwej) interpretacji małżeństwa, seksualności, męskości i kobiecości; czasy, gdy metody zaspokajania potrzeby miłości niekoniecznie są realizowane w sposób godny chrześcijanina. Niech oddana do rąk czytelnika lektura pomoże zrozumieć, że miłość bezwzględnie powinna być całkowita, wierna i owocna.

Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska