Naznaczeni

Tom 2 cyklu Topielice

Ukryte więzienie, nawiedzona cela… Ten, kto tam trafił, nie wyszedł żywy.

Czy prokurator Halszka Hardy rozwikła tajemnicę, zanim będzie za późno?

Pewnego dnia do Halszki przybywają tajemniczy mężczyźni z propozycją nie do odrzucenia.

Chcą, aby rozwiązała zagadkę pewnej celi w tajnym więzieniu na południu Polski, korzystając ze swoich niezwykłych umiejętności. Halszka stawia warunek: ma jej pomóc komisarz Vincent Lewicki ‒ przystojny policjant o niekonwencjonalnych metodach działania i niezaprzeczalnym uroku osobistym. W misji wspierać ich też będzie stara znajoma, Elena – obecnie głowa mafii i córka przestępcy poszukiwanego przez Interpol. Śledztwo zaprowadzi bohaterów między innymi do Warszawy i Wiednia. Nic jednak nie będzie takie jak się wydaje: nie wiadomo, kto jest przyjacielem, kto wrogiem… Postaci z zaświatów dają wskazówki, ale czy należy za nimi podążać? Komu można zaufać, gdy na jaw wychodzą kolejne zbrodnie?

Teraźniejszość splata się ze wspomnieniami, a świat zmarłych przenika się ze światem żywych.

„Naznaczeni” to wielowątkowy kryminał, w którym główni bohaterowie, Halszka Hardy i Vincent Lewicki, znani już Czytelnikom z „Topielic”, ponownie tworzą niezrównany duet.

Informacje dodatkowe o Naznaczeni:

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2021-06-30

Kup książkę Naznaczeni

Naznaczeni - opinie o książce

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2021-08-01,

Znacie twórczość Sylvii Wilczyńskiej ? Jej pierwsza książka "Topielice" bardzo mi się podobała. Nie mogłam doczekać się kontynuacji przygód prokurator Halaszki Hardy i komisarza Vincenta Lewickiego.
I dzisiaj właśnie przychodzę do Was z recenzją książki "Naznaczeni". Czy podobała mi się równie bardzo jak "Topielice"?

Pewnego dnia Halaszkę odwiedzają mężczyźni, którzy mają dla niej propozycję nie do odrzucenia. Chcą by skorzystała ze swoich umiejętności i rozwiązała zagadkę celi, która mieści się w tajnym więzieniu na południu Polski. Halaszka jednak ma swoje warunki, chce aby pomógł jej komisarz Vincent Lewicki i jej dawna znajoma, Elena. Śledztwo zaprowadzi ich miedzy innymi do Warszawy i Wiednia. Jednak nic nie będzie takie jakby mogło się wydawać, niewiadomo kto jest przyjacielem a kto wrogiem...

Jestem zachwycona. Autorka poraz kolejny mnie zaskoczyła swoim pisarskim talentem. Sylvia Wilczyńska stworzyła prawdziwy kryminał z krwi i kości wplatając do niego wątki paranienormalne budzące niepokój. Otrzymała kawał świetnej rozrywki. Książka trzymała mnie w napięciu do ostatniej strony a zakończenie historii było niezwykle emocjonujące i zaskakujące. Koło tej książki nie możecie przejść obojętnie.

Polecam, polecam i jeszcze raz polecam!

Wygrałem tą książkę na tutejszym konkursie. Dwa dni po odebraniu paczki już była przeczytana. Cytuję: ,,O tej dziewczynie musi być głośno, więc zróbcie hałas, no naprawdę warto!!!". Całkowicie popieram. Książka jest godna polecenia. Bardzo dobrze że autorka podczas zmiany czasu pisała daty i że na przykład to były wspomnienia czy coś w tym rodzaju. Już kilka razy spotkałem się z tym że autor skakał w czasie i miejscach nie pisząc że właśnie tak się stało. Więc to jest MEGA plus. A zatem polecam, polecam i jeszcze raz POLECAM. I zróbcie hałas ;)

Chcą, by rozwiązała zagadkę pewnej celi w tajnym więzieniu korzystając ze swoich niezwykłych umiejętności.
Ma jej w tym pomóc komisarz Vincent Lewicki i Elena- dawna przyjaciółka, obecnie szefowa mafii.
Śledztwo zaprowadzi ich do Husarii i od tej chwili nikt już nie będzie wiedział kto jest przyjacielem, a kto wrogiem.

Teraźniejszość tańczy ze wspomnieniami, a my dajemy się porwać temu dziwnemu tańcowi nie do końca rozumiejąc co się dzieje.
Choć z początku chaotyczny, z biegiem czasu układa się w przerażającą choreografię, która przyprawi nas o ciarki.

Nie wiemy kto tańczy żywy, a kto umarły, bo wszyscy mają maski.
Sami musimy kombinować i odpowiedzieć na pytanie jaki był prawdziwy powód tej makabrycznej imprezy.

Jestem pod ogromnym wrażeniem talentu @sylviawilczynska
Po raz kolejny zaserwowała nam niekonwencjonalną zabawę i jeśli uważaliście poprzednie ,,Topielice" za fantastyczne, to ,,Naznaczeni " przyprawią Was o ogromny zawrót głowy.

Ja kłaniam jej się nisko w pas, bo zaserwować taki kryminał, z takim przerażającym, ale jakże prawdziwym i smutnym oraz dającym wiele do myślenia rozwiązaniem, to było mistrzostwo świata.

Ja ogromnie Wam tę książkę polecam!!!
OGROMNIE!!!

O tej dziewczynie musi być głośno, więc zróbcie hałas, no naprawdę warto!!!

Topielice
Sylvia Wilczyńska0
Okładka ksiązki - Topielice

W apartamencie na warszawskim Śródmieściu ginie sławny pisarz. W  klubie na Bulwarach Wiślanych kelnerka odnajduje zwłoki barmana. Obie sprawy...